Přátelé, včera jsme měli opět dva velké 🚀pohyby🚀 na populárních akciích $NVDA+1.4% a $NFLX-1.1%

Nebudu teď k nim dělat větší popis, myslím, že všichni známe a pravidelně sledujeme. Chci spíše rozjet diskuzi k nim, co si o nich myslíte, zdali držíte a případně jestli máte nějaké informace, které Vás těší a vidíte růst 😊

NVDA
$416.10 $5.93 +1.45%
1 Day
+1.45%
5 Days
-7.95%
1 Month
+0.86%
6 Months
+96.69%
1 Year
+234.01%
YTD
+219.99%
5 Years
+574.01%
Max.
+111,578.37%

$NVDA+1.4%

Jsem totálně "pro..al". 🙈😡 Kupoval jsem ji na minimu někde kolem 115$ na podzim roku 2022 a před vánoci když se dostala na 180$ tak jsem prodal. No, a už jsem znova nenaskočil ...😩🙈

U $NFLX-1.1%, ten když jsem začal v létě minulého roku se zajímat o akcie, (do té doby jsem byl jen u krypta), tak mi nemohlo uniknout jeho pád ze začátku roku 2022 z cca 550$ až k ceně cca 160$. Tam jsem nenaskočil vůbec, rozhodl jsem se jít do $DIS-1.8%. (pro mě v té době i levnější a celkově se mi líbí víc i díky jeho diverzifikaci, mám dodnes, jsem spokojen). Každopádně od toho pádu jde Netflix vzhůru na včerejších 371$

NFLX
$379.81 -$4.34 -1.13%
1 Day
-1.13%
5 Days
+0.83%
1 Month
+0.13%
6 Months
+43.07%
1 Year
+92.76%
YTD
+49.63%
5 Years
+26.57%
Max.
+36,788.16%

Co k tomu říct, jsem v trhu zhruba rok, vidím pokroky na sobě i díky této skupině. Tyto dva tituly, převážně teda $NVDA+1.4% mě mrzí a nejraději bych si za to namlátil, že jsem prodal, jelikož jsem do akcií naskočil minulý rok v době pádu a tak jednotlivé kusy, které se dostali pro mě už do hezkého zisku, jsem vybral i přesto, že jsem peníze nutně nepotřeboval. Dnes vím, chyba začátečníka.😏😃

Zajímá mě tedy Váš názor. Především na tyto akcie, zdali i teď, když je Nvidea u svých maxim z konce roku 2021 by jste přikupovali dále??? A jestli třeba máte podobný příběh svůj a jak jej řešíte, necháte to být a nebo zvažujete naskočit i při značném růstu?

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Mám momentálně +75%. Přemýšlím, že prodám, je dost nadhodnocená a bojím se, že už se blíží ke svému maximu. Navíc se očekává pokles earnings. Uvidíme :)

Právě no, na těch maximech skoro je a jak říkáš, earnings taky se čeká nižší.

Jak tak čtu, tak jsem snad jediný, komu tahle příležitost utekla.

NVIDIA včera prodej při 55% zhodnocení, už se dostává na svoje maximum, tak jsem realizoval zisk, uvidíme zda svůj strop překoná.

Pěkná práce. Určitě si udělal dobře, ja spíše víc věřím odhadům i zde lidi, že to je i částečně vystřelené díky boomu AI a minulém zájmu těžby krypto. Ovšem těžba je čím dal tím více složitější a tak běžne doma už to lidi moc nedělají a altcoiny. Ty jedou na PoS a tak nepotřebuji takový výpočetní výkon a jak bylo zmíněno, očekávají se menší zisky, tak uvidíme. 😊

Rád bych koupil $NVDA+1.4% na nižší ceně. $NFLX-1.1% vynechávám, jelikož se mi více líbí $DIS-1.8%.

