S&P 500 ^GSPC
5,130.95
-0.12%
Tesla TSLA
$188.14
-7.16%
Nvidia NVDA
$852.37
+3.60%
Alphabet GOOG
$134.20
-2.81%
Apple AAPL
$175.10
-2.54%
Meta META
$498.19
-0.82%
Amazon AMZN
$177.58
-0.36%
Microsoft MSFT
$414.92
-0.14%

Microsoft reaguje na vlnu hypu AI voláním po regulací.

Lukáš Anděl
26. 5. 2023
3 min read

Microsoft Corporation $MSFT-0.1% reaguje na rychlí růst kolem AI a prezident společnosti Brad Smith přišel s návrhem na regulaci.

Včera jsme byli svědky, pro někoho překvapení obrovského nárůstu po výsledcích $NVDA+3.6% , která sebou strhla další podobné společnosti jako třeba $AMD+1.3%.

Microsoft Corporation $MSFT-0.1% samozřejmě udělala růst také hezký, jelikož není tajemstvím, že má silné ambice být lídrem v oblasti AI. Včera večer se objevila zpráva v které stanovila 5 zásad, které by vláda měla zvážit při regulaci umělé inteligence, protože spěchá, aby zajistila, že zákony a vymáhání mohou držet krok s rychle se rozvíjející technologií.

MSFT

Microsoft

MSFT
$414.92 -$0.58 -0.14%
1 Day
+0%
5 Days
+0.9%
1 Month
+3.2%
6 Months
+25.89%
YTD
+11%
1 Year
+61.58%
5 Years
+268.9%
Max.
+423,312.4%

5 principů, které oznámil prezident společnosti Microsoft Brad Smith, jsou:

  • Instalace a budování bezpečnostních rámců AI vedených vládou, jako je americký Národní institut pro standardy a technologie rámce řízení rizik AI.
  • Vyžadování bezpečnostních přestávek, když se AI používá k řízení kritické infrastruktury.
  •  Vytvoření právního a regulačního rámce pro aplikace, pokročilé základní modely a infrastrukturu AI.
  • Podpora transparentnosti a financování akademického a neziskového výzkumu.
  • Vytváření partnerství veřejného a soukromého sektoru za účelem využití umělé inteligence k řešení dopadu, který bude mít na společnost, v oblastech, jako je demokracie a pracovní síla.

Smith navrhl, aby služby umělé inteligence přijaly rámec ze sektoru finančních služeb: Poznej svého zákazníka neboli KYC. V tomto případě by to však mělo být KY3C, což znamená, že vývojáři AI by měli znát svůj cloud, zákazníky a obsah, aby omezili podvody nebo klamavé použití.

Smith oznámil nový rámec na akci ve Washingtonu, DC, včera. Je to nejnovější podnět od předního hráče v oboru, aby vláda vytvořila a prosadila mantinely toho, jak se technologie používá, protože ostatní v oboru varovali, že významné důsledky neregulovaného vývoje by si měly vyžádat pauzu .

Minulý týden také Sam Altman, generální ředitel společnosti ChatGPT-maker OpenAI, naléhal na podvýbor Senátu , aby implementoval ochranu a mantinely na technologii AI.

Víme už s začátkem roku, že Microsoft investoval 10 miliard dolarů do společnosti OpenAI. „Naše partnerství s OpenAI jsme vytvořili na základě společné ambice zodpovědně pokročit v nejmodernějším výzkumu AI a demokratizovat AI jako novou technologickou platformu,“ uvedl na blogu CEO Microsoftu Satya Nadella.

Tak co říkáte na těch 5 principů? Ceny jsou teď vysoké v tomto sektoru, ale možná u jediné této společnosti $MSFT-0.1% přemýšlím, že bych třeba s malými částky formou DCA přikupoval. Plno společností vyroste na hypu a zase spadne, ale u Microsoftu věřím, že do toho opravdu dupe a udrží se v čele gigantů. :)

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.