S&P 500 ^GSPC
5,136.16
+0.78%
Nvidia NVDA
$819.51
+3.59%
Meta META
$502.13
+2.45%
Amazon AMZN
$178.58
+1.03%
Alphabet GOOG
$138.54
-0.89%
Apple AAPL
$179.53
-0.68%
Tesla TSLA
$203.12
+0.61%
Microsoft MSFT
$415.48
+0.45%

Retrospektivně jsem si pustil včerejší $GOOGL-0.7%  I/O a bylo to jako pozorovat někoho, komu ujíždí vlak.

Znáte ten pocit, kdy jste pohodlně usazeni v kupé a sledujete nešťastníka, jak běží po peróně za rozjíždějícím se vlakem? Je to směsice škodolibosti a také empatického soucitu. Také nepochopení, proč si někdo nedokáže zorganizovat život, mísené s obavou, že stačilo málo a byli byste také venku. No a teď si představte, že vlak je AI a člověk je Google.

Přitom ten graf za poslední dny říká opak... tak já tomu nerozumím... to to vidím jen já? :-D


I kdyby tomu člověku přeci jen ujel vlak, tak má prostředky, aby si zavolal Uber a ve finále se do cíle dostane stejně rychle, ne-li dříve. Googlu sice možná trochu zaspal, ale nemyslím si, že by to mělo hrát příliš velkou roli v dlouhodobém horizontu. Jen tak lehce se nedá.

Čekala jsem určitě více, má co dohánět, aby držel krok. Na pár vychytávek, které představili se ale těším a možná těch pár vychytávek je důvod proč graf šel nahoru? Člověk sj musí připomenout, že i funkce jako například Help me write jjsou důvod proč miliony lidí využívají Google a lidi jsou důvod proč formy platí obrovské peníze za reklamu apod. Ale i tak jsem čekala víc...

Podla poslednej I/O konferencie, to vyzerá, ze google zachytil vlak už takmer mimo stanicu, ale jednu nohu ma ešte vo vzduchu a nie všetci sme si isti, ci ma vôbec kúpený lístok.

Skvěle napsané:)

Hezky napsané :) Jenže zrovna u Google bych řekl, že ten vlak budou vlastnit a prodávat jej ostatním železnicím... :)