S&P 500 ^GSPC
5,078.17
+0.17%
Meta META
$487.05
+1.10%
Alphabet GOOG
$140.10
+0.97%
Apple AAPL
$182.63
+0.81%
Amazon AMZN
$173.54
-0.68%
Nvidia NVDA
$787.01
-0.49%
Tesla TSLA
$199.73
+0.17%
Microsoft MSFT
$407.48
-0.01%

Je to tady! Minulý týden CNN oznámila, že "ChatGPT může vybírat akcie lépe než správce fondu. Brzy se tak můžeme dočkat, jak si AI povede na trzích.

Svěřili byste své peníze AI?

https://twitter.com/chatgpttrader/status/1655978557125058560

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Môžu ju skúšať krátkodobo i dlhodobo a môže byť lepšia než človek, ale príde nejaký "čierny piatok" s dvojitým W cez celý graf indexu a keď vám 2x vypredá portfólio blízko dna, ostanú vám len oči pre plač a preto by som jej nikdy moje peniaze nezveril, pretože nie som chamtivý a stačí mi to, čo si dokážem zarobiť sám a nehovorím to len teraz, zopakujem to, aj v prípade, že už bude nejaký ten rok fičať a bude to dávať o pár % lepšie, než ja...

Myslím, že AI, která bude vycházet z technických analýz může být lepší na rychlý a krátkodobý daytrading, protože jsou určitě momenty, které dle technických analýz vychází, viz obrat u Momentum, Stochastic, atd... Samozřejmě by tam musely být naprogramované záchranné "stop-loss" ochrany, atd...

Pokud se bude AI dařit víc než mě tak se snad rozpláču :) To já zas nejsem tak veliký cíl ;) Určitě je to zajímavé a už jsem četl několik příspěvků jak AI předpovídá dění ohledně trhů. Peníze bych AI nesvěřil, radši si to pokazím sám.

Chtělo by to definovat jasné metriky, které bude AI posuzovat tak, aby každá analýza byla postavena na stejných datech. V současné době asi pro běžného člověka těžké, ale s trochou práce si myslím, že to půjde.

AI bych využil jako takový filtr, který by mi radil a zároveň poskytoval nějaké srovnání pro výběr akcií. Hodil by se mi například nástroj, který dokáže analyzovat společnost z pohledu účetnictví a ohodnotit ji.

Určitě je to zajímavé a dost možná bych si klidně nechal poradit, každopádně bych AI peníze asi nesvěřil, ale poskytnutí nějaké rady nebo analýzy by se mi líbilo.

Řekl bych, že sentiment a psychika trh bude největším úskalím AI. Na tom by mohl narazit. Každopádně očekávám, že si povede dost obstojně.

Je to možné, hlavně do toho AI nepotáhne emoce, takže v tom má určitě výhodu. Někteří si ale stejně myslí, že profíky dlouhodobě porážet nebude.

To je asi hlavní výhoda, že to dělá stroj a netahá do toho emoce a to považuji za velkou výhodu a možné usnadnění nějakých rozhodnutích.

Když by tam bral všechny potřebné informace v potaz tak klidně 😁 to znamená statistiky firmy v číslech,udělala by TA na grafu a podle toho vyhodnotila jestli je dobrý nákup, vzala by v potaz nejnovější dostupé  informace i ohledně news a i naopak historií daně akcie .... Proč ne to samé dělám já 😂 tolik času by to ušetřilo 👍

V tom vidím největší úskalí, že bude až moc spoléhat na data a výkonnost z minulosti. Ale uvidíme, třeba překvapí.

Tak tohle už se řeší celkem dlouho a dost často slyším že to celkem už vzdělává takze přemýšlím ze něco málo uvolnim a zkusím

Mě stockpicking baví, takže to budu sledovat z povzdáli. Myslím si, že výsledky může mít AI dobré, mnoho modelů a systému už dokázalo překonat rapidně trh. Bohužel to byla třeba série 2-3 let a pak konec.

Tak to není zase až taková novinka. Roboti na obchodování už nějakou dobu jsou. Problém je ale v tom, že se nevyvíjí jejich myšlení spolu s trhem. Takže jsou efektivní pouze po nějakou dobu.

Uvidíme, jak si povede AI. 😉