Virgin Galactic $SPCE-5.2%, společnost zabývající se vesmírnou turistikou, je dnes připravena zahájit svou první vesmírnou misi za téměř dva roky, poslední plánovaný zkušební let s šestičlennou posádkou před zahájením dlouho očekávané komerční služby!

Já zde neinvestuju, ale rozhodně jsem velký fanda a držím jim pěsti, aby se zadařilo. V tomto vidím budoucnost, ale investičně mi to ještě smysl nedává.

Co vy a vesmírná turistika? Investujete zde?

SPCE
$1.72 -$0.10 -5.25%
Capital Structure
Market Cap
627.8M
Enterpr. Val.
686.3M
Valuation
P/E
-0.9
P/S
161.0
Dividends
Yield
-
Payout
-

Je to zajímavé a vidím v tom potenciál. Souhlasím s ostatními, také čekám na SpaceX.

Řekl bych, že prve by mohl zazářit průkopník SpaceX. Menší společnosti budou vzápětí následovat.

Taky mě baví tento obor, celkově fyzika a poznání ať už neprozkoumané na Zemi a nebo ve vesmíru. Přál bych se dožít toho, že vstoupí člověk na Mars, bohužel bez soukromých sektorů to asi nepůjde, protože vlády to je spíše černá díra, než aby produkovaly finance a investovalo se to do rozvoje.

Každopádně jsem na tu společnost nekoukal nikdy ale taky jsem slyšel že by z "dílny" Muska mělo nějaké IPO mělo vzejít a tak o SpaceX bych se také zajímal. 😃

Jestli má proběhnout cesta na Mars, tak pevně věřím, že to bude Muskova společnost, která to povede.

Souhlas. Je to někdy blázen, ale klobouk dolů před jeho růstem, takových lidí kdyby bylo víc co dávají svoje vydělané peníze do investic, které "vyletí komínem" jen aby se posunul dál.

Ještě mě nikdo z tohoto sektoru neoslovil. Celkově to ale investičně nebude ani z počátku dobré, vše je tam dost nákladné a zatím není ani jistota, jestli bude let úspěšný. Tady bych ještě čekal s investicí.

Nemusí to být hned, ale v rámci 5/10 let. Kdo ví? Jsou zde malé krůčky, ale velice podstatné.

Zajímá mě zkoumání vesmíru jako takového, hledání nových nerostů a podobně. Pokud by bylo IPO SpaceX zajímavé, tak pouvažuju.

Přesně tak. Jakmile se to rozjede, tak to bude obří boom, možná i srovnatelný s aktuálním šílenstvím u AI.

otázka zda bude na burze SpaceX v tuto chvilku o tom ticho, mluvilo se o tom dost, ale to je dost zpět...