S&P 500 ^GSPC
5,087.03
+2.11%
Nvidia NVDA
$785.38
+16.40%
Meta META
$486.13
+3.87%
Amazon AMZN
$174.58
+3.55%
Microsoft MSFT
$411.65
+2.35%
Tesla TSLA
$197.41
+1.36%
Apple AAPL
$184.37
+1.12%
Alphabet GOOG
$145.32
+1.03%

Investiční cíle a investiční horizont

Já bych například chtěl zajistit případně rodinu až nějakou budu mít a chtěl bych zajistit děti. Ovšem také bych se chtěl zajistit na důchod  a byl bych rád kdybych měl třeba 20 000 -30 000 kč měsíčně z dividend.

Jinak bych chtěl investovat co nejdéle to půjde, tedy několik desítek let pokud by to šlo.

Toto byly ovšem jenom nějaké moje cíle a moje myšlení a chtěl bych se vás zeptat, jak k tomu přistupujete vy a jaké máte cíle, případně jaký máte investiční horizont.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Jednoduše. Finanční svoboda.

Mám to podobně, akorát už jsme to před dětmi nestihla a nimi už je těžší najít si na investování čas a navíc už část bugetu, který šel před na investice teď jde do dětí, ale to je nakonec ta největší investice ;) každopádně i tak se snažím o nějaký ten pasiv, abych si tím mohla "koupit" víc času, protože to je ta nejdražší komodita.

Jasný souhlasím, tak děti jsou priorita a přece jenom co jsem tak slyšel, tak děti jsou nejvíc a v tu chvíli člověkovi asi moc nezáleží kolik stoji akcie Tesly :).

Já se snažím to nějak sledovat, ale musela jsme si prostě vyčlenit konkrétní akcie (zmenšit i jejich počet), které sleduji a zaměřit se na to i trochu jinak. Třeba teď se chci více zaměřit na dividendové, právě kvůli pasivu, ale zatím nebyl úplně čas se v tom zorientovat a hlavně stejně jako člověka někdy překvapí pokles akcie, tak překvapí nárůst teploty u dětí a o víkendový program, kde si chcete udělat analýzu je postaráno :D

Hezké názory a přesně tak, jako všichni, člověk by chtěl mít ten “pasivní příjem” 💰Ono za všem stojí práce, takže to zas tak pasivní není. Každopádně prostě žít život, byt finančně svobodný a nepracovat pro peníze, ale aby peníze pracovali pro nás. Můj cíl je i mít firmu, dělat co mě baví, protože jen ležet a žít z “renty” bych nechtěl. No a přidám se k těm, kdy bohatství jsou pro mě též zážitky, cestovat, moc si uskutečnit cokoliv, místo toho než mít garáž plnou aut a vily atd. To ne. 😊

Kolik myslíš, že je potřeba pro příjem 20k z dividend?

Přesně tak souhlasím, je jasné že zas tak pasivní to není a nějaká práce za tím stojí. Jinak opravdu těžko říci podrobně jsem se tím nezbýval, ale záleží na spoustu faktorech. Ovšem řekl bych že pár milionů to bude.

Tak třeba při 5% yieldu by to bylo 4,8 milionu, pokud nepočítám daně. Dále je otázka, jestli je 5% yield reálný, pokud se nechceš zaměřit pouze na dividendové tituly.
Spočítáš to jednoduše. Chceš 240tis. ročně, tedy 240000/0.05 (yield).

Vidíme to naprosto stejně! 🤑

A proto tu máme i Bulios Academy, abychom vás naučili správně investovat od základů, abyste uměli vzít svou finanční budoucnost do vlastních rukou!

Naše vzdělávací články a kurzy jsou navrženy tak, aby vám poskytly ucelený pohled na svět investování, který vám umožní stát se úspěšným investorem. 💪
https://bulios.com/academy 🎓

Aby mé rodině nic nechybělo. Cestovat po světě. Být pánem svého času. Nejsem schopen říct, jak dlouho tato cesta zabere, ale jsem ochotný pro to udělat maximum.

Souhlasím, také na tom pracuji a chci toho dosáhnout.

Mám v plánu investovat, jelikož jsem začal poměrně brzy tak bych chtěl odejít do důchodu v 50ti. Vím je to dost ambiciózní plán ale bylo by to tak nejlepší. Je to věk, kdy je člověk ještě něčeho schopný a dokáže se tak nějak normálně hýbat. Určitě bych chtěl mít z dividend něco okolo 40 000-50 000Kč měsíčně. Zabezpečenou rodinu ale také spoustu zážitků z mladí. Jelikož mi je teprve 18 tak to mám celé před sebou.

Souhlasím, plán mám podobný také bych chtěl odejít do důchodu kolem 50ti let a chtěl bych zabezpečit rodinu a také si toho spoustu užít. Jelikož jsem ještě také v poměrně mladém věku tak to mám také celé před sebou a musím říct že se na to těším.

Je třeba mít nějaké zajištění, ale člověk nesmí zapomínat na přítomnost. Něco si odkládat je dobré, ale hlavní je si to užít👍

S tím plně souhlasím, nikdy nevíte co se stane. Takže taková ta střední cesta.

Přesně tak, fakt je asi nejlepší ta zlatá střední cesta jak píšeš.

Přesně tak, také mám v pánu nějaké zajištění a také chci šetřit. Nicméně je důležité si ty peníze užít když na tom dřete.

Rozhodně pokud utrácet tak za zážitky než za věci...

Souhlasím, také bych utrácel spíše za zážitky.

20+ let, zajistit rodinu a svoje stáří.

Přístup mám stejný.

Rodina - přítelkyně / manželka + děti a já.

To je takový pěkný, milý přístup.

Mít starosti s penězi a ne o peníze jsem asi už dosáhl. Být nejbohatším na hřbitově? Já říkám proč ne, bylo by to fajn. Hromadění peněz je bohulibá činnost (v tomto jsem ranný protestat) a dědici to snad také ocení. 🙂

Rozhodně myslím že pokud nahromadíte nějaké peníze a nějaký majetek tak to rozhodně dědicové ocení. Ovšem mám v plánu také ty peníze použít a užít si také pár pěkných dovolených a zážitků.

Tak jistě, zase takový puritán, abych jim nechal všechno nejsem 😁