S&P 500 ^GSPC 5,274.51 -0.59%
Meta META $475.06 -1.01%
Apple AAPL $191.66 +0.88%
Nvidia NVDA $1,145.31 +0.55%
Amazon AMZN $182.78 +0.35%
Tesla TSLA $177.29 +0.31%
Alphabet GOOG $177.85 -0.10%
Microsoft MSFT $430.08 -0.06%

Te 2 akcje będą miały tendencję do wzrostu o 10 000% lub więcej w ciągu 5 lat

Z Wall Street napływają bardzo interesujące prognozy dotyczące dwóch spółek, które wykazują bardzo obiecujący wzrost przychodów i zysków, który spowoduje wzrost o 10 000% lub więcej. Nasz horyzont czasowy wynosi tylko 5 lat, dlatego musimy rozważyć wszystkie związane z tym ryzyka. Historia pokazuje, że to właśnie akcje wzrostowe dominowały pod koniec Wielkiej Recesji 13 lat temu, dziś przeanalizujemy, które akcje mogą wystrzelić w górę po zakończeniu tego okresu kryzysu.

Czy te akcje mogą być tak dobre, jak widzi je Wall Street?

W przypadku niektórych spółek giełdowych wzrost zysków dopiero się rozpoczyna. Według zgodnych z oczekiwaniami Wall Street szacunków zysków, następujące dwie spółki powinny znaleźć się wśród najszybciej rosnących akcji na świecie do 2026 roku.

1. Rivian $RIVN-1.7%

Zanim przewrócisz oczami i przejdziesz dalej, daj mi szansę, aby pokazać Ci spojrzenie na $RIVN-1.7%😄

Prawdopodobnie nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że jedna z najgorętszych pierwszych ofert publicznych w 2021 r., producent pojazdów elektrycznych Rivian Automotive $RIVN-1.7%, powinna być jedną z najszybciej rozwijających się akcji na giełdzie w ciągu najbliższych pięciu lat.

  • Według prognoz Wall Street, przychody mają wzrosnąć z 55 milionów dolarów w 2021 roku do szacunkowych 33,7 miliardów dolarów w 2026 roku.
  • To 61 173% wzrostu przychodów dla tych, którzy liczą w domu.

Oprócz czerpania korzyści z globalnego dążenia do redukcji emisji dwutlenku węgla i przestawienia pojazdów użytkowych i flot firmowych na czyste źródła energii, Rivian $RIVN-1.7% oferuje dwie wyjątkowe przewagi konkurencyjne.

  • Po pierwsze, firma otrzymała ogromne zamówienie na 100 000 elektrycznych pojazdów dostawczych (EDV) od giganta handlu elektronicznego Amazon $AMZN+0.3% w 2019 r.
  • Drugim atutem jest produkowany przez firmę elektryczny samochód ciężarowy typu pick-up R1T. Podczas gdy tradycyjni amerykańscy producenci samochodów wprowadzili elektryczne wersje swoich najlepiej sprzedających się ciężarówek, Rivian $RIVN-1.7% pokonuje te popularne modele na drodze. Co więcej, model R1T jest o wiele bardziej luksusowy niż jego poprzednicy, co czyni go wyjątkową i odrębną klasą samą w sobie.

Oczywiście nie chodzi tu tylko o zalety, ale o wszystkie czynniki: zmienność, stopy procentowe, wojny, problemy z łańcuchem dostaw, kryzys związany z układami scalonymi, i można by tak jeszcze długo wymieniać. Inną potencjalną przeszkodą jest rosnąca cena samochodów $RIVN-1.7%.

2) Geron Corporation $GERN-1.9%

Ładne 60% w ciągu zaledwie jednego miesiąca, czy uda się utrzymać takie tempo?

Inną spółką, której wyniki sprzedaży mogą zapewnić wzrost o 10 000% w ciągu najbliższych pięciu lat, jest $GERN-1.9%. W 2021 r. firma odnotowała całoroczną sprzedaż na poziomie 1,39 mln USD, ale Wall Street oczekuje i prognozuje sprzedaż na poziomie 370 mln USD do 2026 r. Oznacza to przewidywany wzrost o ponad 26 500%!

Mam tu pewne wątpliwości, ponieważ jest to zakład dotyczący głównie jednego rodzaju lub dziedziny działalności, co oznacza, że firma liczy na sukces tylko jednego głównego leku.

Losfirmy Geron ( $GERN-1.9% ) zależy wyłącznie od sukcesu lub porażki eksperymentalnego inhibitora telomerazy imetelstatu (leku).

Do tej pory firma Geron $GERN-1.9% osiągnęła zachęcające wyniki kliniczne na średnim etapie rozwoju, odnosząc wiele sukcesów.

  • Z mojego punktu widzenia bardzo ryzykowne jest pokładanie nadziei w firmie, której zyski zależą tylko od jednej głównej części. Może się mylę i inwestowanie przed wprowadzeniem leku na rynek spowoduje wzrost jego ceny.

Oczywiście można mi zarzucić, że w fazie klinicznej jest więcej leków, niestety dla firmy faza 1 i 2 są jeszcze bardzo dalekie od obiecujących zysków i celów.

Mój sceptycyzm jest tu uzasadniony i z pewnością nie wziąłbym takiego ryzyka na swoje barki.

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet