Včera jsem po delší době investoval do nové společnosti. Tou společností byla Bank of Montreal $BMO+0.3%, která se dostala na dvouletá minima. BMO beru jako dlouhodobou investici, banka patří mezi jedny z nejstabilnějších a nejziskovějších bank v Kanadě, takže jsem ten 4% propad uvítal a konečně jsem mohl nakupovat za mnou požadovanou cenu.

Má tu někdo BMO? Co říkáte na kanadské banky, přijdou vám taky zajímavé a přehlížené?

BMO
$85.96 $0.23 +0.27%
Capital Structure
Market Cap
61.4B
Enterpr. Val.
235.5B
Valuation
P/E
11.4
P/S
4.9
Dividends
Yield
3.7%
Payout
37.0%

Přiznám se, že jsem tuto banku vůbec neznal. Čísla vypadají pěkně a jelikož jsem dlouhodobý investor, tak je to pro mě pěkná příležitost.

Taky se snažím bankovní sektor držet na méně procentech bež ostatní sektory - nelíbí se mi malá stabilita a extrémní reakce na jakékoliv politické zprávy.

Zajímavé. Určitě bych řekl že i z části přehlížené. Na jednu stranu to je možná dobře, pač o bankách se většinou hodně mluví když začnou mít problémy, takže proč ne. Mě stačí mít z bank toho méně a to mám zastoupené v $BAC-0.3% Každopádně u této banky jak píšeš ty čísla vypadají dobře. :)

Vůbec neznám kanadské banky, ale na první pohled vypadají čísla dobře.

Graf nyní vypadá dobře. Cena je hezky u několikaleté rezistence a mohlo by dojít ke stabilizaci. Na dlouhodobou investici je to pak ještě lepší👍

Není to nic pro mě, banky nevykazují až tolik růstu, takže to není v souladu s mou strategií. Banka může být sice kvalitní, ale pochybuju že to bude investice s 100/200 procentním ziskem.

Ty skus ruletu

Zajímavé k sledování tak jsem zvědavý jak se jim bude dařit

Super! Proti kanadským bankám nic nemám, sám jsem v minulosti sledoval $RY+0.2% a $TD+0.8%. Jsou stabilní, mají slušné dividendy a jsou součástí silné ekonomiky.