S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.79 -1.99%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

Pasivní příjem 300$ měsíčně: Výběr společnosti a dlouhodobé strategie

Dnes si představíme top 3 akcie, které jsou schopny budovat pasivní příjem až do výše 300$ za měsíc. Zjistíme potřebnou výši investice do jednotlivých společností a jak dlouho bude tato strategie trvat, než dosáhne požadovaného cíle. Nemyslete si, že se jedná o jednorázovou investici, která vám tento pasivní příjem vybuduje, jedná se o konzistenci a dlouhodobost, které nás k tomu přivedou.

I vy můžete získávat 300$ měsíčně na dividendách.

Dnes vám představím 3 akcie, které nás přivedou k pasivnímu příjmu 300$ měsíčně. Určíme si požadovaný počet akcií jednotlivých společností a zároveň odhadneme, jak dlouho to potrvá. U všech dividendových akcií záleží na tom, jak zvyšují a vyplácí dividendu, popřípadě jakou má hodnotu přímo akcie společnosti. 

1. Realty Income Corporation $O-0.1% 

Výnos z dividend je aktuálně 4,14%.

Nejdříve představení společnosti:

Tento maloobchodní REIT $O-0.1% odvozuje většinu svých maloobchodních smluvních příjmů z pronájmu od nájemců se službou, nediskreční a / nebo nízkou cenovou složkou pro jejich podnikání. Tyto podniky jsou méně náchylné k ekonomickým recesím, stejně jako ke konkurenci internetového maloobchodu. To zvyšuje stabilitu výnosů z pronájmu a vytváří předvídatelné peněžní toky.

Spojením 3 akcií si vytvoříme pasivní příjem 300$ měsíčně, to znamená, že požadovaný výnos z jednotlivé akcie bude 100$ měsíčně. Při aktuální hodnotě akcie, která je zmíněná v grafu, vytváří náš pasivní příjem hodnotu 2,96$ za akcii.

 • To znamená, že pro měsíční pasivní příjem 100$ ( 1200$ ročně) potřebujeme 405 akcií společnosti $O-0.1%.
 • Požadovaná výše investice je v tomto případě 29 006$.

Jak jsem zmiňoval, jedná se o dlouhodobý a konzistentní přístup, který vytvoří konečný výsledek. Přijde vám nereálné vybudovat pozici v hodnotě 29 006$ v jedné akcii? Mě ani ne. 

 • Když si dosadíme například horizont 8 let, tak nám vyjde, že pro tuto částku bude potřeba měsíční investice ve výši 302$ (opakovaně každý měsíc).
 • Při delším časovém horizontu se tato měsíční částka samozřejmě snižuje.
 • Musíme brát v úvahu kolísání ceny akcie a zvyšování či snižování dividend v průběhu let.

Dále berte v úvahu, že nebudujete pouze pasivní příjem, ale i silnou pozici v REIT akcii. Když si opět vezmeme 8 letý horizont investice, tak nám od roku 2014 přinesla společnost necelých 100% zhodnocení na akcii, což není k zahození.

2. AT&T Inc. $T+0.6% 

Výnos z dividend činí 4,68%.

Telekomunikační společnost $T+0.6% je na trhu již mnoho let, proto je známá pro svoji vysokou dividendu. Růst společnosti v posledních letech kolísal, to však nic nemění na faktu, že vyplácí úctyhodnou částku v dividendách. Při 4,68% dividendě je výnos 1,1$ za akcii.

Při aktuální ceně 23,73$ za akcii:

 • Požadujeme opět 100$ měsíčně (1200$ ročně). Vychází nám, že pro tento požadovaný výnos bude potřeba 1090 akcií společnosti $T+0.6%. Takže celková výše investice bude 25 865$.
 • Opět si zvolíme časový horizont 8 let a vychází nám, že bude potřebná měsíční investice 269$.

Společnost prozatím nese výprodejové ceny, tento trend se může změnit s nástupem 5G sítí, které mohou přinášet vyšší zisky. Zde musíte zvážit i poměr rizika, jelikož se společnosti nedaří zvednout nad své ATH od roku 2000.

3. Duke Energy $DUK+1.0% 

Dividenda je aktuálně 3,43%.

