S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

3 niewiarygodnie tanie akcje dywidendowe

Sektor finansowy jest doskonałym miejscem do znalezienia dobrych akcji dywidendowych. Akcje dywidendowe mogą być nudne w porównaniu z szybkimi akcjami technologicznymi, ale nuda może być dobra na rynku, który ostatnio jest tak dziki i nieprzewidywalny.

Akcje dywidendowe po bardzo dobrej cenie.

Jednym z najlepszych miejsc do poszukiwania dobrych akcji dywidendowych jest sektor finansowy, z kilku powodów. Po pierwsze, sektor ten jest zwykle pełen dużych, uznanych i stabilnych spółek, które są znane z wypłacania wysokich dywidend. Po drugie, sektor ten jest przygotowany do przetrwania tego cyklu rynkowego, w którym stopy procentowe rosną. A po trzecie, można tam znaleźć wiele wartościowych produktów. Oto trzy tanie akcje dywidendowe, które dadzą Twojemu portfelowi niezły dochód.

1) Prudential Financial $PRU+1.3%

Prudential Financial jest jednym z największych ubezpieczycieli na życie w Stanach Zjednoczonych i jednym z 10 największych zarządzających aktywami. Firma zmieniła swoją pozycję poprzez sprzedaż spółek zależnych w celu rozszerzenia działalności w zakresie zarządzania aktywami oraz na rynkach wschodzących, aby spłacić zadłużenie. W ostatnich latach firma sprzedała działalność ubezpieczeniową na Tajwanie i w Korei, a 4 kwietnia zakończyła sprzedaż swojej działalności związanej z planami emerytalnymi firmie Empower Retirement, należącej do Great-West Lifeco, za 3,5 mld USD.

W wyniku tych usprawnień Prudential zwiększył swoją pozycję gotówkową o 28,4 mld USD w gotówce i ekwiwalentach gotówkowych oraz o 9,8 mld USD w przepływach pieniężnych z działalności operacyjnej. Dzięki temu Prudential będzie mógł nadal wspierać swoją dywidendę, która jest jedną z najlepszych na rynku. W pierwszym kwartale Prudential podniósł swoją kwartalną dywidendę do 1,20 USD na akcję, przy stopie zwrotu 4,1% i wskaźniku wypłaty około 31%. W ujęciu rocznym daje to 4,80 USD na akcję.

2. Principal Financial $PFG+1.0%

Principal Financial jest firmą świadczącą usługi finansowe, która oferuje zarządzanie planami emerytalnymi, inwestycje i ubezpieczenia. Firma odnotowała znakomity rok 2021, zwiększając przychody operacyjne o 43% do 2,3 mld USD i zwiększając przychody netto o 21% do 1,7 mld USD. Dział programów emerytalnych jest największym źródłem przychodów i w czwartym kwartale zwiększył dochód operacyjny o 23% do 330 mln USD.

Jego perspektywy są dobre, zwłaszcza dla inwestorów dochodowych. W prognozie na 2022 r. Principal przewiduje wzrost zysku na akcję o 10% do 13% i zwrot od 2,5 mld do 3 mld USD kapitału dla akcjonariuszy w formie dywidend i odkupu akcji, przy czym dywidendy wypłacane są przy wskaźniku wypłaty dywidendy na poziomie 40%. Principal wypłaca obecnie kwartalną dywidendę w wysokości 0,64 USD na akcję, co daje stopę zwrotu na poziomie 3,4% i wskaźnik wypłaty dywidendy 36%. W ujęciu rocznym daje to 2,56USD na akcję.

3. Citigroup $C+0.9%

Citigroup jest jednym z czterech megabanków w USA, a jego aktywa wynoszą około 1,7 bln USD. W ostatnich latach Citigroup pozostawała w tyle za innymi firmami, częściowo z powodu słabego zarządzania ryzykiem i nadzoru, co doprowadziło do nałożenia półtora roku temu przez Rezerwę Federalną wysokiej grzywny. Ostatnio kurs akcji Citigroup spadł, ponieważ firma ujawniła, że posiada pewną ekspozycję na rosyjskie aktywa, które mogą zostać dotknięte sankcjami. Wartość aktywów wyniosła ok. 5,4 mld USD, czyli więcej niż w przypadku podobnych firm, ale to niewielki procent w porównaniu z całkowitą wartością aktywów wynoszącą prawie 2 bln USD. Rynek jednak zareagował i cena akcji spadła.

Podnoszenie stóp procentowych jest generalnie korzystne dla banków, pod warunkiem że są one w stanie obniżyć inflację. Wyższe stopy procentowe oznaczają, że bank może uzyskać wyższy zysk z oprocentowania swoich kredytów. Analitycy z Wall Street ustalili medianę ceny docelowej dla Citigroup na poziomie około 70 USD za akcję w ciągu najbliższych 12 miesięcy, co stanowiłoby około 40% wzrost w stosunku do obecnej ceny 50 USD za akcję.

Citigroup jest obecnie bardzo tania - wskaźnik P/B wynosi 0,57, a wskaźnik P/E zaledwie 5. Dywidenda kwartalna wynosi 0,51 USD na akcję, czyli tyle, ile wynosiła przed pandemią, a stopa zwrotu wynosi 4%. Przy wskaźniku wypłaty na poziomie zaledwie 20% i solidnych oczekiwaniach co do wyników, bank powinien być w dobrej sytuacji, by wreszcie podnieść dywidendę.

Wszystkie te trzy akcje powinny zwiększyć dochody z dywidendy, zapewniając przyzwoite stopy zwrotu na niestabilnym rynku. Jeżeli więc jesteś inwestorem preferującym "spokój ducha", to może to być dla Ciebie dobra opcja inwestycyjna, ale nie traktuj tego jako porady inwestycyjnej, tylko jako analizę spółki przeprowadzoną przez inwestora indywidualnego. Pisząc ten artykuł, czerpałem informacje z serwisu Fool.com

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, możesz mnie śledzić, aby niczego nie przegapić.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet