S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Te firmy mogą wzbić się na księżyc, jedna rozwija się szybciej niż Starbucks, a druga ma miliony klientów rocznie

Rynek giełdowy jest również zmienny i może ulegać ciągłym spadkom, ale mądrzy inwestorzy powinni koncentrować się na perspektywie długoterminowej. W każdej sytuacji rynkowej należy skupiać się na kupowaniu akcji o znacznym potencjale wzrostu. Te dwie akcje mogą potencjalnie zwiększyć wartość portfela użytkownika, przynosząc mu ogromne zyski.

Te dwie akcje mają fantastyczny długoterminowy potencjał wzrostu.

Próby określania czasu rozwoju rynku są bezowocne, dlatego systematycznie inwestowanie pieniędzy na rynku poprzez wyszukiwanie spółek o dobrych perspektywach długoterminowych jest mądrą strategią gromadzenia majątku pokoleniowego. Te dwie akcje stanowią właśnie tego rodzaju wybuchową okazję.

1. Dutch Bros $BROS-0.5%

Kawa nie wydaje się być inwestycją zmieniającą oblicze rynku, której poszukuje wielu inwestorów, ale Dutch Bros to szybko rozwijająca się sieć kawiarni, która planuje przyspieszyć otwieranie swoich sklepów. Firma Dutch Bros ma ponad 500 placówek w 12 stanach, ale właśnie zmieniła sposób finansowania swojego przyszłego rozwoju. Będzie korzystać z modelu dzierżawy terenu, który daje jej prawo własności do sklepów (a jedynie dzierżawi nieruchomość pod nimi), a nie z modelu build-to-suit, w którym strona trzecia jest właścicielem wszystkiego, ale buduje sklep według specyfikacji klienta. Firma Dutch Bros odnotowuje szybki wzrost przychodów dzięki rozwojowi organicznemu i dodawaniu nowych sklepów, a ponadto stwierdziła, że jej nowe sklepy osiągają już ponadprzeciętne wyniki, więc koszty powinny szybciej się zwrócić po wprowadzeniu zmian. Być może na pierwszy rzut oka nie wygląda to ładnie w sprawozdaniach finansowych, ale powinno przynieść znakomite rezultaty.

Ich biznes rozwija się szybciej niż Starbucks czy Dunkin Brands, a firma Placer.ai, zajmująca się analizą danych geolokalizacyjnych, odkryła, że w ciągu ostatnich dwóch lat ruch klientów w kawiarniach Dutch Bros gwałtownie wzrósł.

2. Smith & Wesson $SWBI-0.2%

To wciąż mniej niż w latach 2020 i 2021, które były rekordowe pod względem sprzedaży broni palnej, ale ten rok i tak zapowiada się na jeden z najlepszych w branży. Dlatego inwestorzy powinni rozważyć włączenie do swojego portfela firmy Smith & Wesson Brands . Dzięki bogatej historii sięgającej lat 50-tych XIX wieku, Smith & Wesson jest wiodącym producentem broni w kraju i będzie nadal czerpać korzyści z utrzymującego się ogromnego zainteresowania samoobroną.

Akcje firmy są wyceniane na historycznie niskim poziomie, nawet jak na firmę, która nie jest znana z tego, że osiąga wysokie zyski. Przy ponad 1 milionie osób, które każdego miesiąca od prawie trzech lat chcą kupić broń palną, kondycja przemysłu zbrojeniowego jest zapewniona. A wiele z tych sprzedaży dotyczy osób kupujących po raz pierwszy. Według danych NSSF w 2021 roku 5,4 miliona osób kupi swoją pierwszą broń palną.

Uważam, że obie firmy są bardzo interesujące i specyficzne. Ameryka to typowy przemysł zbrojeniowy, więc ta firma to z pewnością dobry wybór, a co do pierwszej firmy, to bardzo dobrze, że jej działalność rozwija się szybciej niż Starbucks. Dlatego moim zdaniem obie firmy to bardzo dobry wybór, ale nie należy traktować tego jako porady inwestycyjnej, a jedynie jako analizę przeprowadzoną przez inwestora indywidualnego. Do napisania tego artykułu zainspirowały mnie dane z serwisu Fool.com

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet