Ford współpracuje z Teslą $F+2.0% $TSLA-4.2%

Ford przejdzie na hybrydy plug-in Tesli, a do 2025 r. pojazdy Forda nowej generacji będą mogły korzystać z bardzo dużej sieci doładowań. Obecne modele będą wymagały użycia adaptera. Ford nie będzie więc musiał budować własnej sieci.

Sieć doładowań w USA

Złącze, o którym mowa, nosi nazwę NACS (North American Charging Standard). Przewagą NACS nad jego odpowiednikiem CCS jest jego kompaktowość i łatwiejsza obsługa.

Czy NACS może stać się nowym standardem w USA? Zobaczymy, czy inni producenci samochodów pójdą w ich ślady.

Cena akcji Forda wzrosła o ponad 6% w związku z tą wiadomością. 🟢

To całkiem sprytne posunięcie ze strony Forda!

Absolutnie. Stawiają klientów na pierwszym miejscu, a to przyniesie owoce.

Tylko po to, aby nie subsydiowali rażąco dzierżawy doładowania, a Tesla nie tylko wysysała ich do sucha, ale mogli w jakiś sposób dobrze zarabiać na klientach.

Świetna wiadomość dla elektromobilności.

To zdecydowanie dobry interes dla Forda, aby móc korzystać z czegoś, co już zostało zbudowane i nie musieć wkładać w to tak wiele.

100%. Co sobie pomyślimy, Ford nie radzi sobie zbyt dobrze z przejściem na pojazdy elektryczne. Bez wątpienia może się to zmienić w najbliższej przyszłości.

Czytałem to również wczoraj wieczorem i uważam, że jest to super współpraca i dobra dla obu firm. To dobrze, że firmy takie jak ta będą współpracować nad czymś, zamiast skakać sobie do gardeł ze wszystkimi konkurentami w branży. Podoba mi się to i myślę, że pokaże to cena akcji, $ TSLA-4.2% wczoraj ładnie wzrosła. 😁4,72%

Zgadza się. Chylę czoła przed Fordem za przedkładanie tego, co dobre i konieczne, nad ich ego. 👍