S&P 500 ^GSPC 5,308.13 +0.09%
Nvidia NVDA $947.80 +2.49%
Tesla TSLA $174.95 -1.41%
Microsoft MSFT $425.34 +1.22%
Alphabet GOOG $178.46 +0.66%
Meta META $468.84 -0.65%
Amazon AMZN $183.54 -0.63%
Apple AAPL $191.04 +0.62%

Ta firma zdetronizuje Teslę jako króla pojazdów elektrycznych

Tesla $TSLA-1.4% od dawna zajmuje pozycję niepisanego "króla" pojazdów elektrycznych. Jednak rozwój w różnych dziedzinach jest coraz szybszy, a przestrzeń pojazdów elektrycznych i autonomicznych /AV/ stwarza bardzo interesujące możliwości, ale nie każda firma wykorzystuje je i może stać się zwycięzcą. Firma ta jest postrzegana przez wielu analityków jako zwycięzca pojedynku z Teslą.

Elon może się pocić, bo ta firma ma wiele przewag konkurencyjnych.

Lucid ma wiele zalet, w tym Lucid Air Dream Edition - pierwszy samochód z talentem, technologią, zasobami i doświadczeniem, który może pokonać Teslę w grze o pojazdy elektryczne. Ale co sprawia, że akcje Lucid $LCID+0.4% są jednym z długoterminowych zwycięzców?

Często mówi się, że w przypadku megatrendów technologicznych zawsze wygrywa najlepsza technologia. Brzmi to prosto, ale większość ludzi zdaje się tego nie dostrzegać. Nie jest więc zaskoczeniem, że analitycy Investorplace darzą LCID sympatią ze względu na elitarną technologię i talent w dziedzinie pojazdów elektrycznych. Zespół Lucid składa się z ludzi z dwóch najlepszych firm produkujących sprzęt dla konsumentów na Ziemi - Tesla $TSLA-1.4% i Apple $AAPL+0.6%. Prowadzony przez najlepszych z najlepszych, Lucid ma szansę utrzymać pozycję lidera w segmencie pojazdów elektrycznych klasy premium .

https://www.youtube.com/watch?v=kYGQxJ_Vyf4&t=6s&ab_channel=HypergrowthInvesting

W wywiadzie Luke Lango, analityk Investorplace, mówi o tym, dlaczego Lucid jest poważnym konkurentem dla Tesli, a także wypowiada się na temat pojazdów autonomicznych i podkreśla znaczenie technologii LiDAR.

Ponieważ większość ludzi jeździ nieautonomicznymi pojazdami elektrycznymi, pojazdy AV są wyraźnie opóźnione, jeśli chodzi o ich przyjęcie. Jednak rewolucja w dziedzinie technologii AV wciąż postępuje... Teraz cały system jest testowany przy dostawie towarów - w tym zamówień od takich firm, jak Domino's, 7-Eleven i Kroger... Tak, większość pojazdów autonomicznych znajduje się obecnie w fazie beta, ale to pokazuje, że jesteśmy bardzo blisko punktu zwrotnego w technologii AV.

Aby pojazdy AV mogły się naprawdę rozwinąć, podstawowa technologia musi być niezwykle solidna. Najlepsi z najlepszych uważają, że wymaga to podejścia trójwymiarowego - kamery, LiDAR-u i radaru. Ponieważ jest to bardzo złożona i kosztowna technologia, potencjał inwestycyjny ma LiDAR. Dlatego analitycy uważają, że jedno z największych wyzwań dla systemów AV leży po stronie wiodących dostawców technologii LiDAR.

Moim zdaniem walka między Teslą a różnymi konkurentami jest długa i Tesla z pewnością dominuje, ale myślę, że można ich pokonać. Od dłuższego czasu śledzę poczynania Lucid i bardzo podoba mi się ich koncepcja, a zespół ludzi jest również bardzo interesujący. Nie traktuj tego jako porady inwestycyjnej, to tylko podsumowanie rozmowy o potencjalnie silnym konkurencie dla Tesli, ale na Twoim miejscu zdecydowanie umieściłbym firmę Lucid na swojej liście obserwacyjnej.

Myslíte si, že v budúcnosti niekto nahradí Teslu v pozícii "kráľa"?

Vote to see the results! 0 answers already!

No comments yet