Dlaczego akcje półprzewodników, na czele z firmą Nvidia, już po raz kolejny zanotowały dziś znaczny spadek?

Akcje w sektorze półprzewodników znalazły się dziś pod znaczną presją sprzedaży, po serii kilku negatywnych dla rynków wydarzeń. Na przykład akcje firmy Nvidia $NVDA+0.0% korygują się o ponad 7%, a akcje producentów AMD $AMD+0.2% i Intel odpisują po 3% i 1%. Dowiedz się, co się właściwie stało i jak radzić sobie z takimi spadkami w tym artykule.

Nvidia jest wiodącym producentem układów graficznych na rynku

Co się stało

Inwestorzy nadal przyjmują do wiadomości, że Rezerwa Federalna może bardziej agresywnie walczyć z inflacją. Akcje wzrostowe, takie jak Nvidia, mogą ucierpieć z powodu wzrostu stóp procentowych, a rynek zdaje się na to liczyć.

W środę rano na szerokim rynku nastąpił spadek w reakcji na wtorkowe komentarze prezes Rezerwy Federalnej Lael Brainard. Stwierdziła, że Fed "będzie kontynuował metodyczne zacieśnianie polityki monetarnej poprzez serię podwyżek stóp procentowych i rozpoczęcie redukcji bilansu w szybkim tempie już na posiedzeniu w maju".

Chociaż inwestorzy spodziewali się już w tym roku wielu podwyżek stóp procentowych, to komentarze Brainarda sugerowały, że Fed jest gotów działać bardziej agresywnie, aby opanować inflację, która obecnie jest na 40-letnim poziomie. W środę o godz. 19:45 indeks S&P 500 $SPY+0.6% spadał o 1,1%, ponieważ inwestorzy zaczęli się obawiać, że te ruchy antyinflacyjne mogą zbytnio spowolnić gospodarkę.

Mapa S&P 500, źródło.

Jak to się ma konkretnie do firmyNvidia $NVDA+0.0%? Wyższe stopy procentowe sprawiają, że przedsiębiorstwa drożej pożyczają pieniądze, co może obniżyć względną wartość przyszłych zysków tych przedsiębiorstw. Dlatego też wyższe stopy procentowe mogą potencjalnie spowolnić wzrost niektórych akcji wzrostowych, w tym spółki, co wyjaśnia, dlaczego niektórzy inwestorzy sprzedają jej akcje.

Jak działać już teraz

Inwestorzy nie powinni ignorować wysokiej inflacji ani działań podejmowanych przez Rezerwę Federalną w celu jej ograniczenia, ale powinni również starać się zachować długoterminową perspektywę w odniesieniu do spółek znajdujących się w ich portfelach.

FirmaNvidia wciąż utrzymuje silną pozycję na rynku procesorów graficznych, a jej wyniki za czwarty kwartał finansowy, który zakończył się 30 stycznia, były imponujące. Przychody wzrosły o 53% w porównaniu z rokiem poprzednim do 7,6 mld USD, a zysk według metody non-GAAP wzrósł o 69% do 1,32 USD na akcję.

Wszystko to oznacza, że inwestorzy, którzy mają pięcioletni (lub dłuższy) horyzont inwestycyjny dla spółki Nvidia, mogą teraz w mniejszym lub większym stopniu ignorować wahania rynku lub wykorzystać korektę do zakupu. Osobiście nadal oceniam akcje Nvidii jako bardzo drogie i dlatego nie spieszę się z otwieraniem pozycji. Chętnie poczekam, aż akcje zostaną sprzedane po cenie, którą uznam za atrakcyjną.

3 najlepsze dywidendowe ETF-y dla inwestorów pasywnych

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna, lecz moja opinia. Wszelkie decyzje inwestycyjne leżą wyłącznie w Państwa rękach. Informacje wykorzystane w tym artykule zaczerpnąłem od autora o nazwisku Chris Neiger.

Využili jste dnešního propadu na akciích?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet