S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Důchod

Pochybuji, že většina z nás by spoléhala na důchod od státu. Proto tady skoro všichni nějakým způsobem investujeme a jeden z našich nejčastějších cílů je zajištění na důchod.

Ovšem kladu si otázku, co je ideální investici do důchodu. Možností je nespočet a každému vyhovuje něco jiného.

Můj plán je investovat ještě několik desítek let do dividendových akcií. Chtěl bych dosáhnout pasivního příjmu asi tak 30 000 - 40 000 Kč měsíčně. Ovšem mám v plánu i jiné investice jako třeba byty,akcie,komodity,dluhopisy. Ovšem chci se primárně věnovat dividendovým akciím.

Pokud to pro vás není moc osobní, můžete napsat jaké plány máte na důchod s investicemi vy a případně kolik peněz byste v důchodu chtěli díky investicím dostávat každý měsíc.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Studuji obor, týkající se nemovitostí, tak bych se po studiích chtěl zaměřit tam. Zároveň mě ale baví akcie, takže bych to rád skloubil. Rád bych se tím živil a jelikož mě to i baví, což tak snad zůstane i nadále, tak bych se tomu chtěl aktivně věnovat po zbytek svého života. Ale těžko říct, vše se může změnit. 😉

Tak to máš zajímavé. Sice jsem ještě mladý a mám čas, ovšem mám v plánu se ubírat směrem buď k nemovitostem, nebo k  nějaké vlastní firmě.

Super, možností je neomezeně. 👍

Dával bych si pozor na nemovitosti ve vyspělých zemích, zvláště tam, kde velká část lidí jinak investovat neumí (typicky ČR). Je to první věc na ráně různým radikálním hnutím, populistům, ale i při zvyšování daní.

To máš pravdu, lidé jsou tu naučeni, že cena nemovitostí jen a pouze roste. Taky je otázka, jak to bude s demografickým vývojem v těchto vyspělých zemích.

Máte pravdu a souhlasím. Na toto si určitě člověk musí dávat pozor.

Mám podobný plán jako ostatní zde. Avšak se trochu bojím, že až my, mladší, půjdeme do důchodu, bude 30 000 s inflací šeredně málo...

Možné to je, ale třeba nás vláda a stát překvapí a budeme se mít dobře :)

Moc bych na to nespoléhal, nemyslím si že vůbec nějaký důchod mít budeme, pokud ano, tak je pořád lepší si myslet že ne a připravovat se na to nějakým způsobem.

Mám podobný plán jako ty, v důchodu žít z dividend a do toho dělat hlavně věci co mě baví ( sportovat, cestovat…). Ale chtěl bych odejít z práce kolem 50tky, protože to je věk, kdy je člověk ještě schopný pohybu. Jelikož teď ještě studuji tak mám ještě hodně času a doufám, že se mi můj plán vydaří.

Máme štěstí, že žijeme v této době a už v takovém věku se můžeme aktivně vzdělávat a investovat. Do 50 času dost. Fandím nám tu všem, co tu jsme. 😊

Souhlasím, také přeji hodně štěstí :)

Tak hodně štěstí, je super, že nás tu je víc už takhle mladých.

Super, také bych chtěl odejít kolem 40-50, jelikož jak píšete je to věk, kdy je člověk ještě schopný pohybu.

Klidně si můžeme tykat, protože věkově jsme na tom podobně. :)

Já se zaměřuji na akumulační ETF, jsou méně rizikové než akcie a člověk se o to nemusí ani moc starat. Čistý příjem 40 000,- + inflace by mi měly stacit, plánuji bydlet ve vlastním.

Díky, do akumulačních ETF také investuji.

Partner

Tak já klidně začnu a rozepíšu se. 😂 Jak říkáš, každý by to tak chtěl. Otázkou je, kolik v té době bude na přepočet hodnota dnešních 30 tisíc korun. Jestli vůbec budou koruny? Já předpokládám, že dnešních 30 bude za 40 let tak cca stejně jako 50 tisíc. Mě baví akcie a krypto, (jen BTC), to chci mít i do důchodu. Nemovitosti jsou super, pecka příjem, zhodnocení, ale tam na starý kolena nevím jestli se mi bude chtít starat se o nájemníky, stavy těch bytů atd. Jedině někoho na to mít. Mě co by se líbilo a je můj hlavní sen je být pořád nějak aktivní v tom, že bych si chtěl vybudovat nějakou firmičku. Případně software. (nejsem ajták, takže opět, potřebuji na to vývojáře) ... co ale tím chci říct, chci žit s dividend, to ano, ale líbilo by se mi i to, kdyby se mi v životě podařilo uskutečnit něco z nápadů, která většina je pitomost, ale věřím, že něco by z toho mohlo vypadnout. 😂😂

Super, díky za komentář. Přistup mám podobný také nevím zda bych se ve stáří chtěl starat o nemovitosti a jak píšete možná bych si na to někoho našel. Třeba moje děti, jestli některé budu mít :)

Jinak firmu/podnik plánuji také vybudovat.

Každopádně přeji hodně štěstí, ať se vám ty sny a cíle vyplní :)

Partner

To Vám teké a klidně si můžeme tykat jestli nevadí a mohu nabídnout v budoucnu u dalších příspěvků. Právě no, přijde mi to hodně nervů na důchod, zároveň ale mít nějaký maličký podnik na udržení mi přijde fajn než jen sedět u TV či kopat celý dny záhony na zahrádce. 😁