S&P 500 ^GSPC 5,267.84 -0.74%
Nvidia NVDA $1,037.99 +9.32%
Tesla TSLA $173.74 -3.54%
Apple AAPL $186.88 -2.11%
Alphabet GOOG $175.06 -1.65%
Amazon AMZN $181.05 -1.14%
Microsoft MSFT $427.00 -0.82%
Meta META $465.78 -0.43%

Te 4 wysokiej jakości kryptowaluty wykorzystają ciągły wzrost Bitcoina, a dziś jest doskonały moment, aby kupić je z…

Chociaż teoretycznie nadal można powiedzieć, że mamy do czynienia z rynkiem niedźwiedzia, największa kryptowaluta Bitcoin powoli i ukradkiem idzie w górę i tylko kwestią czasu jest, kiedy przebije granicę 50 000 USD. Jeśli jednak uważasz, że wzrost BTC jest nudny, spróbuj przyjrzeć się tym 4 odpowiednim alternatywom, które mogą skorzystać z sukcesu Bitcoina i jednocześnie przynieść swoim właścicielom więcej niż solidne zyski.

Na jakie kryptowaluty warto postawić?

Jeszcze kilka godzin temu wydawało się, że Bitcoin $BTCUSD-2.1% z łatwością przekroczy magiczną granicę 50 000 USD za sztukę. W końcu nie udało się, a ogólnie negatywne nastroje na rynku sprawiły, że cena spadła do 43 tys. Takie krótkoterminowe znaczące ruchy są całkowicie normalne dla Bitcoina (doświadczeni traderzy potwierdzą to). Ważna jest perspektywa makro.

Co mówi nam perspektywa makro? Cóż, mówi nam to, że adopcja Bitcoina i innych kryptowalut postępuje skokowo i nic nie wskazuje na to, aby cokolwiek miało się zmienić. Rządy mniejszych krajów lub krajów, które ucierpiały gospodarczo, postrzegają Bitcoin jako świetny sposób na rozwój. Dziś nie chodzi tylko o Salwador w Ameryce Środkowej, ale także np. o Ukrainę, która "dzięki" konfliktowi wojennemu zaczęła akceptować kryptowaluty jak nigdy dotąd. Równie agresywna Rosja będzie musiała poszukać nowych opcji płatniczych, ponieważ jej rubel staje się w zasadzie bezwartościowym towarem w gospodarce międzynarodowej. Są też inne zainteresowane strony, takie jak Kuba i Panama.

I nie mówimy tu o firmach takich jak Tesla $TSLA-3.5% czy Twitter $TWTR, które w nadchodzących miesiącach znajdą się w czołówce (dzięki Muskowi i Dorseyowi), jeśli chodzi o przyjęcie kryptowalut przez instytucje. Po prostu widać, że kryptowaluty nigdzie się nie wybierają, a wręcz przeciwnie - staną się coraz ważniejszą częścią naszego życia.

A teraz przyjrzyjmy się 4 wymienionym kryptowalutom, na które warto postawić.

1. 1INCH

Wraz z szerszym przyjęciem kryptowalut, zdecentralizowane finanse prawdopodobnie staną się jeszcze bardziej powszechne w nadchodzących latach. Obecnie łączna wartość zablokowana w zdecentralizowanym finansowaniu(TVL) wynosi około 190 mld USD. Jednym ze sposobów na skorzystanie z rozwoju rynku DeFi jest zaangażowanie w zdecentralizowane giełdy, takie jak Uniswap

Innym dobrym pomysłem na skorzystanie z rozwoju DeFi jest rozważenie zaangażowania w wysokiej jakości projekty, które służą jako agregatory DEX. Na szczycie tej listy znajduje się 1 cal. Warto zauważyć, że token ten osiągnął maksimum na poziomie 8,65 USD w październiku 2021 r. Przy 77% spadku od maksimów, 1INCH wygląda atrakcyjnie pod względem akumulacji.

https://twitter.com/1inch/status/1509546839774748682

Firma posiada dwa kluczowe produkty. Po pierwsze, aplikacja, która służy jako narzędzie do określania największej płynności, najmniejszej różnicy między ceną oczekiwaną a rzeczywistą(poślizg) oraz najlepszego kursu wymiany. Następnie w ramach projektu powstaje portfel, który jest wysoce chronioną aplikacją mobilną służącą do przeprowadzania operacji DeFi.

Ponadto 1INCH oferuje funkcje obejmujące zlecenia z limitem ceny. Warto również zauważyć, że aplikacja posiada mosty łączące różne sieci. Mówiąc najprościej, 1INCH jest punktem kompleksowej obsługi dla wszystkich zdecentralizowanych inwestorów finansowych. Wraz z rozwojem DeFi, wzrośnie wolumen obrotów handlowych w ramach projektu.

Ogólnie rzecz biorąc, token 1INCH wygląda atrakcyjnie pod względem wielokrotnego zwrotu z inwestycji w horyzoncie 12-24 miesięcy. Jest to jeden z najlepszych niespekulacyjnych projektów, które inwestorzy mogą mieć w swoim portfelu.

2. inSure DeFi

Innym wartym rozważenia projektem jest inSure DeFi $SUREUSD+0.0% , którego obecna kapitalizacja rynkowa wynosi 178 milionów dolarów. Biorąc pod uwagę znaczny wzrost liczby włamań i oszustw, projekt ten jest bardzo użyteczny.

