4 wskazówki od menedżera eTor, które pomogą Ci osiągnąć zwrot nawet do 1000%

Dzisiejsze portfele zawierają przede wszystkim tradycyjne aktywa, takie jak akcje, obligacje, towary i nieruchomości. Ostatnio jednak coraz częściej podkreśla się rolę kryptowalut w portfelach. Wielu czołowych zarządzających portfelami inwestycyjnymi przyznaje, że kryptowaluty zdecydowanie powinny być w nich reprezentowane, przynajmniej w niewielkim stopniu. Jednym z nich jest Guy Hirsch, dyrektor generalny eToro, który nadał tej idei zupełnie inny wymiar.

Inwestowanie o wysokim ryzyku i wysokich zyskach

Inwestorzy często dodają do swoich portfeli złoto i towary w celu zachowania bogactwa, akcje wartościowe w celu zapewnienia stałego wzrostu oraz akcje technologiczne w celu zapewnienia wyższego wzrostu.

Jednak obecnie "ekstremalne zyski" mają miejsce na obrzeżach kryptowalut, powiedział Guy Hirsch.

Oznacza to, że jeśli chcesz przyjąć bardziej agresywne podejście do budowania majątku i mniej martwić się o jego utrzymanie, prawdopodobnie powinieneś mieć pewną ekspozycję na aktywa kryptowalutowe - zauważa. Wiedz jednak, że wiąże się to oczywiście z wysokim poziomem ryzyka.

Według Hirscha, ekstremalne stopy zwrotu oznaczają w tym przypadku wzrost wartości o tysiące procent w ciągu dwóch lub trzech lat. Na przykład, Ethereum $ETHUSD-1.9% i Solana $SOLUSD+4.6% były notowane poniżej 1 dolara w momencie ich uruchomienia. Według danych CoinMarketCap we wtorek eter jest notowany po około 3450 USD, a solana po 130 USD, co oznacza wzrost o kilka tysięcy procent.

https://twitter.com/LawrenceLepard/status/1507776298927763458

"Bitcoin $BTCUSD-0.5% jest obecny na rynku od ponad dekady. Jest mniej prawdopodobne, że Bitcoin osiągnie zyski rzędu tysięcy procent w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat" - powiedział Hirch - "Nadal wierzymy, że jego wartość wzrośnie, ale nie w granicach tysięcy procent w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat".

Cztery najważniejsze wskazówki inwestycyjne dotyczące "ekstremalnych zysków"

  1. Pierwszym i najważniejszym z nich jest edukacja. Trzeba zrozumieć, co i dlaczego dzieje się w danej przestrzeni. Tych inwestorów można znaleźć na YouTube, Twitterze i w podcastach. Niektórzy z tych wpływowych inwestorów regularnie publikują biuletyny informacyjne. Na eToro portfele inwestorów są publicznie udostępniane, dzięki czemu można zobaczyć, jak inwestorzy odnoszą sukcesy w handlu i co kupują. Należy również śledzić co najmniej 10-15 najważniejszych influencerów w danej dziedzinie, którzy publikują i udostępniają informacje. Zwróć uwagę na to, kto stale mówi o nowych trendach, zanim staną się one głównym nurtem.
  2. Po drugie, zacznij od małych rzeczy. Otwórz konto i zacznij kupować kryptowaluty, aby sprawdzić swoje umiejętności. Wykorzystaj pieniądze, na których utratę możesz sobie pozwolić. Kolejną rzeczą, którą ten proces pomoże Ci uświadomić sobie, jest to, że jesteś w pełni odpowiedzialny za swoje transakcje i bezpieczeństwo swoich kryptowalut.
  3. Po trzecie, należy dowiedzieć się wszystkiego o bezpieczeństwie i prywatności. Ponieważ użytkownik jest odpowiedzialny za zarządzanie własnymi zasobami, coś tak prostego jak zapomnienie frazy kluczowej, wielosłownego kodu dostępu, może na zawsze zablokować dostęp do konta.
  4. Po czwarte, należy wziąć pod uwagę szybkość przyjmowania się aktywów cyfrowych. Może się to znacznie różnić od poprzednich hoss, takich jak ta z 2017 r.

Dzisiejsze czasy oferują o wiele więcej możliwości niż tylko inwestowanie w tradycyjne formy aktywów. Nie chodzi o to, że je potępiam, wręcz przeciwnie - powinny one nadal stanowić trzon całego portfela. Równocześnie jednak sensowne jest poszukiwanie nowych możliwości, które oferują kilkakrotnie wyższy wzrost wartości przy wyższym ryzyku.

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna, lecz moja opinia. Wszelkie decyzje inwestycyjne leżą wyłącznie w Państwa rękach. Artykuł, który był dla mnie źródłem, pochodzi z serwisu Business Insider.

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet