S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

3 akcje AI, które mogą pokonać Google $GOOG-1.2% i Microsoft $MSFT+0.4% w dłuższej perspektywie 👇

C3.ai $AI-2.9%: Coraz bardziej popularny wśród inwestorów instytucjonalnych, ale na realne zyski będziemy musieli poczekać kilka lat.

Palantir $PLTR-0.6%: Palantir zyskuje znaczący udział w rynku sztucznej inteligencji, a jego przychody solidnie rosną. Pomimo swojej reputacji "mema" :-)

Nvidia $NVDA+4.0%: Sztuczna inteligencja przynosi coraz więcej zwycięstw akcjom NVDA, co może pchnąć je na nowe szczyty.

Jaki jest Twój wybór, wolisz klasykę czy więcej alternatyw i ryzyka?


Trzymam $PLTR-0.6% i ufam im na dłuższą metę, w tej chwili akcje są nieco wykupione... $MSFT+0.4% wygląda mi na to, że poradzi sobie całkiem dobrze, ufam im również w sektorze sztucznej inteligencji, obawiam się tylko, że w szczególności $GOOG-1.2% ostatnio przegapił pociąg, ale może się mylę :)

Trzymam $PLTR-0.6% i $GOOGL-1.0%. Palantir jest mniejszą pozycją, ponieważ kupiłem sporo po szumie FOMO i spadł za około 7 USD. Google trzymam nie tylko dla AI, podoba mi się ich przepływ gotówki, gdyby tylko mogli zbadać dla niego jakieś ciekawe firmy, a po zbilansowaniu portfela jestem na poziomie około 10% części kapitałowej portfela inwestycyjnego. $MSFT+0.4% i $NVDA+4.0% drogie dla mnie i nie kupuję akcji ułamkowych u brokera z zasady. Jeśli mieliby ładnie wyrzeźbić bardziej interesującą dla mnie cenę lub zrobić podział akcji może 1ku2. To rozwodni liczbę akcji, ale niekoniecznie akcjonariuszy (przynajmniej nie od razu)....

Niestety przegapiłem $NVDA-0.6% i żałuję tego... więc przynajmniej trzymam się $PLTR-0.6% i mam nadzieję, że to zakład na właściwego konia :)

Jak widzieliśmy w tym tygodniu, $NVDA jest naprawdę na fali. Pytanie brzmi teraz, czy rynek się utrzyma, czy też ostatecznie powróci do $GOOG-1.2% lub $MSFT+0.4%. Palantir również radził sobie całkiem dobrze w ciągu ostatnich kilku tygodni. Nadal prowadzi działalność w nieco innej sferze i ma ogromną szansę stać się prawdziwie światowej klasy firmą.

Nvidia myślę, że może mieć szansę na jeszcze większy nacisk w dłuższej perspektywie, ale co do pozostałych 2 nie byłbym taki pewien. Nadal skłaniam się ku dwóm gigantom wymienionym powyżej.

Nie wróżę z fusów, ale nie sądzę, by ktokolwiek zagroził Google i Microsoftowi. Oczywiście ślad w postaci sztucznej inteligencji pozostawi każdy z wyżej wymienionych, ale czas, przewaga i fundusze odgrywają tutaj dość dużą rolę, Nvidia tak bardzo nadrabia zaległości pod tymi względami.

Coś pomiędzy, lubię klasykę, ale wciąż podejmuję ryzyko, biorąc pod uwagę mój wiek. Dla mnie $GOOG-1.2% i $MSFT+0.4% to zdecydowanie coś, czego będę się trzymał przez długi czas, a w przypadku Microsoftu wierzę, że przynajmniej w naszym wieku nadal będzie silną firmą. Przez chwilę spekulowałem z $AI-2.9% i trzymałem go przez niecały miesiąc, po czym sprzedałem z zyskiem. Cóż, może błąd, trzymając do tej pory, osiągnąłbym większy zysk. To samo niestety z $NVDA+4.0%, już tam zrealizowałem zyski po styczniowym wzroście i niestety nie wskoczyłem ponownie. Dla tych, którzy trzymają, świetnie i myślę, że w przyszłości zobaczymy jakąś korektę, ale nie martwiłbym się, że firma nie utrzymuje się wysoko w swoim sektorze. 😃 Prawdopodobnie nie patrzyłem na $PLTR-0.6% niestety ze względu na jego reputację, może to błąd. 🤔