S&P 500 ^GSPC
4,981.84
+0.13%
Nvidia NVDA
$674.72
-2.85%
Alphabet GOOG
$143.84
+1.15%
Amazon AMZN
$168.59
+0.90%
Meta META
$468.03
-0.68%
Tesla TSLA
$194.77
+0.52%
Apple AAPL
$182.32
+0.42%
Microsoft MSFT
$402.18
-0.15%

https://forbes.cz/krypto-telefon-za-tisic-dolaru-dekuji-radeji-bazar/

Solana Saga - nový krypto telefon za 1000$ představený "Solanou".

Solana má sice od začátku roku +121% ale má poměrně dost problémů, co jí "kazí jméno" a zároveň mi ze všech altcoinů přijde stále jako nejzajímavější projekt (po BTC a ETH). Mám z ní smíšené pocity.

Jak to máte vy? Držíte ji ? Alespoň palce? :-D

Nebo je to pro to pro vás další mrtvý projekt?

Vote to see the results! 28 answers already!

Do této společnosti neinvestuji a ani asi nechci, ovšem ty projekty má pěkné a držím jí palce : ).

Držím jen BTC, to osobně pro mě má hodnotu z důvodu jeho vlastností. Nestatní, nejde vytvářet nové kusy, zaměňovat či jinak v blockchainu se bát o zranitelnost. Nejsem programátor, ale přečetl jsem si něco o blockchainu a opravdu, aby s tím šlo nějak manipulovat, by v dnešní době už bylo velmi velmi složité. Sice ano, proof of work, je to drahé, někdo říká neekologické, ale dost těžařů jede na "zelene" energii. Dále, transakce už dneska se dělají převážně na "nástavbě" primární sítě blockhainu a tak je to rychlé a levné též. Neříkám, že další altcoiny jsou špatné, to se nevyznám v tom abych to hodnotil. Ale většinou co vznikají, tak jsou vlastněné nějakou organizací, která může zasahovat do kódu. Dále nejsou omezené a mohou tokeny přidávat a to pak mi přijde, že to ztrácí smysl, proč vlastně původně kryptoměna přišla. Jakmile může někdo něčeho "jen tak" zvyšovat objem, je jasné že to bude v čase ztrácet hodnotu.

Je fakt, že aby někdo protlačil změnu a navýšil počet BTC, potřeboval by sjednotit více jak 50% sítě a to už není moc reálné... zase na druhou stranu, není to nemožné :)

To máš pravdu, nic není nemožné ovšem jak říkáš, aby mohli udělat nějakou změnu, či v té síti docházet k nějakým podvodům, musel by sjednotit, obejít více jak 50% té sítě a tomu nevěřím. Navíc, komunita BTC, kteří v ten systém věří, o proti altcoinům, tak by toto snad ani nedopustila. :)

Na teto siti chce nekdo provozovat aplikace?:)

"Solana has a history of network outages, having endured 11 major, and 3 minor, outages in 2022. The downtime outages ranged between 1 hour 15 minutes and 17 hours 7 minutes during this period."

Tohle jí určitě na serioznosti nepřidalo... :)

Solanu nedržím, ale souhlasím, že spolu s BTC a ETH je nejzajímavější. Já mám jen trochu BTC a to mi zatím stačí.

Taky mám SOL jen 4fun a primárně držím BTC a ETH :)

Do Solany ani náhodou. Ten jejich ekosystém sází na jedno velké masivní prostředí, což už jim v minulosti zapříčinilo nejeden výpadek (a tím i ztráty pro uživatele). V kryptu je aktuálně trend úplně opačný, než jakým se vydala Solana.

Mě se zatím líbí SOL vzhledem k využitelnosti s NFT... i když NFT jsou ted dost v útlumu...

Solanu držím a v rámci nějakého toho gamblingu, který je v životě samozřejmě potřeba, i pravidelně přikupuju za velmi malé částky 😀. Hodlám ale profitovat čistě z hypu, nevidím to na nějaký projekt, který by nás měl všechny spasit.

Mám to stejně :) Taky bych se chtěl dostat zpátky na její ATH a pak asi vystoupit :)

Do Solany bych nešel, ale v mé hlavě ji taky beru jako jednu ze tří seriozních kryptoměn. Ostatní neexistují vůbec. 😁

Tak to máme podobný pohled... až na to, že já jí malou šanci dal :)

Držím palce 😉

radši zůstanu u jablíčka :D jako v rámci krypta jim věřím ale telefon bych si nekoupil :D

Tak to mě upřímně ani nenapadlo, měnit jablko za tohle... já to beru jen  jako takovou exotiku :-D

Není to první pokus o krypto telefon a nemyslím si že ontombude takový zájem spíš jen hype pro solanu a pak se na to zapomene... 🙂

Vidím to podobně 😃

jediné co má smysl v kryptu je Trezor a Ledger ale Trezor si myslím, že za chvilku vytlačí Ledger a lidi budou používat z 95% Trezor :)

Fanoušek krypta nejsem, ale minimálně palce ji držím.😊

To je hezký přístup! :)