S&P 500 ^GSPC
5,069.53
-0.38%
Alphabet GOOG
$138.75
-4.50%
Tesla TSLA
$199.40
+3.87%
Apple AAPL
$181.16
-0.75%
Microsoft MSFT
$407.54
-0.68%
Meta META
$481.74
-0.47%
Nvidia NVDA
$790.92
+0.35%
Amazon AMZN
$174.73
-0.15%

Už jste přemýšleli, jak by umělá inteligence (AI) mohla pomoci investorům do budoucna? Je fascinující představit si, jaké výhody by mohla AI přinést v oblasti tradingu a analýzy společností.

AI má obrovský potenciál zlepšit investiční rozhodování díky své schopnosti zpracovávat a analyzovat obrovské množství dat rychle a efektivně. Například, díky algoritmům strojového učení by AI mohla identifikovat vzorce a trendy na finančních trzích, které by nebyly snadno viditelné pro lidské analytiky. To by mohlo přispět k lepšímu predikování budoucích cenových pohybů a minimalizaci rizika.

Další oblastí, kde by AI mohla vynikat, je analýza společností. S pomocí AI by bylo možné sbírat, zpracovávat a porovnávat obrovské množství firemních dat z různých zdrojů. To by umožnilo investorům získávat komplexní a objektivní informace o výkonnosti společností, finančním zdraví a potenciálních rizicích. Tím by se rozhodování o investicích stalo fundovanějším a efektivnějším.

Samozřejmě je důležité si uvědomit, že AI nenahradí lidský intelekt a zkušenosti. Je však nástrojem, který může investorům poskytnout cenné náhledy a informace, které by jinak mohli přehlédnout. Použití AI ve světě investic je stále ve vývoji, ale její potenciál je ohromující.

Jak to vidíte? Použili by jste nástroje AI při své analýze případně tradingu?

Mimochodem :) Text-ChatGPT, obrázek - Midjourney AI :)


Rozhodně by to bylo super. Moc by mě to usnadnilo práci. Tedy ten potenciál je tam opravdu veliký.

Za mě je hlavní síla AI hlavně ve schopnosti rychle přelouskat například reporty společností a vytáhnout z něj zajímavé body. Ušetří to mnoho času a umožní to v rámci stockpickingu ještě širší diverzifikaci.

Tohle je jeden z důvodů proč se nepouštím do denního obchodování. Profesionálové z fondů mají mohutnou počítačovou kapacitu a speciální programy k dispozici už dnes. A porazit je jako amatér? No pokud se to někomu dlouhodobě daří tak👍 ale já v tomhle vidím obrovské riziko i bez všeobecně zavedené AI. Denní obchodování je podle mě hra s nulovým součtem (změnu sumy hodnoty akcií v průběhu obchodování zanedbávám) a pokud v ní jsou profesionálové v součtu schopni vydělávat tak to je proto že většina amatérů prodělá. To se s AI nezmění. Nemyslím že by se amatér k AI speciálně vytrénované pro tento účel někdy dostal.

Ale podílet se na fondu který specializovaná IA podporuje, může už dnes (pokud tedy má aspoň 5mm$ což je minimální vstup☹️) nebo pokud je datovým vědcem a dokáže se zapojit se svým modelem do turnaje. No pro mě také ☹️ ale třeba to někoho zaujme.

https://numer.ai/fund

Lze investovat přímo do numerai skrze krypto.

Ano to jsem zkoumal a z dostupného mi není jasné jak by bylo možné aby se toto krypto synchronizovalo s hodnotou fondu. Obávám se že jeho hodnota je na hodnotě fondu nezávislá. A také cenové grafy žádnou závislost neukazují. A že by vyjadřovalo hodnotu mateřské společnosti, to asi také ne. 🤷‍♂️

Určitě bych jej používal ale věřím, že AI ve světě tradingu a investování již dávno funguje, jen ji zatím nikdo nepustil dál do retailu... Nicméně až se tak stane, tak pak trader bez AI bude bez šance o proti traderovi s AI :)

Souhlasím s tebou :)

Tady odkážu na jeden Twitterový profil - ChatGPT má budget 50k USD a spravuje portfolio.
https://twitter.com/chatgpttrader

To vypadá dobře, děkuju :)

Pokud všichni budou používat AI na investování, tak budou mít všichni stejnou pravdu, tudíž nikdo nevydělá nic. Na trading asi super kvůli absenci emoční stránky. Opravdu nevím, nedokážu si to dobře představit, každopádně na čerpání a výčety informací skvělé.

Mohl by možná teoreticky přijít nějaký velký kolaps celosvětový pokud by AI zvládla mít lepší a přesné výsledky a predikce na základě dat u firem.

I to je možné, což by nás zase mohlo dovést k tomu, že člověk by měl opět navrch, protože by jednal odlišně než AI. Raději bych, kdyby investování zůstalo po starém. 😁