S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Včera reportovala výsledky oblíbená česká společnost, a to ČEZ.

Čist zisk : 10,8 mld. kč

navržená dividenda : 117kč na akcii

Výsledky samozřejmě byli oproti loňskému roku horší a to hned z několika důvodu, a jeden z nich byla například windfall tax .

Nicméně nemyslím si že by jejich výsledky byli špatné a také mě potěšil návrh té dividendy. Zatím jejich akcie nemám, ale zvažuji nákup jelikož ta dividenda je opravdu pěkná.

Jak se na tuto společnost koukáte vy a jak se vám líbí kroky vlády???


Do Čezu sice neinvestuji, ale hlavně ze zvědavosti mě zajímá, kdo je ten hráč, který včera vykupoval všechny kousky za 1200kč. A jaký je důvod?

hele smysl to má protože to co se děje v energetice jakou si prochází transformací na to investoři čekali od vlády komunistů navíc ve vzduchu je vyplacení akcionářů kde podobný scénář byl loňský rok u EDF a tam šla cena nahoru o 50%

Je pravda že se o tom vyplacení akcionářů jednalo a upřímně mě zajímá jak to dopadne.

O tom nic ani nevím, myslíte že by jste nějak podrobně mohl naspat o co šlo a co se stalo?

Jak bych to řekl jednoduše, dividendy jsou super, ale za ten risk mi to nestojí. ČR už považuju taky za rizikovou z hlediska investic.

Přesně tak. Nikdy nevíme, co přijde... to fakt radši budu riskovat s tím $PBR+0.0%, protože tam hrozí to samé

tak to s tímhle názorem můžeš investovat do fotbalu nebo automatů prostě ono říct že budu riskovat no nevím buď  investuješ na základě faktů a že tomu rozumíš nebo nejsi investor ale sázkař vyjde/nevyjde .... holt každá investice je riziková a to co píšeš mi říkali lidi na ceně i když čez byl za 400kč :D kdyby čez neměl budoucnost Tykač tam nekupuje 3% podíl navíc je spousta dalších miliardářů co o tyhle akcie mají enormní zájem ... osobně bych bez znalosti energetiky lidem radil se takovým akciím vyhnout protože nevíte jaké jsou výhledy a na čem a kolik bude ta společnost profitovat ... navíc koukat na zisk firmy je fakt cool ale kolik jsou investice tady nevidím ani zmíněno... nevím jestli je tak těžké pochopit že žádná firma co se jí týká WFT nebude tento rok vykazovat zisky když je lepší ty peníze rovnou investovat aby se nedanil tak velký zisk :) Krásným příkladem je EPH holding Křetínského, který radši šel danit jinam své největší zisky + investoval :)

Jasný chápu, beru to také jako rizikovou investici, ovšem kdyby se třeba dostala akcie pod 800 kč tak bych možná něco málo nakoupil, ovšem teď asi taková cena dlouho nepřijde. Beru to jako risk, ale chtěl bych si třeba koupit 5 akcií pod těch 800kč .

Stačí si počkat po ex div. datumu a na těch 800 se v průběhu roku dost reálně podíváme.