S tržní kapitalizací 81 miliard dolarů je $DUK+1.0% druhou největší americkou regulovanou elektrárenskou společností. $DUK+1.0% generuje zhruba 86% svých příjmů z regulované elektřiny, 9 % z plynu a 5 % z komerčních obnovitelných zdrojů. Veřejné služby patří mezi nejdefenzivnější investice na světě ze zřejmého důvodu, že lidé a společnosti potřebují elektřinu. Jediným cyklickým aspektem podnikání je, že vyšší ekonomický růst zvyšuje spotřebu elektřiny.

Energetická akcie nesmí chybět v žádném portfoliu, ať už máte zaměření na růst, dividendu nebo cokoli jiného. Společnost přináší spolu s krásnou dividendou ve výší 3,43% ( 3,93$ za akcii) mnoho dalšího, například slušné procentuální roční zhodnocení, které je ke dnešnímu dni 17,6%, což také není k zahození, když budujeme dlouhodobou pozici.

 • Společnost dělá obrovskou práci, která vytváří hodnotu pro své akcionáře navzdory zrychlujícím se požadavkům CapEx, negativnímu volnému peněžnímu toku a vysokému dluhovému zatížení.
 • Akcionáři by měli očekávat stabilní kapitálové zisky, nízký, ale udržitelný růst dividend, velkou bezpečnost a uspokojivý dividendový výnos.

Při ceně 114,86$ za akcii:

 • Požadujeme opět 100$ měsíčně (1200$ ročně). Vychází nám, že pro tento požadovaný výnos bude potřeba 305 akcií společnosti. Celková investice je něco málo přes 35 000$.
 • Pro tuto pozici opět budu brát, že jste běžný investor a máte určitou hranici, kterou můžete proinvestovat, takže je zde lepší delší časový úsek. Například při horizontu 10 let bude vaše průměrná měsíční investice okolo 290$.

Závěr

Jak jsem slíbil, tak jsem splnil. Předložil jsem vám investiční strategii, která vás dostane k pasivnímu příjmu 300$ měsíčně. Samozřejmě uvedené částky vypadají giganticky, ale pravda je taková, že portfolio i pozice v něm jsou otázkou pravidelných a dlouhodobých investic, jinak tomu není ani u dividendové strategie. Samozřejmě ten, kdo disponuje tisíci dolary, tak ten může tuto strategii uplatnit ihned, mě šlo především o přiblížení strategie k běžnému investorovi s omezeným investičním kapitálem.

 • Veškeré čísla a propočty jsou uváděny tak, jak tomu je na YahooFinance

 

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @pb2205 má karmu 537 a je členem této komunity od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

$O-0.1% $T+0.6% a $VZ-0.5%  za mě rozhodně solidní kombinace

Samozřejmě doplněno o další sektory kvůli diverzifikace, už jen protože At&t a Verizon jsou oba telekomunikace

Skvělé složení pro pasivní příjem✔

Jen drobná otázka je tu někdo kdo si udělal pořádnou analýzu $T+0.6% a vážně věří v její lepší budoucnost? Já nad ní furt přemýšlím ale furt mi přijde jako riziková.

Na našem webu najdete mnoho úhlů pohledů na společnosti, například u $T+0.6% mám jednu zde: https://bulios.com/status/9437-pokud-vsazite-na-riziko-tak-zbystrete-tyto-2-defenzivni-akcie-by-vam-meli-zmirnit-obavy-z-moznych-ztrat

Nezakládal bych na něčím názoru, chce to projít si více článků a analýz a pak se zaměřit na čísla a výkazy společnosti.

Ty částky jsou ohromné, ale nic není hned. Navíc pokud je někomu 18/20/25 nebo klidně i 30 let, tak investiční horizont 10 let pro vybudování stálého pasivního příjmu není vůbec nic.

Pěkný názor, souhlasím.

Realty Income a Duke Energy jsou z mého pohledu jasná volba pro budování dividend. At už budujete určitou částku v pasivním příjmu nebo ne, tak tyto dvě společnosti vás velice dobře obohatí z růstu i dividend👌

$O-0.1% se dostává do povědomí mnoha investorů. Otázka je, jak si REIT akcie povedou do budoucna. Nejde o to, že by nebyla poptávka, ta je vždy po nemovitostech a pronájmech. Jde o to, že ceny nemovitostí mohou strašným způsobem kolísat a těžko říct, jak to snesou jednotlivé společnosti.