Máme to stejně, též raději $DIS-1.8% a ta $NVDA+1.4% je teď drahá

Souhlasím, $NVDA+1.4% je drahá, ovšem až spadne na nižší cenu, tak bych rád nakoupil.

Netflix vynechám, ten jde mimo mě. Každopádně na Nvidii čekám silnou korekci. Bude to asi hodně lidí bolet. Pak bych znovu rád naskočil.

Jj, mít ji tak teď bych prodával, je na úrovni maxim, takže taky bych čekal korekci, ale aby nepřekvapila. :D :D

Za mě jsou dost drahé, NVIDIA je podle mě dobrá, ale zbytečně přehypovaná. Netflix dle mého skromného názoru nemá budoucnost.

Obě akcie (hlavně $NVDA+1.4%) jsou na mě nyní opravdu drahé. Ten růst v posledních měsících je spektakulární. Super pro každého kdo držel akcie nebo tradoval call opce.

Souhlas, taky mi to přijde drahé, až doslova vyhnána jen díky boomu a ne tak hodnotou. Proto i když mě štve ze jsem toho nevyužil, tak se ptám 😊

Kazdy kdo aktualne nakupuje NVIDIA na vlne AI hypu at se radeji pripravi na -65% vyplach co tam nedavno probehl;)

Jj no upřímně to dost zvažují, když se to teď dostalo na maxima. Ale kdy ten hype kolem AI skončí? … o jakem výplachy mluvíš, nějaké info? 😊

Hovorí o tom, že táto spoločnosť sa už obchoduje na veľmi vysokých násobkoch a všetko pozitívne v najbližších rokoch je započítane v cene akcií. To znamená, že negatívne okolnosti dokážu zraziť cenu akcií aj o desiatky percent a kto nakupuje na týchto úrovniach je už vystavený omnoho vyššiemu riziku ako potenciálnemu zisku.

Jak píše @majky netuším s jakým scénářem pracují dnešní nakupující. Když vezmu konsensus očekávaného růstu cca 20% tak tam jsou FPE 50, PEG 8.6 a z mého pohledu je Nvidia velmi ohrožená tím, jak stále více společností dokáže udělat design čipu dle svých potřeb. Svým odběrem už jsou zajímavé pro výrobce a můžou je z dodavatelského řetězce úplně vynechat;) Aktuální manický stav bych přirovnal k období kdy vrcholil zájem o těžbu ETH a na sekundárním trhu se prodávaly GPU za násobky tržní ceny, což se dnes sice reálně neděje, ale přijde mi, že se očekávají takové prodeje, jako by AI měla být pomalu v každém toustovači;)

Já mám rád $DIS-1.8%, ale beru ji jako větší a komplexnější balíček, protože tam nejde jen o streaming. Netflix je ale v dobré pozici, navíc spolupráce s Microsoftem asi přináší pomalinku ovoce. Nvidii mám rád, ale v tuto chvíli bych spíš prodával než přikupoval.

Přesně, proto taky se mi líbí $DIS-1.8% a tehdy jsem se rozhodl pro něj i než $NFLX-1.1% Aha, vidíš spolupráce s $MSFT-0.8%mi unikla, nějaké info? 😊 Jj uvažují o tom shortu na Nvidii, jak říkáš, není to špatná společnost ale ten růst byl fakt rychlí a spíše bych viděl nějaké vystřízlivěni.

Ještě bych zmínil včerejší skoro 15% pohyb $PLTR+0.9%  :)

Ano jo, vidíš ten jsem zapomněl. 🙈👍

Určitě si za to nemůžeš nadávat, prodal jsi to z nějakého důvodu a to co se stane jsi nemohl vědět, kdyby to začlo padat tak si budeš nadávat za to, že jsi to neprodal… Člověk nikdy nebude spokojený.

To je fakt no, máš pravdu, lepší i drobný zisk než ztráta. 👍 Dikes

Přesně tak, každý zisk se hodí.