S&P 500 ^GSPC 5,267.84 -0.74%
Nvidia NVDA $1,037.99 +9.32%
Tesla TSLA $173.74 -3.54%
Apple AAPL $186.88 -2.11%
Alphabet GOOG $175.06 -1.65%
Amazon AMZN $181.05 -1.14%
Microsoft MSFT $427.00 -0.82%
Meta META $465.78 -0.43%

Nie skupiam się zbytnio na towarach, tylko od czasu do czasu patrzę na cenę złota.

Śledzę, ale raczej dorywczo, nie mam żadnych spółek naftowych ani spółek, na które duży wpływ mają ceny towarów.

To nie ma znaczenia, jesteśmy po tej samej stronie.

Ja też to obserwuję. Czasami próbuję na nim handlować i uczę się. W przeszłości tylko na ropie do tej pory byłem zyskowny w traderze, nie wiem dlaczego. Jak mówisz, ładny wykres, który idzie w bok. Jak dotąd trzyma się i wsparcie nie zostało przełamane, chociaż myślałem, że w pewnym momencie tak się stanie. Zwykle czekam na obszary wokół tego wsparcia, a następnie idę długo, gdy widzę, że się odbija. Biorę małe skalpy. Zapasy ropy naftowej w USA są podobno dobre, w każdym razie jestem również ciekawy dalszych wiadomości z OPEC. Myślę, że może dojść do oporu przez jakiś czas, więc nadal jest to klaps. Jeśli chodzi o handel, ale jestem początkujący, myślę, że jest to dobre, jeśli istnieje zakres, w którym można go utrzymać, a następnie można śledzić cykl.

Tak, to miłe miejsce. Wybrałeś dobry wykres👍 Jest to jednak bardzo zmienny towar i czasami wiadomości są bardzo kluczowe dla późniejszego rozwoju.

Zgadzam się, dziękuję. Jak na razie zajmuję się tylko krótkimi skalpami, ale z niecierpliwością czekam na zysk nawet w dziesiątkach dolarów. Zmienność jest tu duża, z pewnością OPEC jest jednym z głównych czynników.

Nope 🤷‍♂️

Też to śledziłem, ale szczerze mówiąc tylko z ciekawości. Waham się, czy nie nadarzy się okazja... ETF lub coś podobnego?

Możesz kupować na dole i sprzedawać na górze. Tak to działa w trendzie bocznym.

I w jakim przypadku może dojść do wybicia?

Tak, obserwuję. Ma to wpływ na makro i w zasadzie na spółki, które mam w portfelu

Świetnie. Jak to teraz wygląda? Czy kolejna decyzja OPEC ma znaczenie?