S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

2 akcje, które można kupić za mniej niż 2 USD, ale są warte co najmniej 10 razy więcej

Mikolaj Stonkowicz
3. 6. 2023
5 min read

Tanie akcje to takie, które są sprzedawane na rynku po cenie niższej niż ich rzeczywista wartość. Może to być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak negatywny sentyment do sektora, krótkoterminowe problemy w spółce lub ogólna niepopularność akcji. Czynniki te mogą prowadzić do spadku ceny akcji poniżej ich wartości wewnętrznej, tworząc okazję dla inwestorów, którzy potrafią zidentyfikować ich potencjał i zainwestować w nie odpowiednio wcześnie.

Akcje z potencjałem mają szansę poprawić swoje wyniki finansowe, rozwinąć działalność lub osiągnąć przewagę konkurencyjną na rynku. Przykładowo, spółki te mogą mieć innowacyjne nowe produkty, silny zespół zarządzający lub plany ekspansji, które mogą zapewnić wzrost i rentowność w przyszłości. Inwestorzy, którzy zidentyfikują takie spółki, mają możliwość wykorzystania ich potencjału i uzyskania z nich atrakcyjnych zwrotów.

Połączenie tanich akcji z potencjałem wzrostu może stanowić atrakcyjną okazję inwestycyjną. Inwestorzy, którzy są skłonni przeprowadzić staranne badania i analizy, mogą znaleźć akcje, które są niedowartościowane w porównaniu z ich rzeczywistym potencjałem. W ten sposób mogą osiągnąć znaczną aprecjację swojego portfela inwestycyjnego.

1) SmileDirectClub ($SDC-53.4%)

SmileDirectClub to firma koncentrująca się na zapewnianiu opieki ortodontycznej i leczenia mającego na celu prostowanie zębów. Ich głównym produktem są przezroczyste plastikowe nakładki, znane jako alignery, które pomagają skorygować położenie zębów i uzyskać prosty uśmiech.

SmileDirectClub stał się popularny dzięki reklamom w mediach społecznościowych, kampaniom influencerów i innym tradycyjnym strategiom marketingowym.

SDC
$0.08 -$0.09 -53.45%

Firma została założona w 2014 roku w Nashville w stanie Tennessee i od tego czasu stała się jednym z wiodących dostawców usług teledentystycznych. SmileDirectClub wykorzystuje innowacyjną technologię i cyfrowe systemy obrazowania, które pozwalają pacjentom uzyskać plan leczenia i alignery bezpośrednio i wygodnie online, bez konieczności wizyty u ortodonty.

Niestety, uśmiechy nie pojawiły się na twarzach inwestorów od czasu debiutu giełdowego w 2019 r. W pewnym momencie akcje $SDC-53.4% osiągnęły poziom 21,10 USD. W tym miesiącu akcje spółki osiągnęły rekordowo niski poziom 0,400 USD .

Firma nadal traci pieniądze, ale wszyscy wiedzą, że dentyści otrzymują czasami niebotyczne kwoty za swoje usługi, co może pomóc tej firmie osiągnąć zysk. Najnowsze wyniki nie spełniły szacunków dotyczących zysku na akcję, ale sprzedaż udało się pobić o 11,6%.

2. New Gold Inc. ($NGD+4.2%)

New Gold Inc. to kanadyjska spółka wydobywcza, która specjalizuje się w poszukiwaniu, wydobyciu i przetwarzaniu złota. Spółka została założona w 1980 r., a jej siedziba znajduje się w Toronto w prowincji Ontario. Spółka prowadzi kilka projektów wydobywczych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

NGD
$1.97 $0.08 +4.23%

New Gold koncentruje się na zrównoważonym wydobyciu złota i przestrzeganiu najwyższych standardów odpowiedzialności środowiskowej i społecznej. Firma kładzie również nacisk na współpracę z lokalnymi społecznościami i tworzenie długoterminowych korzyści dla regionów, w których prowadzi swoje projekty.

Firma ta posiada w swoim portfolio 3 kopalnie, które są kluczowe dla jej działalności:

Kopalnia New Afton: zlokalizowana w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. New Afton to podziemna kopalnia z rozległymi rezerwami złota i miedzi. Produkuje również srebro i jest znana ze swojej długoterminowej działalności oraz z tego, że zawsze ma coś nowego do zaoferowania.

Kopalnia Rainy River: Znajduje się w Ontario w Kanadzie. Rainy River to kopalnia odkrywkowa z dużym potencjałem rozbudowy w przyszłości. Wydobywa się tu złoto i srebro.

Projekt Blackwater: zlokalizowany w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Blackwater to duży projekt na wczesnym etapie rozwoju, który ma potencjał, by stać się jedną z największych kopalni złota w Kanadzie.

Ostatni kwartał był bardzo dobry dla tej kanadyjskiej spółki. Spółka pobiła szacunki analityków o 80% pod względem zysku na akcję (0,03 USD wobec oczekiwanych 0,017 USD).

Firma nie powstrzymała się również przed zyskami. W ostatnim kwartale zarobiła 201 mln USD, co oznacza wzrost o ponad 5% i prawie 10 mln USD więcej niż początkowo oczekiwano. Obecnie spółka wykazuje niewielką stratę, ale z czasem może odrobić straty i ma szansę na osiągnięcie zysku po otwarciu nowych kopalń.

Wartość i wyniki akcji New Gold Inc. mogą się różnić w zależności od różnych czynników, takich jak ceny złota, wyniki produkcji, koszty wydobycia i ogólny stan rynku metali szlachetnych. Przed dokonaniem jakiejkolwiek inwestycji ważne jest przeprowadzenie dokładnej analizy i oceny ryzyka związanego z inwestowaniem w akcje Spółki.

To nie jest porada finansowa. Przedstawiam publicznie dostępne dane i dzielę się moimi poglądami na temat tego, jak sam postąpiłbym w danej sytuacji. Inwestowanie jest ryzykowne i każdy ponosi odpowiedzialność za swoje decyzje.


Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.