S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Kde hledáte dobré akcie? Přijde mi totiž, že je všechno předraženě na ATH a nemůžu si nic vybrat 😭

Zdravím všichni, 

 

Všiml jsem si, že tu vždycky odpovídáte, když má někdo nějaký dotaz a já jeden mám. Jsem poměrně amatér v investování a přidal se teprve nedávno potom, co už mě nebavilo koukat na to, jakých zisků dosáhli moji kamarádi v posledním cirka roce. Mám prozatím relativně malé portfolio, skládající se z $AAPL+0.9%, $TSLA-2.0%, $AMZN-1.5%, $BRK-B-1.1%, $WMT+0.1%, $TLRY-4.2% a $VZ-1.1%. Vím, není to nic extra a právě proto se na tom snažím zapracovat...😄. Většinu pozic jsem nakupoval teprve nedávno, takže si dokážete představit jak moc v mínusu u některých z nich jsem 😅. Obzvláště tedy $AMZN-1.5%, ten doopravdy bolel...😢. Tím se pomalu dostávám k mé otázce, kde vybíráte momentálně podhodnocené akcie? Protože mě přijde, že je zrovna úplně všechno na all times high (nebo šíleně vysoká valuace) a nemůžu si vůbec vybrat. A když už si něco najdu, tak to nekoupím, protože se bojím, že se spálím stejně, jako u již zmíněných akcií, které zrovna držím...Prosím pomoc a předem díky za jakékoliv odpovědi a rady!


Ideální je použít nějaký screener jako třeba Finviz. Tam si naklikáte vše od valuace přes P/E P/S a další indikátory a hned uvidíte, které akcie dneska splňují vaše kritéria pro "dobré". Samozřejmě jich za poslední cca rok značně ubylo, ale stále se dají najít. Alternativou může být přikupování toho nejlepšího, co máte dle vašeho názoru v portfoliu, když se naskytne dobrá příležitost. A pokud vám přijde, že je vše na ATH a předražené (tip: třeba zlato rozhodně není 😉), odkládání nějaké hotovosti bokem nemusí dneska být vůbec špatný nápad. Inflace vám to třeba za rok nijak extra nezhodnotí a třeba za rok bude trh úplně jinde a najednou nebudete vědět, co dříve nakoupit. 😏

Některé ze zmíněných co tam máte asi u ATH jsou a souhlasím, že je teď úplně všechno přepáleno, takže bych vám určitě poradil širší diverzifikaci. Vyzkoušet určitě můžete cestu dividendového investora, protože kdyby k nějaké korekci v následujících měsících došlo, tak se vás to dotkne mnohem míň a potenciální ztrátu budou kompenzovat hlavně zisky z dividend.

Doporučuji se podívat na $GOLD-0.9% a $INTC-5.2%, který je na rozdíl od $AMD-4.2% v lepší pozici na nákup. Jinak prostě musí člověk hledat a hledat. :))

S tím, že se momentálně zdá všechno být na ATH nemůžu než souhlasit. Sama jsem většinu pozic ve velkých firmách jako držíte vy už dávno prodala a raději se přesunula na tu skupinu akcií, která byla potrestána v únoru a později v květnu tohoto roku...tedy small cap

Autor @melu_david má karmu 0 a je členem této skupiny od 16/08/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.