S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Proč jde Tesla nahoru víc než jsem očekával.

Podle mého názoru jednoduše proto, že Musk navštívil Čínu a setkal se tam s hodně důležitými lidmi a byl to úspěch. Číňané Muska informovali o pokračujícím pocovidovém otevírání se Číny světu a o možnostech spolupráce mezi Čínou a Spojenými státy. Musk potom vyjádřil svou důvěru v čínský trh a co je nejdůležitější tak souhlasil s myšlenkou, že čínsko-americké vztahy nejsou hrou s nulovým součtem. A to bych zdůraznil – nejsou hrou s nulovým součtem – to je totiž jediné možné pojetí geopolitiky které nepovede svět do katastrofy a pokud je vyznávají Číňané tak to snad snaha o odvrácení globálního oteplování není ztracená. Také poděkoval Číně za podporu Tesly během pandemie a ocenil vitalitu a potenciál země.

Tak toto se dozvěděla spousta Čínských investorů a výsledkem je obnovená důvěra a znatelný růst.

Podrobnosti viz: Tesla chief briefed on benefits of opening-up | english.scio.gov.cn

A na závěr anketa

Vote to see the results! 32 answers already!

Za mě je Tesla asi tak stejně stabilní, jako Bitcoin... takže těžko říct, kam se pohne... podlě mě teď pro ni mluví slevy a zvyšování prodejů... proto ten růst...

Musíme si počkat, ale za mě je $300 ještě hodně daleko. To by se muselo stát opravdu něco velkého. Na druhou stranu mi to vadit nebude. Tyhle velké denní pohyby se skvěle dají scalpovat s opcemi.

Udržovat dobré vztahy USA a Číny (samozřejmě i celého světa) je důležité nejen pro Teslu, ale i pro řadu dalších společností. Byl bych rád, kdyby se situace ohledně Taiwanu uklidnila, aby nepřicházely zbytečné sankce a omezení.

Podporil som tento názor nákupom TSM.

Partner

Jen malé doporučení - když dáš tu fotku takhle nad ten text, tak ve feedu nikdo nevidí, o čem ten příspěvek vlastně je. Je lepší dát aspoň trochu textu nad fotku, aby to ostatní uživatele zaujalo a přečetli se to celé.

Dík, zeditoval jsem to.