S&P 500 ^GSPC
5,069.82
-0.16%
Alphabet GOOG
$137.43
-1.91%
Nvidia NVDA
$776.63
-1.32%
Tesla TSLA
$202.04
+1.16%
Apple AAPL
$181.42
-0.66%
Meta META
$484.02
-0.62%
Amazon AMZN
$173.16
-0.22%
Microsoft MSFT
$407.72
+0.06%

Blížící se výsledky Alibaba $BABA-4.0% pojďme si o tom říct.

Nemusím asi tady nic představovat a máme i další soutěž na Buliosu, jaký je Váš typ na cenu na konci týdne obchodního. Není to ale určitě žádné tajemství a tak pojď me i zde napsat cenu a proč si to myslíte?

Pár informací k shrnutí co na mě vyskočilo. Investor „ The Big Short“ Michael Burry zvýšil expozici svého fondu vůči čínským akciím elektronického obchodování během prvního čtvrtletí roku 2023. Až  o dvojnásob v Alibaba Group Holding Ltd.

Dále divize elektronického obchodu $BABA-4.0% ALIBABA Group Holding provede „obrovské“ investice do své nákupní aplikace Taobao, protože nově vytvořená pobočka se snaží odrazit konkurenci platforem sociálních médií. Dceřiná společnost se chce zaměřit na tvorbu obsahu jako kanál, který přivede více uživatelů, a také spustí nástroje pro obchodníky poháněné umělou inteligencí (AI), řekla Trudy Dai, generální ředitelka (CEO) Taobao Tmall Commerce Group.

Analytici odhadují nárůst tržeb pod 3 procenta, protože průmysl se potýká s nerovnoměrným oživením Číny po pandemii a přetrvávajícím dopadem Pekingského zásahu proti Big Tech. Minulý týden zaznamenal nejbližší rival JD.com za čtvrtletí nárůst tržeb o 1,4 procenta, což je jeho nejpomalejší tempo růstu v historii.

BABA

Alibaba

BABA
$74.59 -$3.09 -3.97%
1 Day
-0.04%
5 Days
+1.68%
1 Month
+2.84%
6 Months
-15.27%
YTD
+1.82%
1 Year
-19.16%
5 Years
-58.46%
Max.
-18.93%

Tak co myslíte? ... poslední dny vidíme růst, vydrží tak delší dobu? Já osobně mám pár akcií za nákup 89$. Hodně jsem tomu věřil. Doufám samozřejmě a můj typ je, že by se mohl dostat ke 100$, ale asi né tento týden. Momentálně si myslím, že budeme na ceně kolem 90$. Snad se to ale vyšplhá víš a pak budu prodávat a z Číny odejdu. Jak řekl nedávno Buffett a Munger, je hodně špatně že USA a Čína spolu neumí spolupracovat a také se bojím toho Pekingského zásahu. Prostě, přijde mi to prostředí tam takové nejisté stále.


$BABA-4.0% by mohly být rychlé peníze... Anebo taky ne. 😁

Akcie nemám, ovšem akcii určitě sleduji a výsledky mě zajímají. Děkuji za       status/článek.

Taky děkuji 👍 a jak Ti zatím přijde že se to vyvíjí. Čína se zase otevírá a čtu, že když se nic nestane, měla by růst, ale na druhou stranu ještě prý za toho období ty výsledky nemají byt moc dobré…

Přijde mi dost nejistá, chvíli jsem držel asi rok zpět, ale vystoupil jsem co nejrychleji se ziskem asi 25-30 %.

Jj ani se nedivím, to mám teď v plánu udělat také, odejít z toho jakmile to budu mít v zeleném. Říkám, není to špatná společnost, ale proste v téé zemi nikdo nikdy neví …

V portfoliu ji nemám a zatím ani neplánuji zařadit, přijde mi poslední 2 roky hodně jako hodně turbuletní společnost a nějak nevím, co od ní čekat.

O jakem zatahu na big tech v Cine je aktualne rec?:)

Hodím Ti se dva odkazy, jelikož nevím jak bych to shrnul dobře do odpovědi sem, kdyby sis chtěl přečíst více. Jako, není to teď už tak hrozné, ale z ledna jsem četl zprávu o tom, že do Číny teče sousty peněz mimo povědomí orgánu, právě za zády Pekingu, který to zjistil a od konce roku 2020 probíhal Pekingský regulační zásah proti technologickému sektoru a vymazal více jak 1 bilion dolarů od největších společností v zemi. Podle té druhé zprávy, je to teď už lepší, doslova popisují, že už nejdou proti větru ale s větrem v zádech, ale i tak, prostě kdo ví co tam může očekávat.

https://www.newstream.cz/money/do-ciny-pres-danove-raje-tecou-obri-sumy-penez-ze-zapadu-peking-o-tom-nema-tuseni a druhá zpráva https://www.cnbc.com/2023/03/30/china-tech-beijing-appears-to-relax-scrutiny-of-giants-like-alibaba.html

Vzdyt se v tom druhem clanku pise, ze se to rozvolnuje, prvni clanek se vyjadruje k VIE strukture, coz neni nic noveho a osobne v tam nevidim velky problem. Cina potrebuje zahranicni kapital, protoze mistni investuji do cihel a americke vlade by fakt mohlo byt relativne jedno do ceho kdo investuje.

Můj tip (vážně jen tip) je 88,5$. Jak už jsem na soc. sítích psal, průmyslová výroba a maloobchodní tržby v Číně zaostávají za prognózami podle nových dat, takže už teď ta $BABA trochu klesá. Z hlediska výsledků jsem viděl, že se očekává EPS lepší než odhady, ale tržby mohou o pár procent zaostat.

Díky za tip, taky to vidím podobně, kolem 90, ale jak říkáš, už teď zase klesá. No, bohužel tam jsem zainvestovaný trochu a tak doufám, že se zvedne, aspoň přes těch 90$🙏

Alibaba se mi líbí dlouhodobě, ale neinvestuju do ní. To dění v Číně je už srazilo víc než dost, od covidu až po vládní zásahy apod. Nevím co od nich očekávat dál.