Wall Street przewiduje, że te 3 akcje będą miały ekstremalny wzrost nawet o 355%.

Na całym świecie odnotowano ponad 486 milionów przypadków COVID-19, a jeśli COVID-19 stanie się chorobą endemiczną, przed twórcami leków otworzy się ogromna szansa. Niektórzy analitycy przewidują, że w ciągu najbliższego roku akcje te podskoczą o 246% do 355%.

Te firmy farmaceutyczne mają według Wall Street duży potencjał wzrostu.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), do dnia 1 kwietnia 2022 r. zgłoszono ponad 486 milionów przypadków zachorowań na COVID-19, co spowodowało ponad 6,1 miliona skumulowanych zgonów. Prawie 973 000 z tych zgonów miało miejsce w Stanach Zjednoczonych. Chociaż wydaje się, że najgorszy okres pandemii już minął, istnieje realne prawdopodobieństwo, że COVID-19 stanie się chorobą endemiczną. Oznacza to, że kampanie szczepień wstępnych, szczepienia powtórne i badania nad szczepionkami skojarzonymi będą niemal na pewno kontynuowane - i Wall Street o tym wie.

W oparciu o najwyższe ceny docelowe wystawione przez analityków z Wall Street, następujące trzy akcje oferują COVID-19, który w ciągu najbliższych 12 miesięcy może odnotować ogromny wzrost w zakresie od 246% do 355%.

Novavax: Przewidywany wzrost o 257% $NVAX-2.2%

Pomimo obniżenia ceny o 50 USD w lutym, analityk B. Riley Mayank Mamtani nadal uważa, że Novavax może osiągnąć poziom 265 USD za akcję. Oznacza to wzrost o 257% w stosunku do poprzedniego tygodnia. Agresywna cena docelowa Mamtani opiera się na kilku czynnikach. Na przykład uważa on, że obawy dotyczące problemów produkcyjnych Novavax w najbliższym czasie są przesadzone. Mamtani wyjaśnił kilka miesięcy temu, że Novavax jest bliski osiągnięcia miesięcznego celu produkcyjnego wynoszącego około 150 milionów dawek i prawdopodobnie będzie eksportował ponad 100 milionów dawek miesięcznie z Indii, gdzie współpracuje z Indyjskim Instytutem Serum nad produkcją szczepionek NVX-CoV2373. Mamtani widzi również Stany Zjednoczone i Unię Europejską jako kluczowe długoterminowe możliwości biznesowe dla Novavax. Mimo że znaczny odsetek populacji na tych rozwiniętych rynkach otrzymał już szczepionkę początkową, zmienność wirusa SARS-CoV-2 wywołującego COVID-19 stwarza możliwość ponownego przyjęcia szczepionek przypominających i skojarzonych. Novavax jest jedną z niewielu firm, które obecnie opracowują skojarzoną szczepionkę przeciwko grypie/COVID-19.

Vaxart: $VXRT+3.2% implikowany wzrost o 246%.

Inną spółką z grupy COVID-19, która oferuje ogromny wzrost w ciągu najbliższych 12 miesięcy, jest Vaxart, lek na etapie rozwoju klinicznego. Analityk Yasmeen Rahimi z Piper Sandler utrzymuje wysoką cenę docelową dla firmy Vaxart na poziomie 18 USD za akcję. Jeśli ta liczba stanie się rzeczywistością, akcjonariusze będą mogli cieszyć się 246% zyskiem w stosunku do zeszłotygodniowego poziomu akcji Vaxart. Optymizm Rahimiego związany jest przede wszystkim z opatentowaną przez firmę Vaxart technologią opracowywania leków, znaną pod nazwą "Technologia Standaryzowanego Wektora-Adiuwantu-Antygenu" (VAAST). Podczas gdy tradycyjne szczepionki mają na celu wywołanie odpowiedzi ogólnoustrojowej, szczepionka VAAST została zaprojektowana w taki sposób, aby wywołać zarówno odpowiedź ogólnoustrojową, jak i śluzówkową. Uważa się, że takie podwójne podejście zapewnia lepszą ochronę przed wirusami przenoszonymi drogą powietrzną. Według Rahimiego, sukces preparatu VAAST został wykazany w poprzednich badaniach klinicznych, co w pewnym stopniu zmniejsza ryzyko związane z platformą rozwojową firmy Vaxart.

Innym unikalnym aspektem produktów firmy Vaxart jest to, że jej preparat COVID-19 jest tabletką doustną, a nie szczepionką do stosowania w ramieniu. Skuteczne doustne leczenie COVID-19 zmieniłoby całkowicie sytuację na świecie.

Ocugen: $OCGN-1.1% wzrost implikowany o 355%

Jeśli Robert LeBoyer z Noble Financial ma rację, wyznaczając cenę docelową dla Ocugen na poziomie 15 USD za akcję, inwestorzy będą mogli cieszyć się 355% wzrostem wartości akcji w ciągu najbliższych 12 miesięcy; ta spółka biotechnologiczna ma stosunkowo niewielką kapitalizację. Ponieważ lista ta dotyczy akcji COVID-19, nie powinno dziwić, że optymizm LeBoyera ma prawie wszystko wspólnego z Covaxinem, eksperymentalną szczepionką COVID-19, na którą Ocugen otrzymał licencję handlową od indyjskiej firmy Bharat Biotech.

W 2021 r. firma Bharat Biotech przeprowadziła w Indiach duże badanie z zastosowaniem preparatu Covaxin z udziałem 25 800 uczestników. W tym badaniu klinicznym uzyskano VE na poziomie 78%, co ostatecznie stało się podstawą do przyznania preparatowi Covaxin zielonego światła przez WHO. Według LeBoyera, Covaxin oferuje przewagę konkurencyjną nad innymi szczepionkami COVID-19 dostępnymi w Ameryce Północnej.

Żywności i Leków (FDA). 4 marca FDA odrzuciła wniosek Ocugen o wydanie pozwolenia na dopuszczenie do obrotu dla pacjentów pediatrycznych w wieku od 2 do 18 lat. Oznacza to, że odbiorcami leku Covaxin w Stanach Zjednoczonych będą wyłącznie osoby dorosłe, a lek Covaxin będzie musiał przejść standardową (tj. wolniejszą) ścieżkę zatwierdzania przez FDA.

Jest to zestawienie firm biotechnologicznych, których celem jest pandemia COVID-19. Nikt z nas nie wie, czy pandemia ustępuje, czy też stanie się chorobą endemiczną, która będzie częścią nas, a w tym przypadku w tych liczbach widzę realny wzrost dla tych firm, dlatego zalecałbym dalsze monitorowanie sytuacji związanej z pandemią. Nie traktuj tego jako porady inwestycyjnej, to tylko analiza inwestora indywidualnego oparta na danych z Fool.com

Jeśli podobają Ci się takie artykuły, możesz mnie śledzić, aby niczego nie przegapić.

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet