S&P 500 ^GSPC 5,306.04 +0.02%
Nvidia NVDA $1,140.59 +7.13%
Tesla TSLA $176.75 -1.39%
Alphabet GOOG $178.02 +0.96%
Amazon AMZN $182.15 +0.77%
Meta META $479.92 +0.36%
Microsoft MSFT $430.32 +0.04%
Apple AAPL $189.99 +0.01%

"Buffett to socjopatyczny staruszek, bez jego gadania bitcoin byłby x100": co sprowokowało miliardera Petera Thiela?

Na czwartkowej konferencji poświęconej bitcoinowi miliarder Peter Thiel powiedział, że Warren Buffett znajduje się na szczycie listy "wrogów" króla kryptowalut. Nie bał się określać legendarnego inwestora wartościowego mianem wroga nr 1 i socjopatycznego starca. Thiel z pewnością nie pozostał obojętny - podjął się współpracy z innymi wielkimi nazwiskami.

Peter Thiel w pięknym stylu zmierzył się z Buffettem. Źródło

"Wróg nr 1" - powiedział Thiel do tłumu zgromadzonego w Miami - "to socjopatyczny staruszek z Omaha".

Thiel, który do 2018 r. zgromadził podobno setki milionów dolarów w bitcoinach o wartości $BTCUSD-1.5% za pośrednictwem firmy venture Founders Fund, wezwał również prezesa JPMorgan Jamie Dimona i-0.6% prezesa BlackRock Larry'ego Finka. Thiel przedstawił dużą grafikę ze zdjęciami dwóch dyrektorów finansowych i ich niedźwiedzimi komentarzami na temat bitcoina.

Wszystkie obrazki zawierały słowo"gerontokracja". Thiel powiedział o Dimonie, że jego poglądy są częścią "uprzedzeń nowojorskich bankierów".

Peter Thiel, prezes i założyciel Clarium Capital Management LLC, przemawia podczas konferencji Bitcoin 2022 w Miami, Floryda, USA, czwartek, 7 kwietnia 2022 r. Organizatorzy nazywają czterodniową konferencję Bitcoin 2022 największą na świecie imprezą poświęconą bitcoinom.

https://www.youtube.com/watch?v=_0hn5aJsVWM

Thiel trzymał w ręku zdjęcie głowy Buffetta z podpisem "trutka na szczury", odnosząc się w ten sposób do odrzucenia przez prezesa Berkshire $BRK-A-1.1% bitcoina. W innym cytacie Buffetta czytamy: "Nie posiadam i nigdy nie będę posiadał". Na początku tego roku firma Berkshire zainwestowała 1 mld USD w brazylijski Nubank, bank internetowy popularny wśród inwestorów kryptowalutowych.

Tyrada z Miami to najnowszy i najodważniejszy publiczny atak Thiela na ludzi, którzy jego zdaniem stoją na drodze do rozwoju bitcoina. "Musimy walczyć o to, aby bitcoin poszedł 10x lub 100x dalej" - powiedział Thiel.

Thielowi najwyraźniej skończyła się cierpliwość do wstecznego podejścia tych inwestorów. Zdaje sobie sprawę, że ich słowa mają duże znaczenie zarówno dla detalistów, jak i profesjonalistów. W ten sposób mogą oni przenosić swoje niedźwiedzie poglądy na masy, utrudniając tym samym ich inwestycje, które w dużej mierze dotyczą bitcoina.

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna. Jest to wyłącznie moje podsumowanie danych dostępnych w Internecie oraz badań Jennifer Elias. Każdy inwestor musi przeprowadzić własną, gruntowną analizę i podjąć decyzję po rozważeniu własnej sytuacji.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet