S&P 500 ^GSPC 5,321.41 +0.25%
Tesla TSLA $186.60 +6.66%
Meta META $464.63 -0.90%
Microsoft MSFT $429.04 +0.87%
Apple AAPL $192.35 +0.69%
Nvidia NVDA $953.86 +0.64%
Alphabet GOOG $179.54 +0.61%
Amazon AMZN $183.15 -0.21%

Unilever $UL+0.3%
Wszyscy znamy tę firmę. Oferuje szereg produktów, które są wszędzie wokół nas.

Unilever, podobnie jak wiele innych brytyjskich firm, powoli spada w cenie (nie tylko) z powodu niekorzystnej sytuacji gospodarczej w Wielkiej Brytanii. W ciągu ostatniego miesiąca Unilever spadł o prawie 10%.
Może to być również spowodowane stosunkowo wysokim zadłużeniem, które rosło przez ostatnie 5 lat. Obecny wskaźnik D/E wynosi 1,3. Dług ten powinien być jednak przyzwoicie pokryty przez wysokie FCF.
Warto również zauważyć, że przy obecnej cenie spółka oferuje 3,5% stopę dywidendy.

UL
$54.28 $0.15 +0.28%
Capital Structure
Market Cap
135.8B
Enterpr. Val.
150.6B
Valuation
P/E
19.5
P/S
1.4
Dividends
Yield
3.7%
Payout
44.6%

Czy masz $UL+0.3% w swoim portfelu lub przynajmniej na liście obserwowanych? 👇


Więc i ja się dołączę, nie wiedziałem o niej :D w sumie bardzo mi się podoba i na pewno dodam ją do swojego portfolio.... Szkoda tylko, że nie dowiedziałem się o niej więcej zakup po 44 ok był dość luksusowy kto kupił.... Jeśli miałbym kupić większą pozycję, 44-48usd, mam nadzieję, że zobaczę... :D

Więc poczekamy razem. Już ta cena jest przyzwoita, ale chętnie poczekam na niższą, miejmy nadzieję.

Nie mam Unilevera w swoim portfelu. Obsługuję całą Wielką Brytanię za pośrednictwem funduszy ETF, więc ma tam swoją reprezentację. Czuję się z tym bardzo komfortowo.

https://www.vanguardinvestor.co.uk/investments/vanguard-ftse-100-ucits-etf-gbp-distributing/portfolio-data

Wow, więc będę pierwszy, przyznam, że nie znam firmy, ale podoba mi się to, co wszystko ma, jak mówisz, może wszyscy używamy niektórych z nich. Wzbudziło we mnie zainteresowanie, dzięki za wskazówkę. Plus coś ciekawego, czego nie ma w USA. Podobnie jak Paul zastanawiam się jednak, dlaczego są tak zadłużeni? 😊

Wynika to głównie z ich strategii przejęć. Starają się bardziej penetrować sektor "samoopieki", jeśli mogę to tak nazwać. 😁
Poza tym zdecydowanie dobrze jest od czasu do czasu sprawdzać firmy spoza USA. Bardzo podoba mi się na przykład ta z Wielkiej Brytanii, jest tam teraz więcej możliwości ze względu na sytuację gospodarczą, może znowu ją wybiorę. 😉

Upewnij się, że go wybierzesz. Mam tylko, jak wspomina Ondra powyżej, brytyjski ETF i też jestem z niego zadowolony, potem mam $BTI+0.4%, ale na razie niewiele, spada od kilku miesięcy.

Nie mam jej w swoim portfolio, ale to fajna firma.

Muszę przyznać, że byłem zaskoczony, jak wiele marek wchodzi w skład tej firmy.

Daje to ogromną przewagę konkurencyjną. 👍

Nie mam tego w portfelu, ale zastanawiam się, dlaczego tak bardzo się zadłużają?

W ostatnich latach firma koncentrowała się na przejęciach, zwłaszcza w sektorze "samoopieki". Dokonują wielu przejęć i poszerzają swoją fosę. Nie sądzę jednak, by zadłużenie stanowiło problem w dłuższej perspektywie.

To niezła dywidenda o przyzwoitej reputacji! Nie mam jej w swoim portfelu, ale jest to zdecydowanie spółka wysokiej jakości.