S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.79 -1.99%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

Top 3 spółek wypłacających dywidendę co miesiąc

Filip Czudny
6. 6. 2023
5 min read

Inwestycje dywidendowe są bardzo atrakcyjne dla inwestorów z jednego powodu - możliwości budowania pasywnego dochodu. A jest on jeszcze bardziej atrakcyjny, jeśli jest wypłacany co miesiąc! I właśnie to mogą zapewnić te trzy spółki.

Z matematycznego punktu widzenia nie ma to oczywiście znaczenia. Nieważne, czy ktoś wypłaca 1/12 rocznej dywidendy co miesiąc, czy 3/12 co kwartał. Ale wciąż istnieje ten ludzki "głód". Po prostu miło jest widzieć ten dodatkowy dochód w postaci dywidend dodawanych do konta każdego miesiąca i można na niego liczyć. Niezależnie od tego, czy ci na tym zależy, czy nie, istnieją trzy spółki, które zdecydowały się wypłacać dywidendę co miesiąc, a my przyjrzymy się im dzisiaj razem!

Realty Income Corporation $O-0.1%

Myślę, że nikt z was nie spodziewał się niczego innego. Realty po prostu nie można tutaj przegapić.

RealtyIncome Corporation to amerykańska spółka, która specjalizuje się w inwestycjach w nieruchomości i jest znana jako"The Monthly Dividend Company", ponieważ wypłaca dywidendę inwestorom co miesiąc od ponad 50 lat. Firma posiada i wynajmuje nieruchomości komercyjne w całej Ameryce Północnej i ma zróżnicowany portfel, który obejmuje centra handlowe, supermarkety, apteki i wiele innych.

O
$55.13 -$0.06 -0.11%

Jedną z głównych zalet inwestowania w Realty Income jest stabilność stopy dywidendy. Spółka ma długą historię stabilnych i rosnących stóp dywidendy, co jest ważne dla inwestorów poszukujących regularnych dochodów z inwestycji.

Historia dywidend Realty jest imponująca. Źródło

Realty Income szczyci się również zdywersyfikowanym portfelem nieruchomości, który obejmuje różne rodzaje nieruchomości komercyjnych i nieruchomości na wynajem. Pomaga to zmniejszyć ryzyko dla inwestorów, ponieważ jeśli jakikolwiek segment rynku boryka się z trudnościami, można to zrównoważyć wynikami innych segmentów.

Ponadto Realty Income ma obecnie bardzo dobrą stopę dywidendy w wysokości 5%, co może sprawić, że będzie to interesujący wybór dla wielu inwestorów. Z drugiej strony, dla wielu jej obecna wycena może być już oderwana od rzeczywistości.

Należy pamiętać, że inwestowanie w Realty Income i inne spółki z branży nieruchomości może być ryzykowne, a na ostateczne wyniki funduszu może mieć wpływ rynek nieruchomości i gospodarka. W rzeczywistości zostało to znacząco wykazane w ostatnich miesiącach.

STAG Industrial $STAG+0.1%

STAG Industrial to amerykańska spółka specjalizująca się w inwestowaniu w nieruchomości przemysłowe, takie jak magazyny, centra dystrybucyjne, budynki przemysłowe i inne. Założona w 2010 roku firma rozszerzyła swoje portfolio do ponad 460 nieruchomości w 38 stanach USA.

STAG
$36.38 -$0.03 -0.08%

Spółka co miesiąc wypłaca inwestorom dywidendę, która obecnie wynosi 4,1%. STAG szczyci się również zdywersyfikowanym portfelem nieruchomości, który obejmuje różne rodzaje budynków przemysłowych i nieruchomości na wynajem, co pomaga zmniejszyć ryzyko dla inwestorów.

Całkowite aktywa nadal rosną

Spółka prowadzi również agresywną ekspansję. Firma nabyła ponad 1,2 miliarda dolarów nowych nieruchomości w 2020 r. i ponad 500 milionów dolarów nowych nieruchomości w 2021 r. Firma aktywnie zarządza również swoim portfelem nieruchomości, aby zapewnić optymalne wykorzystanie i zwrot z inwestycji.

Również miły akcent. Źródło

Pembina Pipeline Corporation $PBA-0.4%

Pembina Pipeline Corporation to kanadyjska firma zajmująca się transportem i przetwarzaniem ropy naftowej i gazu. Spółka jest właścicielem i operatorem sieci rurociągów i terminali do transportu ropy naftowej i gazu ziemnego w Kanadzie i USA. Oferuje także usługi przetwarzania i magazynowania ropy naftowej i gazu ziemnego.

PBA
$36.94 -$0.16 -0.43%

Spółka co miesiąc wypłaca inwestorom dywidendę w wysokości około 3,7% rocznie. Co więcej, w ubiegłym roku była prawie 20% na minusie, więc dla niektórych inwestorów może być atrakcyjną ceną wejścia. Wskaźnik P/E wynosi obecnie około 17. Pembina Pipeline Corporation rozszerza również swoje portfolio usług i stopniowo staje się dostawcą kompleksowych usług energetycznych.

Historia dywidend PBA

Ostatnie wyniki Pembina Pipeline pokazują ogólną stabilność. Większość jej przychodów stanowią kontrakty oparte na wolumenie, co zapewnia jej dużą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Spółka zakończyła prace nad dwoma projektami, co daje jej możliwość osiągnięcia wzrostu w pierwszej połowie tego roku. Nowo ogłoszona ekspansja szczelinowania powinna pozwolić firmie na dalszy wzrost w przyszłości, mimo że zostanie oddana do użytku dopiero w 2026 roku.

Zastrzeżenie: To nie jest w żaden sposób rekomendacja inwestycyjna. Jest to wyłącznie moje podsumowanie i analiza oparta na danych z Internetu i innych źródeł. Inwestowanie na rynkach finansowych jest ryzykowne i każdy powinien inwestować w oparciu o własne decyzje. Jestem tylko amatorem dzielącym się swoimi opiniami.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.