S&P 500 ^GSPC 5,266.95 -0.74%
Meta META $474.36 -1.16%
Nvidia NVDA $1,148.25 +0.81%
Alphabet GOOG $177.40 -0.35%
Tesla TSLA $176.19 -0.32%
Microsoft MSFT $429.17 -0.27%
Apple AAPL $190.29 +0.16%
Amazon AMZN $182.02 -0.07%

3 akcje, które według Cathie Wood mogą wzrosnąć nawet o 1000%

Mikolaj Stonkowicz
4. 6. 2023
5 min read

W latach pandemii świat chylił czoła przed wielką wizjonerką i zarządzającą funduszem $ARKK-1.3% Invest, Cathie Wood. Jej fundusz inwestuje głównie w spółki technologiczne o dużym potencjale na przyszłość. W przypadku większych firm sukces już miał miejsce. Na przykład w przypadku akcji $TSLA-0.3%, ale niektóre mniejsze spółki nie osiągnęły jeszcze dobrych wyników. W 2020 r., gdy rynek ogólnie rósł, rosła również wartość Arkk, ponieważ jego udziały rosły, w tym małe spółki wzrostowe, które odnotowały ogromny wzrost. Jednak po osiągnięciu szczytu 2 lata temu sytuacja uległa zmianie i rynek zaczął spadać. Od szczytu wartość $ARKK-1.3% spadła o 74%. Teraz Cathie próbuje kupić więcej spółek, a dla tych, które już posiada, przynajmniej przewiduje przyszłe ceny. Czasami to naprawdę coś.

1) Tesla ($TSLA-0.3%)

Cathie Wood uwielbia Teslę. Uważa nawet, że Tesla będzie warta 2000 USD do 2027 roku. Przy dzisiejszych cenach, z Teslą ładnie rosnącą od początku roku, oznacza to aprecjację o ponad 800%. Przyjrzyjmy się, dlaczego tak uważa.

Zaczyna się od rosnącej produkcji. Z każdą Teslą, która zjeżdża z linii montażowej, firma zyskuje nową platformę dla technologii, którą Kathie Wood postrzega jako kolejny rozdział w historii Tesli.

TSLA

Tesla

TSLA
$176.19 -$0.56 -0.32%

Gdy Tesla trafi na drogi, konsumenci będą mogli włączyć pełną obsługę jazdy (obecnie w wersji beta). I choć system jest daleki od doskonałości, Tesla szybko zauważa, że w pełni autonomiczna jazda jest już bezpieczniejsza niż pojazdy prowadzone wyłącznie przez ludzi.

Flota autonomicznych samochodów może zrewolucjonizować transport - i podnieść cenę akcji Tesli . I choć jest wielu przeciwników w pełni zautomatyzowanej jazdy i robotów, $ARKK-1.3% się nie martwi. W końcu udowodnili, że krytycy mylili się już wcześniej z Teslą. Pamiętaj, że kupili swoje pierwsze akcje Tesli po cenie 13 USD za akcję. Więc chociaż posiadanie akcji Tesli nie jest dla wszystkich, dla Kathie może to mieć znaczenie.

Dla mnie Tesla jest teraz naprawdę droga i nie ma dla mnie sensu. Powiedziałbym, że te akcje są dla mnie wręcz przeklęte i prawdopodobnie nie będę częścią ich podróży. Dla niektórych to wciąż świetna okazja, ale moje portfolio nie jest jeszcze gotowe na Teslę, a już na pewno nie przy tych cenach...

2. Coinbase

Jako giełda kryptowalut, Coinbase zarabia na kilka sposobów, w tym na opłatach transakcyjnych, gdy klienci handlują (osoby fizyczne i instytucje), usługach subskrypcyjnych, depozycie i przechowywaniu aktywów kryptograficznych i nie tylko. Przychody firmy za ostatnie 12 miesięcy wyniosły 2,8 miliarda dolarów, ale można zauważyć, że znacznie spadły, głównie z powodu bessy na rynku kryptowalut.

Coinbase wszedł na giełdę w 2021 roku i od czasu debiutu giełdowego notuje spadki

Ale Kathie Wood lubi Coinbase po prostu dlatego, że inwestuje w kryptowaluty, i to wyłącznie w Bitcoin $BTCUSD-0.4%. Przewiduje, że jego cena przekroczy poziom 1 000 000 USD do 2030 roku.

Coinbase nie jest inwestycją wolną od ryzyka. Firma przechodzi przez wymagające środowisko regulacyjne, w tym ściera się z amerykańskimi organami regulacyjnymi o to, jak należy zarządzać kryptowalutami. Jest to widoczne dopiero po upadku jej konkurenta FTX. Ponadto Coinbase może być czasami niestabilnym biznesem, ponieważ zasadniczo obraca się wokół gospodarki kryptowalutowej.

Ale potencjalna nagroda jest również większa. Coinbase staje się bardziej znaczącym liderem w branży, ponieważ konkurenci upadają, a gospodarka kryptowalutowa może być ogromna.

Coinbase osiągnął docelowe ceny analityków na poziomie 200 USD, co stanowi 245% wzrost, ale wyobraź sobie szerszy obraz. Z jakiegoś powodu Kathie uczyniła Coinbase kluczowym holdingiem, a jeśli jej przewidywania dotyczące bitcoina się spełnią, Coinbase może być ekscytującą inwestycją w nadchodzących latach.

3) Roku ($ROKU+0.1%)

Zespół Kathie uważa, że przychody będą rosły średnio o 39% rocznie, przy czym większość wzrostu będzie pochodzić z przychodów z reklam wideo. To sprawia, że ta prognoza w obliczu załamania reklamowego, które dramatycznie spowolniło wzrost Roku w 2022 roku.

W tym celu Wood i jej zespół kontynuują zakupy Roku. Liczba akcji wzrosła z niskiego poziomu (ponad 3 miliony akcji) latem 2021 roku do nieco ponad 11 milionów obecnie. Obecnie Roku stanowi prawie 5% udziałów Ark Invest.

ROKU

Roku, Inc.

ROKU
$56.48 $0.03 +0.05%

Jednak pomimo spadku liczby reklam, liczba godzin transmisji strumieniowej wzrosła o 20% rok do roku w ostatnim kwartale. Rynki reklamowe również mają tendencję do cyklicznego działania, a taki wzrost powinien zwiększyć przychody z reklam, gdy wydatki się poprawią. Udział Roku w rynku, który wyniósł 31% w drugim kwartale 2022 roku, jest również największy według Conviva. To prawdopodobnie uczyniłoby Roku największym beneficjentem odnowień reklam cyfrowych.

Zakład Cathie może się opłacić, jeśli Roku wzrośnie do oczekiwanej ceny Ark Invest, która wynosi 605 USD za akcję lub, w scenariuszu zwyżkowym, do 1,493 USD za akcję. Jednak Ark Invest nakreślił również możliwy niedźwiedzi scenariusz, w którym jego cena wzrośnie do zaledwie 100 USD za akcję.

Wszystkie te spółki mam co najmniej na liście obserwowanych i śledzę ich wykresy. Aktywnie śledzę Teslę i obserwuję jej wzrostowy galop w tym roku. Kilka razy handlowałem również Coinbase, ale z Roku jest inaczej. Śledzę te akcje tylko trochę i nie dokonałem jeszcze na nich żadnych transakcji.

Rozumiem, że czasami przypuszczenia są dobre, ale ostatnio śledzę Cathie Wood głównie dla własnej rozrywki... niektóre z jej prognoz wydają się zupełnie nietrafione, ale może ma inne informacje. Czy inwestujesz w te spółki? Raczej w Roku lub Coinbase, Teslę pewnie wszyscy znają.


Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.