S&P 500 ^GSPC 5,321.41 +0.25%
Tesla TSLA $186.60 +6.66%
Meta META $464.63 -0.90%
Microsoft MSFT $429.04 +0.87%
Apple AAPL $192.35 +0.69%
Nvidia NVDA $953.86 +0.64%
Alphabet GOOG $179.54 +0.61%
Amazon AMZN $183.15 -0.21%

Tyhle dvě akcie se můžou zdvojnásobit lusknutím prstu. Zároveň ale zajišťují pasivní dividendový příjem

Mnoho investorů vyhledává společnosti, které vyplácejí dividendy. Přestože v některých rychle rostoucích odvětvích jsou dividendy méně obvyklé, přibližně 84 % společností v indexu S&P 500 dividendy vyplácí. Samozřejmě to nemůže být jediné kritérium při výběru. Důležitý je taky potenciál a stabilita společnosti. Následující jména by mohla nabídnout všechno z výše uvedeného.

Dividenda by neměla být jediným kritériem při výběru

Nebezpečí tohoto způsobu uvažování spočívá v tom, že některé společnosti mají dividendy, které může být obtížné udržet kvůli finanční nestabilitě. Investoři by proto měli dbát na to, aby vždy nakupovali akcie společností, které mají pevné základy. Zde jsou dvě, které do této kategorie spadají a které mají solidní potenciál k obrovskému růstu.

1. Broadcom $AVGO-1.0% 

Společnost Broadcom, lídr v oblasti technologií, vyvíjí polovodiče a softwarová řešení pro podniky po celém světě. Díky zařízením a softwaru, které lze nalézt ve všem od domácí kabelové skříňky až po systémy GPS, má Broadcom široký záběr v mnoha rostoucích odvětvích.
Ve svých nedávno zveřejněných výsledcích za 1. čtvrtletí 2022 společnost Broadcom oznámila tržby ve výši 7,7 miliardy USD, což představuje meziroční nárůst o 16 %. Vedení společnosti očekává, že tento růst se ještě zrychlí, a ve 2. čtvrtletí očekává tržby ve výši 7,9 miliardy USD, což by znamenalo nárůst o 20 % oproti 2. čtvrtletí roku 2021. Růst se promítl i do hospodářského výsledku. Čistý zisk za 1. čtvrtletí 2022 činil 2,5 miliardy dolarů, což je meziroční nárůst o 79 %.

AVGO se aktuálně nijak výrazně nehoupe. Za poslední rok si ale připsala přes 24%

Broadcom vyplácí dividendu, která aktuálně vynáší 2,73 %, zatímco výnos indexu S&P 500 činí 1,3 %. Tato dividenda není nijak ohrožena, protože Broadcom pravidelně generuje silný volný peněžní tok (v 1. čtvrtletí 3,4 miliardy USD) a poslední čtvrtletí zakončil s více než 10 miliardami USD v hotovosti a peněžních ekvivalentech v rozvaze. To je hezká hromádka peněz pod polštářem.

A konečně, kromě dividendového výnosu, který je nejlepší na trhu, Broadcom v prvním čtvrtletí také odkoupil zpět své akcie v hodnotě 2,7 miliardy dolarů, což dále zvyšuje hodnotu pro akcionáře.

2. Realty Income $O+0.2% 

Realty Income je podle mě naprostá stálice ve všech dividendových tipech, a to z dobrého důvodu. Realty je Dividend Aristocrat, což je titul udělovaný společnostem, které zvyšují dividendu nejméně 25 let po sobě. Společnost Realty je strukturována jako realitní investiční trust (REIT) a je povinna vyplácet nejméně 90 % svého zdanitelného příjmu ve formě dividend akcionářům. Dividendový výnos společnosti Realty v současné době činí 4,1 %, čímž snadno překonává index S&P 500.

Naopak O a jeho cena je jako na horské dráze

Pravidelné zvyšování dividend společnosti Realty je podpořeno jejími působivými obchodními výsledky. Rok 2021 zakončila s portfoliem více než 11 000 nemovitostí ve všech 50 státech, Portoriku, Velké Británii a Španělsku. Tyto nemovitosti jsou dobře diverzifikované, žádný jednotlivý typ nemovitosti nepředstavuje více než 9,1 % celkového nájemného. To společnosti Realty dobře posloužilo během pandemie. Když se její divadla a maloobchodní provozovny potýkaly s problémy, mohla se společnost spolehnout na nájemné z obchodů s potravinami a dalších nezbytných podniků, které zůstaly otevřené.

Za celý rok 2021 vzrostly finanční prostředky z provozní činnosti (FFO) společnosti, což je metrika, kterou REIT běžně používají k měření provozní výkonnosti, na 1,2 miliardy dolarů, což představuje 9% nárůst oproti roku 2020. Upravené prostředky z provozní činnosti (AFFO), které nezahrnují jedinečné položky, jež nemají takový význam pro běžný provoz, vzrostly o 27 % na 1,5 miliardy USD. Realitní společnost také v roce 2021 získala nové nemovitosti v rekordní hodnotě 6,4 miliardy dolarů, to vše při obsazenosti 98,5 %. Naproti tomu na konci roku 2020 činila míra obsazenosti 97,9 %. Vzhledem k tomu, že ekonomika nadále posiluje, bude společnost Realty zaznamenávat méně neobsazených nemovitostí.

Obě společnosti jsou časem ověřenými lídry v oboru. Přináší navíc velice slušnou dividendu. Rozhodně stojí za zařazení do watchlistu! 😇🤘

Nejedná se o investiční doporučení. Jde čistě o moje shrnutí dat dostupných na internetu a analýzy Jeffa Santora. Každý investor musí provést svou důkladnou analýzu a rozhodnutí provést po zvážení své vlastní situace.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @bikowy má karmu 42 a je členem této komunity od 23/01/2022. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Ten měsíční payout je prostě čistě psychologicky lákavější než Q.

Žejo? :D

Jooo, $O+0.2% je klasika 😇