S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

2023'te satın alınabilecek harika kuruşluk hisse senetleri

Burhan Yılmaz
21. 5. 2023
5 min read

Neden kuruşluk hisse senetleriyle ya da ucuz hisse senetleriyle uğraşasınız ki?

Satın aldığınız her kuruşluk hisse senedinin başarılı olmayacağı gerçeğine hazırlıklı olmalısınız ; birçoğu iyi şirketler olmadıkları veya rakipleri tarafından daha iyi performans gösterdikleri için ucuzdur.

Ancak başarılı olanlar büyük kazançlar elde etme potansiyeline sahiptir. Yatırımınızdan 5 kat veya 10 kat getiri elde etmeniz mümkündür. Bu nedenle, bunlara yatırım yapmanın en iyi yolu, şansınızı artırmak için yatırımınızı birkaç farklı şirket arasında küçük miktarlara yaymaktır.

Kuruşluk hisse senedi ticareti yapmayı seçerseniz, yeni gelişmelere tepki verebilmeniz için bunları kontrol altında tutmanız önemlidir.

1. Cyrn Inc ($CYRN)

Cyrn 1991 yılında kurulmuştur ve merkezi İsrail'in Herzliya kentindedir. Siber güvenlik sektöründe uluslararası bir oyuncudur. Şirket web, e-posta ve mobil işlemleri koruyan bilgi güvenliği çözümleri geliştirmekte ve satmaktadır.

Cyrn 2000'li yılların başında en parlak dönemini yaşadı ve o zamandan beri hisse fiyatı mevcut değerine kadar uzun ve dramatik bir düşüş yaşadı. Bununla birlikte, bu kuruşluk hisse senedi hakkında olumlu olmak için birkaç neden var.

En önemlisi, birkaç büyük hedge fonun hisse senedinde bir pozisyona sahip olması ve şirketin teknoloji çözümlerine bir dereceye kadar kurumsal güven göstermesidir. Cyrn, özellikle kendi ülkesi olan İsrail'de pazarlanabilen çeşitli siber güvenlik ürünleriyle öne çıkmaktadır. Gelecekteki büyüme için, bu şirketin Wall Street'in ilgi odağı olduğu günleri yeniden canlandırmak üzere sürekli bir gelir artışı dönemini güvence altına alması gerekiyor.

2. Nokia ($NOK+0.0%)

Nokia, bilgisayar donanımı ve ağ ekipmanları üreten Finlandiyalı bir telekomünikasyon şirketidir.

Şirket, 21. yüzyılın başlarında önde gelen cep telefonu üreticilerinden biri olarak iyi bir isim yapmıştır. Artık neredeyse yalnızca altyapı ve donanıma odaklanmaktadır.

Mobil teknolojinin en ileri noktasındaki ihtişamlı günler sona erdi ve Nokia'nın hisse fiyatı zirveyi çoktan geride bıraktı. Son birkaç yıl, Nokia'nın ağ donanımı üretmeye ve 5G altyapısı geliştirmeye odaklandığı bir geçiş dönemi oldu ve bu süreç tam anlamıyla başarılı olamadı.

Şirket, küresel telekomünikasyon ekipmanları pazarında %15 gibi önemli bir paya sahip . Yeni liderlik pozisyonu ve 5G, şirketin hisselerinden bu paranın bir kısmını kazanmak için bir fırsat sunuyor.

3. Seanergy Maritime Holdings Corp ($SHIP+0.0%)

Seanergy Maritime Holdings, kargo gemilerinden oluşan bir filoya sahip olan bir taşımacılık şirketidir. Bunlar genellikle kömür gibi hammaddeleri dünyanın dört bir yanına taşımak için kullanılan büyük gemilerdir.

Nakliye hisseleri özellikle değişken olma eğilimindedir, bu nedenle yatırım yapacaksanız haber döngüsünün zirvesinde kalmanız gerekir. Ayrıca döngüseldirler, küresel ticaret patladığında yükselme ve ekonomiler durgunlaşmaya başladığında düşme eğilimindedirler.

Kurumsal yatırımcılar gemicilikten uzaklaştı, bu yüzden bu gibi hisse senetleri bu kadar ucuza işlem görüyor. $SHIP+0.0% şirketi, 14 büyük kargo gemisinden oluşan bir filo olan varlıklarının değerinin altında işlem görüyor. Ayrıca son zamanlarda temel iş modelini geliştirerek potansiyel bir toparlanmaya hazır hale getirmeyi başardı.

Gemicilik, diğer ulaşım araçları gibi, çevresel düzenlemeler ve daha iyi ve daha ucuz yakıtlara olası bir geçiş nedeniyle kademeli olarak bir dönüşüm geçirecek. Bu da nakliye şirketlerinin maliyetlerden tasarruf etmelerine ve kârlarına odaklanmalarına yardımcı olabilir.

4. Arcadia Biosciences Inc. ($RKDA+0.1%)

Arcadia, besin ve sağlık faydalarını iyileştirmek için mahsulleri modifiye etme konusunda uzmanlaşmış bir "tarımsal biyoteknoloji" şirketidir.

Öncelikle buğday, soya fasulyesi ve kenevire odaklanmaktadır. Zor bir mali durum ve 2015'te 100 doların üzerinde olan ve 2019 itibariyle 5 doların altında seyreden hisse senedi fiyatı sayesinde Arcadia için son zamanlar zor geçti.

Sağlıklı gıdaya odaklanması ve çiftçilere daha çevreci bir çözüm sunmak için geleneksel mahsulleri uyarlaması potansiyel bir avantajdır. Arcadia, artan nüfusu beslemek gibi zor bir soruna iklim bilincine sahip çözümler bulmaya giderek daha fazla angaje olan bir dünyadan faydalanmaya hazır olabilir.

Bu bir finansal tavsiye değildir. Kamuya açık verileri sunuyorum ve durumu kendim nasıl ele alacağıma dair görüşlerimi paylaşıyorum. Yatırım risklidir ve herkes kendi kararlarından sorumludur.


Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.