S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.96 -1.97%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

Te 3 kryptowaluty mogą wskoczyć na księżyc w 2023 r.

Te 3 kryptowaluty mogą odnotować gwałtowny wzrost w ciągu najbliższych 12 miesięcy, który może potrwać do 2023 r. Każda z tych kryptowalut jest specyficzna i ukierunkowana na inny problem, więc inwestowanie w nie zapewni Ci również bardzo dobrą dywersyfikację portfela z potencjałem na meteoryczny wzrost.

Te 3 kryptowaluty mogą poszybować na księżyc.

Aktywa cyfrowe, w tym kryptowaluty, odnotowały w ostatnich latach ogromny wzrost, a w listopadzie ubiegłego roku ich kapitalizacja rynkowa przekroczyła 3 biliony dolarów . W 2022 r. wielu inwestorów detalicznych liczyło na dwu-, trzycyfrowe, a nawet wyższe stopy zwrotu z inwestycji. Jednak od tego czasu większość kryptowalut, w tym silni gracze, tacy jak Bitcoin $BTCUSD+2.5%, Ethereum $ETHUSD+4.9% i Solana $SOLUSD+7.1% , znalazła się pod presją. Zainteresowanie monetami, a także stojącą za nimi technologią blockchain, jest jednak nadal duże. Tymczasem prezydent Joe Biden podpisał niedawno rozporządzenie wykonawcze określające krajową politykę w zakresie aktywów cyfrowych, co dodatkowo wzmacnia długoterminowe perspektywy szerokiego rynku kryptowalut.

Analitycy rynkowi sugerują jednak, że na prawdziwy boom kryptowalutowy inwestorzy będą musieli poczekać do 2023 roku. Dlatego tak ważne jest zachowanie długoterminowej perspektywy, aby wykorzystać potencjalne korzyści płynące z przestrzeni kryptowalutowej.

1. Decentraland $MANAUSD-0.4%

Nasza pierwsza kryptowaluta , Decentraland, jest zdecentralizowaną platformą rzeczywistości wirtualnej opartą na blockchainie Ethereum. Łączy w sobie elementy rozrywki, gier i handlu elektronicznego oraz jest atrakcyjny zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. Użytkownicy mogą grać w gry lub tworzyć galerie sztuki, sale koncertowe i inne firmy. Mogą na przykład pobierać opłaty za odwiedzanie tych miejsc. Platforma umożliwia również użytkownikom zakup pakietów wirtualnej przestrzeni zwanej LAND za pomocą nieprzedstawialnych tokenów (NFT). Gracze mogą rozwijać i zarabiać na swojej ziemi za pomocą treści 3D, gier i innych aplikacji. Token jest wykorzystywany do zakupu LAND, awatarów, przedmiotów do noszenia i innych elementów w grze na platformie. Tymczasem Decentraland jest uważany za lidera wśród monet metaverse.

2. Polygon-Matic $MATICUSD+2.8%

Pomaga w skalowaniu Ethereum, zapewniając łańcuch boczny, który łączy się z siecią Ethereum. Jako rozwiązanie skalujące warstwy 2, sieć łączy różne projekty blockchain, które niekoniecznie współdziałają ze sobą na Ethereum. Umożliwia także szybsze i tańsze transakcje. MATIC-USD to token, który zasila tę platformę warstwy 2. Polygon wykorzystuje swój własny blockchain Proof-of-Stake (PoS) i łączność Commit Chain, aby pomóc w rozszerzeniu sieci Ethereum. Celem jest rozwiązanie problemu nieefektywności, który może utrudnić szersze przyjęcie technologii blockchain. Popularne projekty zdecentralizowanego finansowania (DeFi), takie jak SushiSwap $SUSHIUSD-0.7%, Curve $CRVUSD-0.4% i Aave $AAVEUSD-0.4% wykorzystują Polygon. Ponadto w sieci pojawiła się niedawno funkcja Polygon Zero. Do przesyłania danych w sieci wykorzystuje się technologię agregacji zerowej wiedzy. Wiele osób ceni sobie również niskie zużycie energii. Spodziewam się, że liczba aplikacji, które korzystają z sieci Polygon, będzie rosła w postępie geometrycznym.

3) Ripple $XRPUSD+1.3%

Ostatnim aktywem cyfrowym na naszej liście jest Ripple. Platforma ta umożliwia dokonywanie płatności w czasie rzeczywistym oraz przeprowadzanie niezwykle szybkich transakcji. $XRPUSD+1.3% to rodzima kryptowaluta używana w sieci Ripple do ułatwiania transferów pieniężnych między różnymi walutami. Platforma Ripple jest powszechnie uważana za najbardziej efektywną opcję rozliczeń dla instytucji finansowych w zakresie przepływów międzybankowych. Dzięki temu Ripple cieszy się popularnością zarówno wśród inwestorów instytucjonalnych, jak i indywidualnych. W rzeczywistości jest on okrzyknięty nową alternatywą dla sieci komunikacyjnej Stowarzyszenia na rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej ( SWIFT ). Ripple grozi zatem zakłóceniem działalności związanej z międzynarodowymi przelewami bankowymi. Pomimo przeciwności losu platformy, sprawa sądowa pomiędzy Ripple a amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) spowodowała spadek cen kryptowaluty w ciągu ostatniego roku. Sprawa sądowa uniemożliwia również handel altcoinami na giełdach w USA.

Mimo to nadal jest wielu inwestorów, którzy uważają Ripple za przyszłość międzynarodowego zarządzania pieniędzmi. Sugerują oni, że może on z łatwością osiągnąć rekordowy poziom powyżej 3,84 USD, jeśli Ripple wygra sprawę sądową SEC.

Moim zdaniem, każda z tych kryptowalut ma potencjał do dużego wzrostu. Osobiście lubię te projekty i mam kilka z nich w swoim portfelu, co potwierdza moje zaufanie do nich, ale nie należy traktować tego jako porady inwestycyjnej, a jedynie analizę inwestora detalicznego. Do napisania tego artykułu zainspirowały mnie dane z Investorplace.com

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet