S&P 500 ^GSPC 5,308.13 +0.09%
Nvidia NVDA $947.80 +2.49%
Tesla TSLA $174.95 -1.41%
Microsoft MSFT $425.34 +1.22%
Alphabet GOOG $178.46 +0.66%
Meta META $468.84 -0.65%
Amazon AMZN $183.54 -0.63%
Apple AAPL $191.04 +0.62%

Tencent kompletně zařízl celou svoji odnož: Připravují se snad na nějaký globální ekonomický otřes?

Čínský gigant v oblasti sociálních médií a her Tencent Holdings uzavře svou jednotku Penguin Esports do začátku června, jak uvedl ve čtvrtek, protože zefektivňuje své podnikání. Jaký je pravý důvod tohoto kroku? Snaží se snad tímto tahem připravit na nějakou zásadní světovou ekonomickou událost, o které ještě nikdo z nás neví? Nebo je to čistě pragmatické provozní rozhodnutí?

Tencent zařezává svoji divizi streamování her

Společnost na svém oficiálním účtu WeChat uvedla, že rozhodnutí o uzavření šest let staré platformy, na níž mohli hostitelé živě vysílat hraní her v modelu podobném Twitchi společnosti Amazon $AMZN-0.6% , bylo učiněno kvůli "změnám ve strategii rozvoje podnikání". Bližší informace neuvedla. Pod tím se může skrývat leccos 🧐

Peking loni z antimonopolních důvodů zablokoval pokus společnosti vytvořit prostřednictvím fúze dvou největších hráčů na trhu Huya a DouYu giganta v oblasti streamování videoher v hodnotě 10 miliard dolarů. Společnost Huya tehdy uvedla, že plánuje sloučit Penguin Esports do nového subjektu.

Tencent v posledním roce zažívá podobně krušné období jako zbytek čínských společností

Rozsáhlé zásahy čínských regulačních orgánů se v posledním roce a půl zaměřily na technologické giganty, donutily je změnit kdysi běžné tržní praktiky a přiměly společnost Tencent a obdobnou skupinu Alibaba Group $BABA-0.3% k vypracování plánů propouštění, uvedla agentura Reuters.

Společnost Tencent ve čtvrtek uvedla, že Penguin Esports přestala přijímat nové uživatele nebo hostitele živých přenosů a s okamžitou platností také zablokovala stávajícím uživatelům možnost doplnit si účet. Dodala, že aplikace bude odstraněna ze všech obchodů s aplikacemi a přestane fungovat do 7. června.

Celý tah se tedy tváří jako čistě provozní a logický. Pravdou ale je, že mnoho firem se začalo zbavovat svých slabých odnoží v závislosti na strachu z recese a utahování kohoutů světové ekonomiky.

Nejedná se o investiční doporučení. Jde čistě o moje shrnutí dat dostupných na internetu a analýzy Joshe Ye. Každý investor musí provést svou důkladnou analýzu a rozhodnutí provést po zvážení své vlastní situace.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @trollbringer má karmu 329 a je členem této komunity od 14/01/2022. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

No... nejspíš se jen snažili fakt zbavit slabého sektoru. Nevím jak v Asii, ale tady je teda Twitch těžce dominantní a myslím, že touhle platformou s sebou akorát táhli kouli na noze

Ono to tak bude. Spíš je zajímavé, že ten definitivní konmec přišel až teď. Skomíralo to už delší dobu. Myslím, že teď je ten strach z toho co bude definitivně dohnal k ráznému řešení.

Nejspíš jo. Ale kdo ví... třeba ještě věřili, že se to vzchopí. I přes to, že vlastně všichni ty zásadní tvůrci byli na Twitchi nebo YT

Myslim ze jen DouYu ma stejny pocet uzivatelu jako Twich a Tencent vlastni i Huya. V Asii je na kazdou americkou/evropskou appku x dalsich konkurentu, takze si nemyslim, ze jim Twitch bere nejaky velky pocet uzivatelu. Spis je otazka jak se ciste eSportovy kanal monetizuje. Netusim kde vsude se vysilaji streamy treba z DOTA, ktera je v Asii pomerne popularni, ale divil bych se, kdyby vsem platili za vysilaci cas. To uz spis po nich budou chtit penize za vysilaci prava ne?;) Twich ma nejvice penez z reklam a pak ze vsech poplatku/donatu ktere jsou ke streamerum, takze se imo Tencentu mnohem vice vyplati streamer, ktery treba behem 12 hodin proda zbozi za 2 mld usd nez nejaky streaming her, ktere navic vlada zacina v Cine slusne regulovat.

Myslím, že právě čistě ten eSport je na Twitchi dominantní i v Asii - vždycky se ty rekordy v počtu sledujících diváků třeba na finále Worlds v LoL berou z Twitche. Kdyby se dalších X milionů lidí dívalo ještě jinde, tak by se určitě rádi pochlubili :D ale je to jen v tom eSportu, právě proto to nejspíš zařízlo jen tuhle platformu. S tím ostatním souhlasím.