Hlavní indexy a většina trhů dnes výrazně roste, ale například $KO+0.2% a $PG+0.1% ne.

KO
$60.47 $0.10 +0.17%
1 Day
+0.17%
5 Days
-0.87%
1 Month
-4.77%
6 Months
-3.49%
1 Year
+1.38%
YTD
-3.2%
5 Years
+60.46%
Max.
+122,592.04%

Trh je vyvážen a pokud rostou technologie, přelévají se sem peníze z defenzivních akcií a naopak. 

Málokdy se stane, že roste vše. V tom případě se také peníze odněkud přelévají - třeba z Forexu.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Vše roste jen při pozitivních makro aktualitách, ale propady bych teda ještě uvítal, i markantní :D

Taky by mi nevadily nižší ceny😉

Souhlasím, také bych ocenil nějaké slevy :)

Obecně co jsem to tak letmo prolítl, tak defenzivní tituly opět žádné veliké pohyby. Táhne to big tech. 😁

Ano, je to opět tech hype především

Nemôžte chcieť od hodnotových spoločnosti, ktoré sú dokonca ocenené ako rastové (PE 25-30), aby cena akcií rástla tak ako rastové spoločnosti. Ten kto nakúpil pre pol rokom kvalitné rastové technologické spoločnosti ako AMD alebo NVDA, tak má dnes 100 - 200% profit. Na takýto zisk musíte čakať pri spoločnostiach ako KO 10-15 rokov.

Ano, teď to třeba vyšlo, ale taky nemuselo. Defenzivní akcie se tolik nehýbou, ale jsou stabilní a vyplácí dividendu. To mnohým investorům stačí.

Či to vyšlo teraz alebo posledných 5-10-15 rokov si môžete pozrieť na grafoch sám. Dnes už proste nedokážete fungovať bez technológií ako to bolo možno pred 20-30 rokmi. Technologický pokrok sa nedá zastaviť. Nemám nič proti "defenzivným akciám", pokiaľ sa nestanú value traps. To je na investovaní to pekné, každý môže investovať kam chce, ale fakty nech sa hovoria tak ako sú.

Ten kdo nakoupil před půl rokem, tak určitě nepočítal se 100-200% ziskem. :D a teď určitě prodává minimálně nvidii protože ta je extrém 200% bez nějaké normální korekce a k tomu gap z 305 na 365 cca ? :D investovat teď muže jen hazardér :)

O tom, že NVDA je prestrelená sa nemusíme baviť. Ani nikde netvrdím, aby ste tieto spoločnosti nakupovali teraz. To čo tvrdím je, že ich treba nakupovať vo výpredajoch ako sme videli pred pol rokom.

Je pravda, že kdo nakoupil tak před tím půl rokem tak vyhrál. Bohužel jsem tak neudělal. Ovšem i tak zhodnocení mám pěkné  a nemůžu si stěžovat.

To je dobře 😂 jen ať padají i pepsico... Klidně 20% 😂🙏

Tak nevadilo by to...😂

To se nedá označovat ani za propad 😂 Spíš krátkodobá zastávka při cestě vzhůru.

Jasně, žádný velký propad to není. Tady jde spíše o princip

Jenomže je krásný, že když se nedaří těmto akciím, tak je to pokles viz. PG a Cola, takže 0,2 nebo 0,4 procenta. Když ale padá tech, tak se to málokdy drží pod 1%. V tom je krása těchto společností, stabilita je alfa omega a měl by ji hledat každý.

Naprosto souhlasím. I když někdo má více volatilní a riskantní portfolio, tak by tam neměla chybět i ta defenzivní složka. Ten kdo má pouze tu defenzivní, nemusí prakticky nic řešit a zbytečně se stresovat.

Souhlasím, je super když se společnosti jako PG, nebo KO drží a nepropadají se o několik%. Ovšem zas u tech. společností můžou být růsty cen o několik % vyšší, zatím co u těch stabilnějších to tak být nemusí. Ovšem více mi vyhovují ty stabilní společnosti :)