Zdravím,

máte zastoupený $MCD+0.4% ? U mne to byla spolu s $PEP+0.1%   a $KO+0.2%  první zahraniční akcie, takže nakoupeno poměrně levně. Jak vnímáte $MCD+0.4% z hlediska budoucího růstu/poklesu a celkově jejich budoucnosti.?

V posledním roce zapojují a testují objednávky v rámci McDrive pomocí AI a dost se jim to daří, to znamená, že by mohli mít menší náklady a mít vyšší zisky.

MCD
$286.79 $1.01 +0.35%
Capital Structure
Market Cap
209.4B
Enterpr. Val.
255.6B
Valuation
P/E
30.8
P/S
8.9
Dividends
Yield
2.1%
Payout
61.9%

Očekával bych u $MCD+0.4% spíše delší konsolidaci do strany, ale rozhodně je fajn diverzifikace i mimo tech apod. Parádní akcie, která se na dlouhodobé držení určitě vyplatí si myslím :)

Souhlas :)

To je vsetko krasne ale PE 30? A MSFt alebo Google ma podobne ohodnotenie kde sa rast neda porovnat ..marže atď...tu by trebalo minimalne 30% vyplach aby to davalo aky taky zmysel

Rozumím, na druhou stranu, já věřím, že je potřeba diverzifikovat a to i sektory, ale jasné technologie jsou technologie :)

Je diverzifikacia ak si kupite byt v Prahe v centre v tej iste cene ako v nejakom okresnom meste ...tu ide o pomer ceny...jednoducho rast trzieb Ko je 2/3%

Myslím že tato společnost tady s námi bude ještě několik let až desítek let. $PEP+0.1%, $KO+0.2% a $MCD+0.4% bych strašně rád nakoupil, ovšem na nižší ceně a na tu nižší cenu si budu muset ještě nějakou dobu asi počkat :)

Jednou to trochu poskoci dolu a bude příležitost:)

Snad dříve nebo později s cenou něco zahýbe. Přál bych si, aby dolů, abych naskočil. Tyhle společnosti chci mít ve svém portfoliu už jen kvůli mé zálibě v jejich produkty. 😁

To chápu a navíc dividendovky jsou za mne super cesta k pasivním příjmu:)

Určitě. Miluju sledovat, jak to postupně narůstá. 😊

Jakmile nekdo v řetězci rychlého občerstvení nutně hledá zapojení AI tak už je asi opravdu potřeba trošku zvolnit;) nedávno jsem poslouchal rozhovor s CEO $KO+0.2%  kde téhle vlně také  "museli" dát značný prostor a vůbec jsem nepochopil co se mi snaží sdělit a jaký by to mělo mít benefity. MCD je síť budov kde se prodává nezdravé jídlo a pití, nic víc za tím nemá smysl hledat. Až bude ohodnocení srovnatelné s 10y medianem tak má smysl řešit nákup.

S tím, že má nezdravé jídlo po pravdě dost bojuji, i díky tomu, že mám malé děti a moc se mi nechce to podporovat, ale pak je zase pokrytecké vlastnit i pepsi nebo CocaColu.  Na druhou stranu, třeba i tohle časem budou muset přetvořit, například v Latinské americe mají v těch dětským meny tortilu, salat zeleninový a ovocný (a hračku samosebou)...nedávno jsem právě v rámci příspěvku, který někdo dával k etice nad tím přemýšlela

Já tohle chápu, ale je také potřeba posoudit jak moc jsou ty jejich potraviny návykové. Nejspíš to nejde dávat do stejné kategorie s tabákem nebo gamblingem  Pokud by všichni žili zdravě, pak by si farma firmy nevedly tak dobře;) Stále věřím, že není zas tak složité omezit stravování v MCD na rozumnou míru, případně to pak napravit pravidelným sportem.

$MCD+0.4% jsem nakupoval na cenách kolem $200 a pozici jsem z části odprodal. Pořád je to stabilní dividendovka, jen je aktuálně dosti drahá...

Aktuálně ano, těžko říct, zda to půjde dolů, aby se dalo přikoupit

To je otázka. Momentálně je to nahoře a trhům by nějaká korekce prospěla celkově.

Nemám, vsazim na to, že dojde k poklesu ceny.

Přehled nemám, ale pravděpodobně bude záležet na tom, kam dál se mohou posouvat a kde mohou dál otevírat nové prodejny a získávat další zákazníky. Tak jako tak je to velice stabilní byznys, neobával bych se o budoucnost.

Hodně se mi lídí, že posledních pár let se dost pobočky přizpůsobují dané zemi, kde jsou a celkově "inovují", prostě jdou s dobou. Takže i kdyby byla nějaká legislativní změna v rámci zdravého jídla, tak se přizpůsobí, změny umějí implementovat rychle.