S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.79 -1.99%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

Her ay temettü ödeyen en iyi 3 şirket

Halil Toprak
6. 6. 2023
5 min read

Temettü yatırımları yatırımcılar için bir nedenden dolayı çok caziptir - pasif gelir elde etme imkanı. Ve eğer her ay size ödeniyorsa daha da caziptir! Ve bu üç şirket tam olarak bunu sağlayabilir.

Matematiksel olarak elbette fark etmez. Birisi size ister her ay yıllık temettünün 1/12'sini, ister her çeyrekte 3/12'sini versin. Ama yine de insani bir "açlık" var. Her ay hesabınıza eklenen temettü şeklindeki ekstra geliri görmek güzeldir ve buna güvenebilirsiniz. İster önemseyin ister önemsemeyin, temettülerini aylık olarak ödemeye karar veren üç şirket var ve bugün onlara birlikte bir göz atacağız!

Realty Income Corporation $O-0.1%

Hiçbirinizin başka bir şey beklediğini de sanmıyorum. Realty burada kaçırılmamalı.

Realty Income Corporation, gayrimenkul yatırımlarında uzmanlaşmış bir Amerikan şirketidir ve 50 yılı aşkın bir süredir yatırımcılara her ay temettü ödediği için"Aylık Temettü Şirketi" olarak bilinir. Şirket, Kuzey Amerika genelinde ticari gayrimenkullere sahiptir ve kiralamaktadır ve alışveriş merkezleri, süpermarketler, eczaneler ve daha fazlasını içeren çeşitli bir portföye sahiptir.

O
$55.13 -$0.06 -0.11%

Realty Income'a yatırım yapmanın en önemli avantajlarından biri temettü veriminin istikrarlı olmasıdır. Şirket, yatırımlarından düzenli gelir elde etmek isteyen yatırımcılar için önemli olan istikrarlı ve artan temettü getirileri konusunda uzun bir geçmişe sahiptir.

Realty'nin temettü geçmişi etkileyicidir. Kaynak

Realty Income, çeşitli ticari mülkler ve kiralık mülkler içeren çeşitlendirilmiş gayrimenkul portföyüyle de gurur duymaktadır. Bu, yatırımcılar için riski azaltmaya yardımcı olur, çünkü piyasanın herhangi bir segmenti zorlanırsa, diğer segmentlerin performansı ile dengelenebilir.

Buna ek olarak, Realty Income şu anda çok iyi bir %5 temettü verimine sahip ve bu da onu birçok yatırımcı için ilginç bir seçim haline getirebilir. Öte yandan, mevcut değerlemesi birçokları için çoktan aşılmış olabilir.

Realty Income ve diğer gayrimenkul şirketlerine yatırım yapmanın riskli olabileceğini ve fonun nihai performansının emlak piyasası ve ekonomiden etkilenebileceğini unutmamak önemlidir. Aslında bu durum son aylarda önemli ölçüde kendini göstermiştir.

STAG Endüstriyel $STAG+0.1%

STAG Industrial, depolar, dağıtım merkezleri, endüstriyel binalar ve daha fazlası gibi endüstriyel gayrimenkullere yatırım yapma konusunda uzmanlaşmış bir ABD şirketidir. 2010 yılında kurulan şirket, portföyünü ABD'de 38 eyalette 460'tan fazla mülke genişletmiştir.

STAG
$36.38 -$0.03 -0.08%

Şirket yatırımcılara her ay temettü ödemektedir ve şu anda bu şirket için %4,1'dir. STAG ayrıca, yatırımcılar için riski azaltmaya yardımcı olan çeşitli endüstriyel binalar ve kiralık mülkler içeren çeşitlendirilmiş gayrimenkul portföyüyle gurur duymaktadır.

Toplam varlıklar büyümeye devam ediyor

Şirket ayrıca agresif bir şekilde büyümektedir. Şirket 2020'de 1,2 milyar dolardan fazla, 2021'de ise 500 milyon dolardan fazla yeni mülk satın aldı. Şirket ayrıca, optimum kullanım ve yatırım getirisi sağlamak için gayrimenkul portföyünü aktif olarak yönetiyor.

Ayrıca hoş bir dokunuş. Kaynak

Pembina Pipeline Corporation $PBA-0.4%

Pembina Pipeline Corporation, Kanadalı bir petrol ve gaz taşıma ve işleme şirketidir. Şirket, Kanada ve ABD'de ham petrol ve doğal gaz taşımacılığı için bir boru hattı ve terminal ağına sahiptir ve işletmektedir. Ayrıca petrol ve gaz işleme ve depolama hizmetleri de sunmaktadır.

PBA
$36.94 -$0.16 -0.43%

Şirket, yatırımcılara her ay yıllık yaklaşık %3,7 oranında temettü ödemektedir. Buna ek olarak, geçtiğimiz yıl yaklaşık %20 değer kaybetti, bu nedenle bazı yatırımcılar için cazip bir giriş fiyatında olabilir. F/K şu anda yaklaşık 17. Pembina Pipeline Corporation ayrıca hizmet portföyünü genişletiyor ve giderek tam hizmet veren bir enerji hizmetleri sağlayıcısı haline geliyor.

PBA'nın temettü geçmişi

Pembina Pipeline'ın son sonuçları genel bir istikrar göstermektedir. Gelirlerinin büyük bir kısmı hacim bazlı sözleşmelerden oluşuyor ve bu da dış etkenlerden büyük ölçüde korunmasını sağlıyor. Şirket iki proje üzerindeki çalışmalarını tamamladı ve bu da onu bu yılın ilk yarısında büyüme sağlayabilecek bir konuma getiriyor. Yeni duyurulan hidrolik kırma genişletme projesi, 2026 yılına kadar devreye alınmayacak olsa da şirketin gelecekteki büyümesini sürdürmesine olanak sağlayacaktır.

Sorumluluk Reddi: Bu hiçbir şekilde bir yatırım tavsiyesi değildir. Bu tamamen benim internet ve diğer kaynaklardan elde ettiğim verilere dayanan özet ve analizimdir. Finansal piyasalara yatırım yapmak risklidir ve herkes kendi kararlarına göre yatırım yapmalıdır. Ben sadece görüşlerimi paylaşan bir amatörüm.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.