S&P 500 ^GSPC
5,130.95
-0.12%
Tesla TSLA
$188.14
-7.16%
Nvidia NVDA
$852.37
+3.60%
Alphabet GOOG
$134.20
-2.81%
Apple AAPL
$175.10
-2.54%
Meta META
$498.19
-0.82%
Amazon AMZN
$177.58
-0.36%
Microsoft MSFT
$414.92
-0.14%

Izraelskie akcje wzrostowe, które kupują teraz inwestorzy

Mikolaj Stonkowicz
6. 6. 2023
5 min read

Wszyscy tutaj rozmawiamy i flirtujemy z rynkiem amerykańskim przez większość czasu. Tak, to największy rynek na świecie, kraj z największą liczbą dużych i bogatych międzynarodowych korporacji. Z pewnością nie jest błędem skupianie się głównie na tym rynku, ale czasami dobrze byłoby na chwilę oderwać się od amerykańskiego snu i spojrzeć na inne kraje i różne rynki. Przykładowo, początkujący inwestor może nie wierzyć, że na amerykańskiej giełdzie można nawet kupować chińskie akcje. A tak, naprawdę można. Na NYSE można również znaleźć wiele innych perełek, które pomimo tego, że są również notowane na rynku amerykańskim, w rzeczywistości pochodzą lub mają siedzibę w innym kraju lub nawet w bardzo odległej części świata. Przyjrzymy się dziś jednemu z takich przykładów.

Źródło: https://digest.myhq.in/how-make-money-on-fiverr/

Fiverr ($FVRR-1.4%)

to platforma internetowa dla freelancerów, która łączy podaż usług z popytem na nie. Założona w 2010 roku, jest jednym z największych internetowych rynków usług cyfrowych. Fiverr pozwala ludziom oferować swoje umiejętności i usługi w różnych dziedzinach, takich jak pisanie, projektowanie, programowanie, marketing, muzyka i wiele innych.

Na Fiverr freelancerzy mogą tworzyć profile, aby zaprezentować swoje umiejętności, doświadczenie i portfolio. Klienci mogą następnie przeglądać oferty i zatrudniać freelancerów na podstawie ich ocen i recenzji od poprzednich klientów.

FVRR
$22.82 -$0.34 -1.45%
1 Day
-0.01%
5 Days
-23.07%
1 Month
-20.22%
6 Months
-21.49%
YTD
-15.23%
1 Year
-47.65%
5 Years
-44.34%
Max.
-44.34%

Fiverr znany jest ze swojej unikalnej struktury cenowej, w której większość usług zaczyna się od 5 USD (stąd nazwa Fiverr). Wielu freelancerów oferuje jednak rozszerzone i wyspecjalizowane usługi po wyższych cenach. Płatności za usługi są zazwyczaj przetwarzane za pośrednictwem Fiverr, a freelancerzy otrzymują zapłatę po zakończeniu pracy i zatwierdzeniu jej przez klienta.

Fiverr zapewnia również narzędzia i funkcje do komunikacji między freelancerami i klientami, takie jak wiadomości, dyskusje i możliwość załączania plików . Umożliwia to efektywną współpracę nad projektami oraz zapewnia przejrzystość i bezpieczeństwo dla obu stron.

Fiverr zyskał dużą popularność dzięki globalnemu zasięg owi i zróżnicowanemu zakresowi oferowanych usług. Jest to popularne miejsce dla przedsiębiorców, małych firm i osób poszukujących profesjonalnej pomocy przy różnych projektach.

Fiverr zakończył IPO (pierwszą ofertę publiczną) 13 czerwca 2019 r . Podczas IPO Fiverr zaoferował publicznie 5 263 158 akcji po cenie 21 USD za akcję . W ten sposób zebrał około 111 milionów dolarów. Akcje były notowane na giełdzie NASDAQ pod symbolem "FVRR". IPO Fiverr zostało uznane za sukces i przyniosło platformie fundusze na dalszy rozwój i ekspansję.

Akcje osiągnęły szczyt na początku 2021 r. przy cenie około 340 USD za akcję. Od tego momentu, gdy rynek znajdował się w bańce covidowej, akcje spadały jak kolejka górska. W ciągu 800 dni spółka straciła ponad 90% swojej wartości. W tej chwili nadal jest wyższa niż w momencie pierwszej oferty publicznej w 2019 r., ale nie wydaje się to zbyt pocieszające, patrząc na wykres.

Dla tych, którzy kupili po najlepszych cenach w 2021 i 22 roku, droga powrotna na szczyt jest naprawdę długa. Akcje musiałyby zyskać na wartości 1100% od dzisiejszych poziomów (27 USD). Od początku roku do maja spółka odnotowała przyzwoity zysk - około 75% wzrostu ceny akcji. Firma napędzała ten wzrost wynikami, które do tej pory prawie zawsze przewyższały szacunki analityków. Jednak przy cenie 47,5 USD akcje utknęły w martwym punkcie, utworzyły podwójny szczyt i szybko spadły do poziomu z początku roku.

W maju akcje spółki spadły o kolejne 27% w ciągu trzech dni . Co się stało?

Fiverr opublikował swoje zyski za pierwszy kwartał 2023 r., Pokazując, że wzrost jeszcze bardziej zwolnił wraz z zanikaniem pandemii. Przychody wzrosły zaledwie o 1,5% rok do roku do 88 mln USD, co jest dalekie od 27% wzrostu rok do roku obserwowanego w pierwszym kwartale 2022 roku.

Dobrą wiadomością jest to, że straty operacyjne i netto znacznie się zmniejszyły, chociaż Fiverr nie osiągnął jeszcze zysku na żadnym z tych wskaźników. Z drugiej strony, wolne przepływy pieniężne nadal rosły, zwiększając się o 93,2% rok do roku z 6,8 mln USD do 13,2 mln USD.

Liczba aktywnych klientów wzrosła zaledwie o 0,3% rok do roku do 4,3 miliona , w przeciwieństwie do 11% wzrostu rok do roku rok temu. Wydatki na jednego kupującego wzrosły zaledwie o 4% rok do roku do 262 USD, co stanowi drastyczne spowolnienie w porównaniu z 17% wzrostem rok do roku odnotowanym w tym samym okresie ubiegłego roku.

Fiverr skorygował swoje całoroczne szacunki przychodów na 2023 r. w górę do 5% do 8% wzrostu rok do roku . Firma uważa również, że freelancing nadal przenosi się do świata cyfrowego, ponieważ większość jest nadal wykonywana offline, co daje jej długoterminową przewagę, ponieważ utrzymuje pozycję marki nr 1 w branży freelancingu.

Fiverr szacuje, że jego całkowity adresowalny rynek wynosi 247 miliardów dolarów w samych Stanach Zjednoczonych , a rynek ten może być jeszcze większy, jeśli firma rozszerzy swoje usługi na rynki zagraniczne.

Wraz z pojawieniem się sztucznej inteligencji inwestorzy muszą jednak uważnie przeanalizować jej wpływ na działalność i rozwój Fiverr, ponieważ niektóre stanowiska freelancerów stają się przestarzałe. Fiverr, wraz z innymi niezależnymi platformami, może mieć trudności z przyciągnięciem klientów z taką samą łatwością, jakiej byli świadkami podczas pandemii, a jego ogólny rynek, na który jest ukierunkowany, może się skurczyć, ponieważ coraz więcej miejsc pracy jest zastępowanych przez sztuczną inteligencję.


Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.