Przegapiłeś Apple? Oto kolejna z potężnych firm Warrena Buffetta, na której można się wzbogacić

Warren Buffett osiągnął ogromne zyski dzięki Apple $AAPL+2.0% , a słynny inwestor tak bardzo lubi tę spółkę, że uczynił ją największą akcją Berkshire Hathaway, ale ta spółka jest już dość wysoko i może nie być dla Ciebie atrakcyjna. Firma, o której za chwilę napiszemy, może mieć podobny scenariusz do Apple.

Firma z podobnym scenariuszem Warrena Buffetta, jak Apple?

Dzięki połączeniu wielokrotnych zakupów akcji i ogromnego wzrostu wartości kapitału, udział Apple w portfelu akcyjnym Berkshire wynosi około 47%. Apple nadal ma atrakcyjne możliwości rozwoju w zakresie sprzętu mobilnego, usług programistycznych i różnych innych nowych technologii, ale uważam, że w portfelu Berkshire Hathaway jest inna spółka wzrostowa, która przy obecnych cenach zapewni inwestorom jeszcze lepsze zyski.

Inwestorzy powinni zainteresować się płatkiem śniegu $SNOW-1.7%

Zdolność dostępu do cennych danych i ich analizy już teraz jest kluczowym czynnikiem wyróżniającym przedsiębiorstwa na tle konkurencji, a w przyszłości jej znaczenie będzie wzrastać. Snowflake oferuje usługę hurtowni danych, która pozwala klientom łączyć i analizować dane pochodzące z usług Amazon Web Services firmy $AMZN+1.2%, Microsoft Azure firmy $MSFT+0.8%, Google Cloud firmy $GOOG+1.1% Alphabet i innych dostawców usług. Prowadzi również rynek danych, który umożliwia użytkownikom zarabianie na własnych danych oraz zakup zestawów danych od innych dostawców zewnętrznych.

Snowflake świadczy usługi, które pomagają klientom "przełamywać bariery" i uzyskiwać dostęp do informacji, co prowadzi do bardziej wartościowych spostrzeżeń analitycznych oraz zapewnia wysoki poziom zadowolenia klientów i utrzymania przychodów netto. W ubiegłym roku 100% klientów firmy poleciło jej usługi, co stanowi piąty z rzędu rok 100% zadowolenia klientów, co jest naprawdę interesującą statystyką, nieporównywalną z żadną inną firmą.Dzięki temuw czwartym kwartale wskaźnik utrzymania przychodów netto w dolarach wyniósł 178% - co oznacza, że obecni klienci zwiększyli swoje wydatki o 78% w porównaniu z okresem sprzed roku.

W tym roku firmaSnowflake oferuje klientom ulepszone usługi po niższych kosztach, ale nadal oczekuje wzrostu przychodów o około 66% rocznie. Co więcej, czynniki takie jak skala, sukcesy w relacjach z klientami korporacyjnymi, ceny oparte na chmurze oraz udoskonalenia produktów przyczyniają się do poprawy marży. Dzięki imponującej liczbie nowych klientów przystępujących do usług, zwiększonym wydatkom dotychczasowych klientów oraz poprawiającym się marżom brutto, firma Snowflake ma przed sobą fantastyczne perspektywy rozwoju.

Źródło.

Wysoka inflacja, zbliżające się podwyżki stóp procentowych, inwazja Rosji na Ukrainę i inne czynniki wywołujące niepewność doprowadziły do gwałtownego spadku wycen wielu spółek technologicznych zależnych od wzrostu, które nie wykazały jeszcze znaczących zysków. Podczas gdy akcje firmy Apple są notowane zaledwie o 4% poniżej swojego rekordowego poziomu, cena akcji spółki Snowflake znajduje się około 44% poniżej swojego szczytu, co może stanowić interesujący punkt wejścia dla inwestorów.

Przy kapitalizacji rynkowej wynoszącej około 71,5 miliarda USD Snowflake jest już na terytorium dużych spółek, ale nadal wygląda na dość małą w porównaniu z firmą Apple i jej kapitalizacją rynkową wynoszącą około 2,86 biliona USD. Jeśli szukasz w portfelu Berkshire Hathaway akcji zorientowanych na wzrost, które są w stanie zapewnić gwałtowne wypłaty, myślę, że podejście "kup i trzymaj" do akcji specjalisty od danych byłoby świetnym posunięciem, ale nie traktuj tego jako porady inwestycyjnej, a jedynie analizę. Do napisania tego artykułu zainspirowały mnie dane z serwisu Fool.com

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, możesz mnie śledzić, aby niczego nie przegapić.

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet