S&P 500 ^GSPC
4,981.84
+0.13%
Nvidia NVDA
$674.72
-2.85%
Alphabet GOOG
$143.84
+1.15%
Amazon AMZN
$168.59
+0.90%
Meta META
$468.03
-0.68%
Tesla TSLA
$194.77
+0.52%
Apple AAPL
$182.32
+0.42%
Microsoft MSFT
$402.18
-0.15%

Vídám, že mnoho investorů se zaměřuje na small-cap společnosti. Určitě jich je mnoho neprávem přehlížených, a díky tomu i podhodnocených. Není ale pak problémem nedostatek dostupných informací? Přeci jen o větších společnostech je mnoho informací všude. To samé by mě zajímalo ohledně společností z "exotických" zemí. 
Nerad bych investoval čistě podle hospodářských výsledků. Chtěl bych se o společnostech něco dozvědět v celém kontextu.

Jak toto řešíte?


Někdy také tápu jak říkáš, sleduji takové ty známé zahraniční stránky jako yaho finance, cnbc, marketwatch, tradingview. Jak ale říkáš, s small-cap je to těžší a taky co se týká brokera. Někdy ani ten je nemá třeba zalistované.

U small-cap společností mám často problém najít dostatek informací. Je to asi trochu o nějakém know how, jak ty informace hledat a kde. Ovšem většinou to nechám být a radši se do toho nepouštím.

Přidám se k tobě a přenechám to raději jiným... To know-how mi holt zatím chybí. 😁

mám to stejně😁

Kdo hledá, ten najde. Už jen na TradingView je hodně informací.

Většinu potřebných informací se dozvíte ze stránek společnosti, z jejich přiznání na stránkách SEC, výročních zpráv, u ratingových agentur. Před internetem se hledaly informace v Moody's, to byla teprve ta pravá detektivní práce;)

O Moody's slyším poprvé, asi naštěstí. 😁

Tak ono tam může být i právě strach z toho nedostatku informací. Pokud společnost má dobrá čísla ale vlastně vůbec nevíš co je její podnikání a nikdo o tom nic neví, tak tam peníze taky nedáš

Tento strach bych chtěl eliminovat tím, že budu mít ty informace. Asi to tak má být, že jsou tyto společnosti pro pečlivější investory, co si informace důkladně, pracně dohledávají.

Souhlasím, vyhledávání těchto informací je už asi pro ty pečlivější investory.

Taky záleží co přesně za informace potřebuješ? Takové ty základní čísla, parametry a novinky najdeš snad ke každé společnosti. U těch small společností, o kterých se moc nepíše, je dobré vyhledat si někoho známého, kdo je zainvestován nebo zkoumá společnost a dívat se s čím přijde.

Např. rád sleduji videa od různých autorů na dané téma, ty však jsou u takovýchto společností spíše výjimkou. Dále třeba konkrétně u těch zahraničních společností články bývají v jiných jazycích. Jednoduše se ty informace ke mně tak lehce nedostanou. Asi je to holt mnohem více práce, ale může to přinést větší zisky. Nemluvě o micro-cap společnostech.