S&P 500 ^GSPC
5,087.03
+2.11%
Nvidia NVDA
$785.38
+16.40%
Meta META
$486.13
+3.87%
Amazon AMZN
$174.58
+3.55%
Microsoft MSFT
$411.65
+2.35%
Tesla TSLA
$197.41
+1.36%
Apple AAPL
$184.37
+1.12%
Alphabet GOOG
$145.32
+1.03%

Která osobnost je vaším investorským idolem? A proč?

Začnu a vyzdvihnu člověka, který tu možná nebude často zmiňován. Tím je Howard Marks. Obdivuji na něm jeho schopnost jednoduše vysvětlit komplexní problémy. Howard Marks klade veliký důraz na psychologickou stránku investování a její obrovský vliv na dění na trhu. Dále mluví o důležitosti pochopení tržních cyklů, což nám může přinést obrovskou výhodu oproti ostatním investorům.


Pro mě to je jako pro spoustu dalších Lynch a Buffet :D

Tyhle pány jsem tu očekával. Jsou to mistři. 😁

To teda :3

Mně je asi nejblíž Peter Lynch

Howard Marks je super, líbí se mi jeho otevřený přístup k novým technologiím. Hodně často zmiňuje jak se učí od svého syna, se kterým investují. Jeho memos, které vydává jsou čisté zlato stejně jako dopisy od Buffetta. Jeho podcast https://www.oaktreecapital.com/insights/memo-podcast/ můžu jenom doporučit. Byl to také jeden z důvodů proč jsem koupil BAM/BN které Oaktree z části vlastní.

Ty podcasty jsou skvělé. Sám Warren Buffett je velikým obdivovatelem Markse.

Buffett once said: "When I see memos from Howard Marks in my mail, they're the first thing I open and read. I always learn something.";)

Řekl bych, že taková investiční klasika Buffett a Graham díky jejich filozofii až po Dalio a Fisher. Určitě se dá velice učit od dalších, např. otec ETF John Bogle.

John Bogle vytvořil Vanguard tak, aby byl vlastněn ne jím samotným, ale zákazníky. Za to má můj obdiv a je to důvod, proč sám preferuji Vanguard. Díky!

Je to zvláštní, ale asi žádný vyloženě vzor nemám, ikdyž obdivuji spousty investorů, za to co vybudovali, tak za vzor je nepovažuji.😊

Jasně, vzor je možná silné slovo. Tak čí investiční filozofie je ti nejbližší? Nejlepší je určitě si vzít od každého něco. 😉

Souhlasím! Za mě John Bogle a již zmiňovaný Buffet, ohledně dlouhodobého investování, rád se ale k inspiruji spousty osobnosti, primárně z oblasti tradingu.🙏

Také nejsme moc originální, pro mne to je Buffet.

Ne úplně vzor, ale asi nejblíž je mi Cathie Wood.

Proč? Následující odkaz vysvětlí myslim nejlépe.

https://levelup.gitconnected.com/youre-making-a-huge-mistake-by-ignoring-cathie-wood-s-financial-advice-fe44a6a6f414

Super článek a zajímavá dáma, dík za sdílení.

Opravdu? Tuhle semetriku? :-)

No a o tom ten článek na který jsem dal odkaz je. Co bys chtěl víc 🤷‍♂️

Určitě zajímavý článek. S vyšším rizikem přichází i vyšší potenciální zisk. To není pro každého, ale proč ne. 😊

Určitě, u Cathie to je tak že investovala do mnoha společností těsně po IPO a při růstu. To se těžce nevyplatilo. Nicméně tenkrát se to předvídat nedalo. Nicméně postupně se ukazuje, že jí vybrané společnosti stále potenciál raketového růstu mají. Která ho uskuteční to je samozřejmě ještě otázka a na odpověď si počkáme. Ve článku je podle mě správně zmíněno že jsme v poločase. 🤞

Asi nemám vyloženě vzor ale obdivuji Buffeta a Mungera. Samozřejmě nejsou jediní. Třeba Graham byl také vynikající.

Buffet. Nejsem moc originalni.

Buffett je klasika. Také k němu vzhlížím. 👍

Možná Buffett za to co vybudoval za svůj život a dost lidí celkově na světě ho i díky tomu vidí, jako jednoho z té TOP elity... I jeho rady mají hlavu a patu pro lidi co třeba investovat začínají a když se nimi člověk řídí, tak kdo ví třeba může dosáhnout toho co Buffett... 🤔 😁 Jinak takhle investora co bych sledoval a nebo, že bych dělal něco i podle něj třeba nemám. Snažím se mít svou hlavu jít za tím co si myslím že je dobré hlavně podle mě a tím i když se člověk někdy spálí, tak je to i tak nejlepší škola.

Super! Inspirovat se a převzít si od těchto lidí nějaké rady bohatě stačí. Jinak je to o tobě samotném.