S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

Świetne akcje groszowe do kupienia w 2023 r.

Mikolaj Stonkowicz
21. 5. 2023
4 min read

Po co w ogóle zawracać sobie głowę akcjami groszowymi lub tanimi akcjami?

Trzeba być przygotowanym na to, że nie każda kupiona akcja groszowa odniesie sukces; wiele z nich jest tanich, ponieważ nie są dobrymi spółkami lub zostały prześcignięte przez konkurencję.

Jednak te, które odniosą sukces, mogą potencjalnie przynieść duże zyski. Możliwe jest uzyskanie 5- lub 10-krotnego zwrotu z inwestycji. Z tego powodu najlepszym sposobem na inwestowanie w akcje groszowe jest rozłożenie inwestycji na niewielkie kwoty między kilka różnych spółek, aby zwiększyć swoje szanse.

Jeśli zdecydujesz się na handel akcjami groszowymi, ważne jest, aby mieć je pod kontrolą, aby móc reagować na nowe wydarzenia.

1) Cyrn Inc ($CYRN)

Spółka Cyrn została założona w 1991 r. i ma siedzibę w Herzliya w Izraelu. Jest międzynarodowym graczem w branży cyberbezpieczeństwa. Firma opracowuje i sprzedaje rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa informacji, które chronią transakcje internetowe, e-mailowe i mobilne.

Cyrn przeżywał swój rozkwit na początku XXI wieku i od tego czasu jego cena akcji doświadczyła długiego i dramatycznego spadku do obecnej wartości. Istnieje jednak kilka powodów, dla których warto pozytywnie oceniać tę spółkę groszową.

Przede wszystkim kilka dużych funduszy hedgingowych posiada pozycję w akcjach, co świadczy o pewnym stopniu instytucjonalnego zaufania do rozwiązań technologicznych firmy. Cyrn wyróżnia się zróżnicowanym pakietem produktów z zakresu cyberbezpieczeństwa, które są szczególnie zbywalne w rodzimej jurysdykcji Izraela. W celu przyszłego wzrostu spółka ta musi jedynie zapewnić sobie trwały okres zwiększonych przychodów, aby ponownie znaleźć się w centrum uwagi Wall Street.

2. Nokia ($NOK+0.7%)

Nokia to fińska firma telekomunikacyjna produkująca sprzęt komputerowy i urządzenia sieciowe.

Firma wyrobiła sobie dobrą markę jako jeden z wiodących producentów telefonów komórkowych na początku XXI wieku. Obecnie skupia się niemal wyłącznie na infrastrukturze i sprzęcie.

Czasy świetności w dziedzinie technologii mobilnych minęły, a cena akcji Nokii jest już daleko poza szczytem. Ostatnie kilka lat było okresem przejściowym, ponieważ firma skupiła się na produkcji sprzętu sieciowego i rozwoju infrastruktury 5G, co nie zakończyło się pełnym sukcesem.

Firma ma znaczący 15% udział w globalnym rynku sprzętu telekomunikacyjnego . Nowa pozycja lidera i 5G stanowią okazję do zarobienia części tych pieniędzy na akcjach spółki.

3) Seanergy Maritime Holdings Corp ($SHIP+1.8%)

Seanergy Maritime Holdings to firma transportowa posiadająca flotę statków towarowych . Są to duże statki, które są często wykorzystywane do transportu surowców, takich jak węgiel, na całym świecie.

Akcje spółek żeglugowych są szczególnie zmienne, więc jeśli zamierzasz inwestować, musisz być na bieżąco z cyklem wiadomości. Są one również cykliczne, mają tendencję do wzrostu, gdy globalny handel kwitnie i spadają, gdy gospodarki zaczynają się stagnować.

Inwestorzy instytucjonalni odeszli od transportu morskiego, dlatego akcje takich spółek są tak tanie. Spółka $SHIP+1.8% jest notowana poniżej wartości swoich aktywów - floty 14 ogromnych statków towarowych. Niedawno udało jej się również udoskonalić swój podstawowy model biznesowy, przygotowując go do potencjalnego odbicia.

Żegluga, podobnie jak inne środki transportu, będzie stopniowo przechodzić transformację ze względu na regulacje środowiskowe i możliwe przejście na lepsze i tańsze paliwa. Może to pomóc firmom żeglugowym zaoszczędzić na kosztach i skupić się na zyskach.

4. Arcadia Biosciences Inc. ($RKDA-3.2%)

Arcadia to firma zajmująca się "biotechnologią rolniczą", która specjalizuje się w modyfikowaniu upraw w celu poprawy ich wartości odżywczych i zdrowotnych.

Koncentruje się głównie na pszenicy, soi i konopiach . Ostatnie czasy były trudne dla Arcadii, ze względu na trudną sytuację finansową i cenę akcji, która spadła z ponad 100 USD w 2015 r., a od 2019 r. znajduje się w strefie poniżej 5 USD.

Skupienie się na zdrowej żywności i dostosowaniu konwencjonalnych upraw, aby zaoferować rolnikom bardziej ekologiczne rozwiązanie, jest potencjalną zaletą. Arcadia może być gotowa do czerpania korzyści ze świata, który jest coraz bardziej zaangażowany w poszukiwanie świadomych klimatycznie rozwiązań trudnego problemu wyżywienia rosnącej populacji.

To nie jest porada finansowa. Przedstawiam publicznie dostępne dane i dzielę się moimi poglądami na temat tego, jak sam poradziłbym sobie z tą sytuacją. Inwestowanie jest ryzykowne i każdy ponosi odpowiedzialność za swoje decyzje.


Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.