Projekt ma być pierwszym programem ubezpieczeniowym DeFi. Aby skorzystać z ubezpieczenia tokena SURE, inwestorzy muszą zakupić token, a ubezpieczenie aktywuje się w ciągu siedmiu dni.

https://twitter.com/InsureToken/status/1504227038227578886

Istnieją różne poziomy ochrony ubezpieczeniowej. Na najbardziej podstawowym poziomie inwestor może posiadać 2 500 tokenów SURE. Zapewnia on ochronę ubezpieczeniową do wysokości 1000 USD przez cztery miesiące. Na poziomie subskrypcji diamentowej, posiadanie 500 000 tokenów zapewni inwestorom ochronę na dwa lata do maksymalnej kwoty 140 000 USD.

Oprócz potencjalnego wzrostu ceny tokena, inwestorzy mogą również posiadać token SURE z oprocentowaniem APY wynoszącym 60%. Dla tokena o dużej wartości użytkowej wydaje się to atrakcyjne.

Wielu inwestorów jest również pozytywnie nastawionych do długoterminowych planów projektowych. Zespół koncentruje się na wejściu na rynek tradycyjnych ubezpieczeń do 2025 roku. Należą do nich m.in. ubezpieczenia samochodowe, ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia domów i mieszkań oraz ubezpieczenia turystyczne. Projekt ma więc duże możliwości rozwoju na większym rynku, na który może być skierowany.

3. szybka zamiana

Biorąc pod uwagę ogromny wzrost Polygon $MATICUSD+3.2%, sugeruje się rozważenie zaangażowania w projekt Quickswap, który jest zdecentralizowaną giełdą w sieci Polygon. Giełda pozwala użytkownikom Polygonu handlować za pośrednictwem puli płynności.

https://twitter.com/QuickswapDEX/status/1511018614794596356

W kwietniu 2021 r. token QUICK osiągnął najwyższą wartość 1 590 dolarów. Przy obecnym poziomie 226 USD, token wydaje się bardzo atrakcyjny. Obecnie projekt ma wycenę w pełni rozwodnioną na poziomie 240 mln USD. Jednak łączna wartość zablokowana w systemie Quickswap wynosi 896 mln USD. Oznacza to, że w pełni rozwodniony wskaźnik wyceny do TVL wynosi 0,27. Najwyraźniej projekt wydaje się być niedoszacowany.

Dla lepszego wyjaśnienia, wskaźnik wyceny w pełni rozwodnionej spółki Uniswap do TVL wynosi 4,6. W kategoriach względnych, QUICK wydaje się mieć większy potencjał wzrostu z obecnych poziomów.

Oprócz wymiany tokenów, Quickswap posiada również kilka atrakcyjnych farm. Inwestorzy mogą wpłacać tokeny QUICK i zarabiać atrakcyjne APY na różnych tokenach uczestniczących w programie. Quickswap oferuje również zachęty dla dostawców płynności, którzy mogą uzyskać opłatę w wysokości 0,25% od wszystkich transakcji, proporcjonalną do ich udziału w funduszu. W miarę wzrostu wolumenu obrotów na platformie Quickswap zyski dostawców płynności będą prawdopodobnie coraz bardziej atrakcyjne.

Ogólnie rzecz biorąc, token QUICK jest świadkiem znaczącej korekty w stosunku do maksimów wszechczasów. Wraz z ponownym wzrostem w przestrzeni kryptowalutowej jest to jedna z najlepszych kryptowalut do kupienia w celu uzyskania zdrowych zysków i pasywnego dochodu.

4. DAOds. klimatu

Token KLIMA to kolejna nazwa wśród kryptowalut, które można kupić, skupiając się na zmianach środowiskowych. Ostatnio token osiągnął najniższy poziom 10,7 USD. Od najniższego poziomu token wzrósł już o ponad 100%. Akumulacja może być rozważana nawet na obecnym poziomie.

Climate jest zdecentralizowaną, autonomiczną organizacją, w której każdy token jest wspierany przez rzeczywiste aktywa węglowe. W lutym 2022 r. w skarbcu Klima DAO znajdowało się ponad 16 mln ton węgla. Jego wartość wynosiła 64 miliony dolarów.

https://twitter.com/KlimaDAO/status/1506226337983647752

Z punktu widzenia inwestycyjnego DAO sprzedaje obligacje, a zyski przekazuje posiadaczom tokenów Klima. Zyski dla posiadaczy mają formę stakingów i rebasingów. Obecnie tokeny Klima można obstawiać z APY wynoszącym 942%. Produkcja każdego tokena Klima jest wspierana przez co najmniej jedną tonę jednostek redukcji emisji dwutlenku węgla.

Ze względu na agresywne rozwodnienie, istnieje powód, aby Klima miała tendencję spadkową. Inwestorzy mogą jednak zyskać na zdrowym wzroście ilości ton węgla i rosnących cenach na rynku uprawnień do emisji dwutlenku węgla. Ogólnie rzecz biorąc, Klima DAO ma wizję stania się globalną walutą węglową. Projekt wydaje się atrakcyjny w długoterminowym horyzoncie inwestycyjnym.

Przyjaciele, jak zawsze, nie jest to rekomendacja inwestycyjna. Lista kryptowalut została stworzona przez analityka Faisala Humayuna, a ja dodałem do niej tylko odrobinę miłości do innowacji i świetlanej przyszłości. Przed zainwestowaniem dokonaj własnej analizy!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet