S&P 500 ^GSPC
5,087.03
+2.11%
Nvidia NVDA
$785.38
+16.40%
Meta META
$486.13
+3.87%
Amazon AMZN
$174.58
+3.55%
Microsoft MSFT
$411.65
+2.35%
Tesla TSLA
$197.41
+1.36%
Apple AAPL
$184.37
+1.12%
Alphabet GOOG
$145.32
+1.03%

2 akcje AI kupowane przez zarządzających portfelem

Mikolaj Stonkowicz
5. 6. 2023
6 min read

Nie tylko na giełdach obserwujemy ostatnio euforię związaną ze sztuczną inteligencją. Wszystko, co ma związek ze sztuczną inteligencją, szybuje w górę. Ok, to może być marginalnie zrozumiałe, ale w górę leci cały rynek, a także firmy, które na przykład jeszcze nie korzystają ze sztucznej inteligencji. To jak jeden wielki szał zakupów i chodzi o to, by nie wpaść w bańkę AI. Byłoby to naprawdę bolesne pęknięcie, ale myślę, że byłoby to dobre dla rynków. Widzieliśmy już spadki na rynku w 2022 r., ale nigdzie nie płynie jeszcze krew. Ale jeśli jesteśmy teraz w tym okresie, to jest już jasne ponad wszelką miarę, że sztuczna inteligencja zawsze będzie tu z nami i będzie determinować bieg świata wraz z nowoczesną technologią. Nie chodzi mi o to, że technologia nas zdominuje (jak dominacja maszyn w Matrixie), ale to też zależy od tego, jak każdy to odbierze. Niektórzy mogą uważać, że technologia kontroluje nas pod względem naszego uzależnienia od niej. Dotyczy to telefonów komórkowych, urządzeń i różnych systemów wspomagających, z których wszyscy korzystają we współczesnym świecie. W przyszłości to "uzależnienie" będzie tylko rosło. Wiedząc o tym, możemy przygotować się nie tylko psychicznie, ale i finansowo.

1) CrowdStrike Holdings ($CRWD+0.1%)

CrowdStrike to firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem . Jej główną specjalnością jest ochrona przed zaawansowanymi zagrożeniami i atakami, w tym cyberszpiegostwem.

CrowdStrike dostarcza swoim klientom rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji i analizie dużych zbiorów danych , które pomagają wykrywać i eliminować zagrożenia w czasie rzeczywistym.

Wartość aplikacji AI zasadniczo rośnie wraz z ilością danych, które mogą one przetwarzać. Niewielu dostawców usług z zakresu cyberbezpieczeństwa może zasilać swoje modele AI ogromną ilością danych, do których ma dostęp CrowdStrike. Ich platforma analizuje biliony sygnałów tygodniowo.

CRWD
$310.91 $18.55 +6.34%
1 Day
+6.34%
5 Days
-6.29%
1 Month
+4.59%
6 Months
+102.14%
1 Year
+164.74%
YTD
+25.93%
5 Years
+436.05%
Max.
+436.05%

W pierwszym kwartale fiskalnym, który zakończył się 30 kwietnia, CrowdStrike odnotował przychody, które wzrosły o 42% rok do roku do 2,77 mld USD w ujęciu rocznym. CrowdStrike nieznacznie podniósł swoje prognozy przychodów na cały rok fiskalny 2024 w stosunku do zakresu podanego w marcu. Zarząd oczekuje obecnie, że łączne przychody wyniosą od 3 mld USD do 3,0367 mld USD.

Środkowy punkt nowych szacunków przychodów CrowdStrike na rok fiskalny 2024 oznacza wzrost o 35% rok do roku . To mniej niż przyzwyczaili się inwestorzy, ale prawdopodobnie nadal wystarczająco szybko, aby uzasadnić obecną niebotyczną wycenę akcji. Akcje są notowane na poziomie około 66-krotności.

CrowdStrike jest również znany ze swojej koncepcji"CrowdStrike Intelligence", czyli zespołu ekspertów, którzy zbierają i analizują informacje o cyberzagrożeniach i podmiotach na całym świecie. Informacje te są następnie wykorzystywane do identyfikacji i zapobiegania nowym zagrożeniom i atakom.

Analitycy wyraźnie postrzegają tę spółkę bardzo pozytywnie i wielu z nich kupuje ją do swoich funduszy i portfeli. Jako firma, która stale zwiększa zyski, nie jest to złe.

Firma współpracuje również z różnymi organizacjami i przedsiębiorstwami na całym świecie, w tym z agencjami rządowymi, organizacjami finansowymi i firmami różnej wielkości. Ich celem jest dostarczanie wysoce skutecznych i innowacyjnych rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz pomoc w ochronie klientów przed stale ewoluującymi zagrożeniami w cyfrowym świecie.

2. UiPath ($PATH+0.0%)

UiPath to wiodąca firma zajmująca się zrobotyzowaną automatyzacją procesów (RPA). Ich platforma pozwala zautomatyzować powtarzalne zadania i procesy, które normalnie wymagają pracy ręcznej. RPA wykorzystuje roboty programowe do przetwarzania zadań w sposób podobny do ludzkiego, ale z szybkością i dokładnością, z którą ludzcy operatorzy mogą mieć trudności.

UiPath oferuje narzędzia i funkcje, które ułatwiają automatyzację różnych procesów, w tym przetwarzania danych, wyodrębniania informacji z dokumentów, interakcji z aplikacjami i systemami innych firm i nie tylko. Ich platforma opiera się na metodzie " przeciągnij i upuść ", co oznacza, że użytkownicy mogą wizualnie projektować i budować procesy automatyzacji bez pisania kodu.

PATH
$23.43 $0.53 +2.31%
1 Day
+2.31%
5 Days
-7.36%
1 Month
-0.51%
6 Months
+52.08%
1 Year
+55.2%
YTD
-1.6%
5 Years
-66.06%
Max.
-66.06%

Popyt na usługi programistyczne utrzymywał się na wysokim poziomie nawet w stosunkowo słabym okresie. UiPath odnotował 122% wzrost wartości w dolarach w pierwszym kwartale fiskalnym, który zakończył się 30 kwietnia.

Akcje UiPath są notowane na poziomie około 63-krotności oczekiwań zarządu dotyczących skorygowanych zysków w tym roku. To wysoka wielokrotność, ale spółka nadal ma całkiem spore szanse na pobicie swojej wyceny i osiągnięcie zysków rynkowych z obecnych poziomów. Od teraz do 2030 r. rynek RPA ma rosnąć o 39,9% rocznie, według Grand View Research. Dodanie niektórych akcji tej spółki do zdywersyfikowanego portfela nie wydaje się fatalnym błędem.

Nawet w przypadku tych akcji prognozy analityków wskazują na możliwość wzrostu. Jest tu nieco niższy wskaźnik, ale nadal jest to dobre wzmocnienie dla innych firm. Firma ta jest znacznie bardziej rentowna w porównaniu do poprzedniej, ale jeśli sektor sztucznej inteligencji będzie rozwijał się w takim tempie, jak obecnie, nie minie wiele czasu, zanim dołączy do klubu zyskownych.

UiPath ma dużą bazę klientów na całym świecie i współpracuje z różnymi branżami i organizacjami, w tym bankowością, opieką zdrowotną, produkcją, logistyką i nie tylko. Ich celem jest pomoc organizacjom w zwiększeniu wydajności, obniżeniu kosztów i poprawie jakości procesów poprzez automatyzację.

UiPath jest również aktywny w zakresie edukacji i certyfikacji, zapewniając specjalistyczne szkolenia i zasoby dla użytkowników, aby uzyskać certyfikat RPA i efektywnie korzystać z ich platformy.

To nie jest usługa doradztwa finansowego. Udostępniam publicznie dostępne dane i dzielę się opiniami na temat tego, jak sam poradziłbym sobie w danej sytuacji. Inwestowanie jest ryzykowne i każdy ponosi odpowiedzialność za swoje decyzje.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.