S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Nákup a starosti s Twittrem se mi nelíbily. Ovšem Neuralink mi přijde fascinující a vidím v tom potenciál. Snad se ale bude Tesle a SpaceX věnovat aspoň jako do teď.

Jeho neuralink bych klidně testoval i na sobě, kdybych tu možnost dostal :D A co se jeho času, nebo pozornosti týče, troufám si říct, že Musk najel zpátky do kolejí, které mu svědčí nejvíce, takže teď, po tom co Twitter není jeho další časový žrout, tak si myslím, že jeho pozornost se ubírá směrem, kterým by měla.

Taky si myslím že směřuje lepším směrem

Souhlasím, snad se teď začne dařit. Také bych to klidně otestoval kdybych měl možnost, ovšem asi bych to nechtěl testovat jako první člověk :)

Tak Twitter ovlivnil cenu akcií Tesly hodně, ten obchod byl asi složitější, ale myslím že v podstatě by se dalo říct že Twitter koupil za akcie Tesly a jak to trh nevzal příznivě a ještě se to sešlo s všeobecným poklesem trhu tak musel prodávat mnohem víc než zřejmě předpokládal. Propad Tesly až k 100$ byl potom výjimečnou nákupní příležitostí. (vime bohužel až teď i když si vzpomínám ze jsem někde napsal že do 150$ je to dobrá příležitost protože Tesle nyní po uzavření vypořádání Twitteru nic nebrání v navratu k 300$ a předpokladem je pouze že nepřijde větší recese, ale nevyuziju ji protože lepší příležitost vydím jinde) No a to že by něco nestíhal 🤷‍♂️ zajímám se v podstatě jen o Teslu a tam vidím, i když v Muskově stinu, nejméně tři klíčové postavy které v podstatě všechnu práci zastanou. Takže myslim že ta mu zase tolik času nezabere.

Nejsem akcionářem Tesly právě z důvodu toho, že jednak je to předražené (podle mě) a druhak je to snadno ovlivnitelná akcie co se Muska týče. Je na něj moc silně vázaná a to se mi úplně nelíbí.

Taky se mi to nelíbí, na druhou stranu ale i díky němu a jeho kontroverzi jsou na Tesle ty pěkná čísla a růst

Nemám pocit, že by třeba získání Twitteru nějak negativně ovlivnilo SpaceX či Teslu. Sežene si kompetentního člověka, pokud je třeba. Řekl bych, že vše zvládá velmi dobře.