S&P 500 ^GSPC 5,266.95 -0.74%
Meta META $474.36 -1.16%
Nvidia NVDA $1,148.25 +0.81%
Alphabet GOOG $177.40 -0.35%
Tesla TSLA $176.19 -0.32%
Microsoft MSFT $429.17 -0.27%
Apple AAPL $190.29 +0.16%
Amazon AMZN $182.02 -0.07%

Co si myslíte o společnosti Glencore ? Glencore je jedním z největších a nejvlivnějších komoditních obchodníků a těžařských společností na světě. Byla založena v roce 1974 a sídlí v městě Baar ve Švýcarsku. Glencore má rozsáhlé aktivity v oblasti těžby, zpracování, obchodu a distribuce různých komodit.

Společnost Glencore se zaměřuje na těžbu a obchod s komoditami, jako jsou ropa, zemní plyn, uhlí, železná ruda, měď, nikl, zinek, olovo, kadmium, pšenice, kukuřice a mnoho dalších. Mají také divize specializující se na obchod se surovinami pro zemědělství a energetiku.

Glencore působí ve více než 50 zemích po celém světě a zaměstnává desetitisíce lidí. Společnost vlastní a provozuje těžební a zpracovatelské závody, terminály, ropné rafinérie a skladovací zařízení. Glencore má také silné postavení v oblasti obchodu se surovinami a funguje jako prostředník mezi těžebními společnostmi a spotřebiteli komodit.

Jedním z klíčových rysů Glencore je jejich integrovaný přístup k obchodu s komoditami. Mají rozsáhlé znalosti o těžbě, zpracování a obchodování s komoditami a využívají je k maximalizaci zisku. Společnost je schopna sledovat a ovlivňovat celý proces výroby od těžby až po prodej konečnému spotřebiteli.

Je však třeba zmínit, že Glencore byla také kritizována kvůli svému dopadu na životní prostředí a lidská práva v některých oblastech, ve kterých působí. Obvinění se týkají například špatných pracovních podmínek, zneužívání dětské práce a negativního dopadu na místní komunity.

Společnost Glencore se však také zavázala k lepšímu řízení těchto problémů a ke snižování svého ekologického otisku. Pracuje na zlepšení svých postupů a podporuje udržitelné projekty.

Díky za reakce.

Vote to see the results! 24 answers already!

Podle grafu je momentálně dost nahoře. Tuhle firmu neznám a nemám dostatek informací. Vyplácí slušnou dividendu, ale akcie není úplně levná.

Myslím si, že ačkoli je Glencore úspěšnou a vlivnou společností, měla by více pracovat na zlepšení transparentnosti, podmínek práce a dopadů na životní prostředí, aby si zlepšila pověst. Společnost znám jen okrajově, takže třeba soudím špatně, ale asi to není nic co bych hledal.