S&P 500 ^GSPC
5,078.17
+0.17%
Meta META
$487.05
+1.10%
Alphabet GOOG
$140.10
+0.97%
Apple AAPL
$182.63
+0.81%
Amazon AMZN
$173.54
-0.68%
Nvidia NVDA
$787.01
-0.49%
Tesla TSLA
$199.73
+0.17%
Microsoft MSFT
$407.48
-0.01%

2 doların altında satın aldığınız, ancak değeri en az 10 kat daha fazla olan 2 hisse senedi

Halil Toprak
3. 6. 2023
5 min read

Ucuz hisseler, piyasada gerçek değerlerinden daha düşük bir fiyattan işlem gören hisselerdir. Bunun nedeni, sektöre yönelik olumsuz hava, şirketteki kısa vadeli sorunlar veya hisse senedinin genel olarak popüler olmaması gibi çeşitli faktörler olabilir. Bu faktörler, hisse fiyatının gerçek değerinin altına düşmesine yol açarak, potansiyelini tespit edip erken yatırım yapabilecek yatırımcılar için bir fırsat yaratabilir.

Potansiyeli olan hisse senetleri, finansal performanslarını iyileştirme, işlerini büyütme veya pazarda rekabet avantajı elde etme olasılığına sahiptir. Örneğin, bu şirketler yenilikçi yeni ürünlere, güçlü bir yönetim ekibine veya gelecekte büyüme ve kârlılık sağlayabilecek genişleme planlarına sahip olabilir. Bu tür şirketleri tespit eden yatırımcılar, potansiyellerinden yararlanma ve onlardan cazip getiriler elde etme fırsatına sahip olurlar.

Düşük maliyetli hisse senetlerinin büyüme potansiyeli ile birleşimi cazip bir yatırım fırsatı sunabilir. Dikkatli bir araştırma ve analiz yapmaya istekli olan yatırımcılar, gerçek potansiyellerine kıyasla değerinin altında olan hisse senetleri bulabilirler. Bu sayede yatırım portföylerinde önemli bir değer artışı elde edebilirler.

1. SmileDirectClub ($SDC-53.4%)

SmileDirectClub, dişleri düzeltmeyi amaçlayan ortodontik bakım ve tedavi sağlamaya odaklanmış bir şirkettir. Ana ürünleri, dişlerin konumunu düzeltmeye ve düz bir gülümseme elde etmeye yardımcı olan, hizalayıcılar olarak bilinen şeffaf plastik hizalayıcılardır.

SmileDirectClub sosyal medya reklamları, influencer kampanyaları ve diğer geleneksel pazarlama stratejileri aracılığıyla popüler hale gelmiştir.

SDC
$0.08 -$0.09 -53.45%
1 Day
-0.53%
5 Days
+94.81%
1 Month
-81.93%
6 Months
-81.24%
YTD
-80.11%
1 Year
-89.66%
5 Years
-99.55%
Max.
-99.55%

Şirket 2014 yılında Nashville, Tennessee'de kuruldu ve o zamandan beri teledentistry'nin önde gelen sağlayıcılarından biri haline geldi. SmileDirectClub, hastaların bir ortodontiste gitmelerine gerek kalmadan tedavi planlarını ve plaklarını doğrudan ve rahat bir şekilde çevrimiçi olarak almalarını sağlayan yenilikçi teknoloji ve dijital görüntüleme sistemleri kullanıyor .

Ne yazık ki, 2019'daki halka arzından bu yana yatırımcıların yüzünde gülümsemeler belirmedi. Bir noktada, $SDC-53.4% hissesi 21,10 $ 'a kadar işlem gördü. Bu ay, şirketin hisse senedi 0,400 $ ile rekor düşük seviyeye ulaştı .

Şirket şu anda hala para kaybediyor, ancak herkes diş hekimlerinin hizmetleri için bazen inanılmaz miktarlarda para aldıklarını biliyor ve bu şirketin kâra geçmesine yardımcı olabilir. Son sonuçlar hisse başına kazanç tahminlerini kaçırdı, ancak satışlar %11,6 oranında artmayı başardı.

2. Yeni Altın A.Ş. ($NGD+0.4%)

New Gold Inc. altın arama, madencilik ve işleme konularında uzmanlaşmış Kanadalı bir madencilik şirketidir. Şirket 1980 yılında kurulmuştur ve merkezi Toronto, Ontario'dadır. Şirket, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da çeşitli madencilik projeleri yürütmektedir.

NGD
$1.12 $0.005 +0.45%
1 Day
+0%
5 Days
-5.17%
1 Month
-14.06%
6 Months
+7.84%
YTD
-23.08%
1 Year
+26.15%
5 Years
+18.53%
Max.
-81.2%

New Gold, sürdürülebilir altın madenciliğine ve en yüksek çevresel ve sosyal sorumluluk standartlarına bağlı kalmaya odaklanmıştır . Şirket ayrıca yerel topluluklarla birlikte çalışmayı ve projelerini yürüttüğü bölgeler için uzun vadeli faydalar yaratmayı vurgulamaktadır.

Bu şirketin portföyünde işleri için kilit öneme sahip 3 maden bulunmaktadır:

New Afton Madeni: British Columbia, Kanada'da yer almaktadır. New Afton, geniş altın ve bakır rezervlerine sahip bir yeraltı madenidir. Aynı zamanda gümüş de üretmektedir ve uzun vadeli operasyonları ve her zaman sunacak yeni bir şeyleri olmasıyla bilinmektedir.

Rainy River Madeni: Ontario, Kanada'da yer almaktadır. Rainy River, genişletilebilirlik açısından gelecekte büyük potansiyele sahip bir açık ocak madenidir. Burada altın ve gümüş çıkarılmaktadır.

Blackwater Projesi: British Columbia, Kanada'da yer almaktadır. Blackwater, Kanada'daki en büyük altın madenlerinden biri olma potansiyeline sahip, geliştirmenin ilk aşamalarında olan büyük bir projedir.

Son çeyrek bu Kanadalı şirket için çok iyi geçti. Hisse başına kazanç açısından analistlerin tahminlerini %80 oranında aştılar (beklenen 0,017 $'a karşılık 0,03 $).

Şirket kazançlar konusunda da geri adım atmadı. En son çeyrekte %5'ten fazla artışla 201 milyon dolar ve ilk beklentilerden yaklaşık 10 milyon dolar daha fazla kazandı. Şu anda şirket küçük bir zarar konumunda, ancak zamanla bu durumdan kurtulabilir ve yeni madenler açıldığında kâra geçme şansı var.

New Gold Inc. hisselerinin değeri ve performansı, altın fiyatları, üretim sonuçları, madencilik maliyetleri ve değerli metaller piyasasının genel durumu gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilir. Herhangi bir yatırım yapmadan önce, Şirket hisselerine yatırım yapmakla ilişkili risklerin kapsamlı bir analizini ve değerlendirmesini yapmak önemlidir.

Bu bir finansal tavsiye değildir. Kamuya açık verileri sunuyorum ve durumu kendim nasıl ele alacağıma dair görüşlerimi paylaşıyorum. Yatırım yapmak risklidir ve herkes kendi kararlarından sorumludur.


Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.