S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Widzę, że wielu inwestorów skupia się na spółkach o małej kapitalizacji. Jestem pewien, że wiele z nich jest niesprawiedliwie pomijanych, a przez to niedowartościowanych. Ale czy brak dostępnych informacji nie jest problemem? W końcu wszędzie jest mnóstwo informacji o większych spółkach. Tak samo zastanawiam się nad spółkami z "egzotycznych" krajów.
Nie chciałbym inwestować wyłącznie na podstawie wyników ekonomicznych. Chciałbym wiedzieć coś o spółkach w całym kontekście.

Jak to rozwiązać?


Czasami też szperam jak mówisz, śledzę te znane zagraniczne strony jak yaho finance, cnbc, marketwatch, tradingview. Ale tak jak mówisz, jest to trudniejsze w przypadku małych spółek, a także pod względem brokera. Czasami nawet broker nie ma ich na liście.

W przypadku spółek o małej kapitalizacji często mam problem ze znalezieniem wystarczającej ilości informacji. Prawdopodobnie chodzi trochę o know-how, jak znaleźć te informacje i gdzie. Zazwyczaj jednak odpuszczam i wolę się w to nie zagłębiać.

Dołączę do ciebie i zostawię to innym... Na razie brakuje mi know-how. 😁

Jestem taki sam😁

Kto szuka, ten znajdzie. Na samym TradingView znajduje się wiele informacji.

Większość potrzebnych informacji można uzyskać na stronie internetowej firmy, w dokumentach SEC, raportach rocznych i agencjach ratingowych. Przed internetem szukanie informacji w Moody's było prawdziwą pracą detektywistyczną;)

Pierwszy raz słyszę o Moody's, chyba na szczęście. 😁

Może więc istnieć obawa przed brakiem informacji. Jeśli firma ma dobre wyniki, ale tak naprawdę nie wiadomo, na czym polega jej działalność i nikt nic o niej nie wie, to również nie inwestuje się w nią pieniędzy.

Chciałbym wyeliminować ten strach poprzez posiadanie informacji. Myślę, że tak właśnie powinno być, że te firmy są dla bardziej sumiennych inwestorów, którzy dokładnie i żmudnie szukają informacji.

Zgadzam się, szukanie tych informacji jest już prawdopodobnie dla bardziej skrupulatnych inwestorów.

Czy zależy to również od tego, jakiego rodzaju informacji dokładnie potrzebujesz? Takie podstawowe liczby, parametry i wiadomości można znaleźć dla każdej firmy. W przypadku małych firm, o których nie pisze się zbyt wiele, dobrym pomysłem jest znalezienie kogoś znajomego, kto zainwestował w firmę lub ją bada, i sprawdzenie, co wymyślił.

Ja na przykład lubię oglądać filmiki od różnych autorów na dany temat, ale to raczej wyjątek w przypadku takich firm. Co więcej, na przykład artykuły zagranicznych firm są zazwyczaj w innych językach. Informacje po prostu nie docierają do mnie tak łatwo. Domyślam się, że to dużo więcej pracy, ale może przynieść większe zyski. Nie wspominając już o spółkach micro-cap.