S&P 500 ^GSPC
5,087.03
+2.11%
Nvidia NVDA
$785.38
+16.40%
Meta META
$486.13
+3.87%
Amazon AMZN
$174.58
+3.55%
Microsoft MSFT
$411.65
+2.35%
Tesla TSLA
$197.41
+1.36%
Apple AAPL
$184.37
+1.12%
Alphabet GOOG
$145.32
+1.03%

Dneska může být vhodná chvíle k nákupu $DIS+0.0%, podle zpráv ztrácí za první kvartál 4 miliony předplatitelů na svých platformách, nejvíc v Asii.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Já u Disney nevidím žádnou konkurenční výhodu, která by je měla někam katapultovat... celkově se u těhle společností bojím, že ještě jedou na takovém tom "covid hajpu", kdy se jim enormě dařilo...

Nesouhlasím - vidím velkou výhodu v tom už zmiňovaném monopolu na pohádky, kde je dle mě Disney hráčem č. 1. Podle mě budou vždy těžit ze zábavních parků, merche atd. 

Rozumím ale obavám z toho, že to vlastně může dělat jakákoliv jiná společnost. Covid hype podle mě taky pořád hraje svou roli v ceně.

Je fakt, že jsem opomněl zábavní parky, merch apod... to na nás tady v ČR asi takový dopad zase nemá, vycházel jsem především z filmové produkce (do teď jsem nerozdýchal poslední díly SW) a Disney+... Zajímal by mě rozpad příjmů, kolik Disney dostává z offline/online světa :)

Opravdu? Covid hype? U spolecnosti, ktera v dobe covidu mela maximum prijmu z kin (zavrenejch) merche a zabavnich parku (zavrenejch), a stream teprve rozbihala?

Pri zmineni SW je treba rict nejenom to, ze stala ta nova trilogie za hovno, ale predevsim to, ze ta znacka je porad silna a cenna, a sou tu serialy jako mandalorian a dalsi.

Marvel - jenom tenhle brand a prijmy z kin, plus serialy na streamu je obrovska konkurencni vyhoda.

Pixar, kompletni portfolio foxu.

Nejvetsi moznosti co se financovani filmu tyce, nekolik dalsich avataru na cesta, kazdej s potencialem dvou miliard trzeb, a nevyhnutelnyho serialu driv nebo pozdejc.

Pripada mi, ze spousta lidi povazuje za nejvetsi konkurenci disney netflix, protoze stream. Ale tak to neni, disney je hollywood, a je v tom nejlepsi.

Koukal jsem na to a cena vypadá velice pěkně a zvažuji nákup.

Ještě bych chvíli počkal, cena by mohla ještě vyklesat.

Myslím, že vhodný čas je na dlouhodobé držení teď - jsem si téměř jistý, že během měsíce se vrátíme minimálně na hodnoty před dnešním poklesem.

Cena je opět na velmi atraktivních úrovních. Na dlouhodobé držení jistě dobrá úroveň.

Taky si myslím a přikoupil jsem

Taky jsem na to koukal, ale cena stále pro mě nepřijatelná.

F/PE 17 pro DIS za me ok, takze jsem dnes rad naredil

Disney se mi líbí, ale cena je pro mě ještě dost vysoko, nakoupil bych až kolem 80$.

Za mě taky zhruba tak, uvidíme kam se dnes podíváme.

Koukám na to stejně :)

V čom je spoločnosť lepšia ako jej konkurenti? Čo je to, čo ma ma presvečit investovať do spoločnosti ktorej klesaju monthly users a je vo vysoko konkurenčnom prostredi?

Portfolio. Filmovy francizy.

Zábavní parky.

Co ma disney take ze si ho predplatim? Platim si HBO+, Netflix a nemam potrebu si platit nic ine. Mam rad filmy,serialy a mam kapital, preco ho nemam?

Určite aj Disney obchody čo sa týka hračiek

Kolko % revenue to tvori prosim? Aky je rozdiel ceny ebay/ali voci zabavnym parkom kde su tie obchody?

Mají prakticky monopol na pohádky - a dětí je hodně.

Netflix for kids?