S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.79 -1.99%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

Podróże, może miejsce, które teraz znów poleci? 😊

Dyrektor generalny Delta $DAL+0.4% Ed Bastian mówi, że prawdopodobnie zaczynamy teraz "podróżować z zemsty" w USA i jest zszokowany tym, jak bardzo.

Śmiem twierdzić, że czasy pandemii mamy już za sobą i świat jest już wszędzie otwarty. Ostatnie kilka lat było okresem podróżniczego chaosu, a teraz, według statystyk, ludzie znów ruszają w drogę. Nawet "lepka" inflacja i wyższe ceny biletów lotniczych nie wystarczą, aby zepsuć tę okazję. Dyrektor generalny Delta Air Lines, Ed Bastian, właśnie powiedział Fortune, że popyt pozostaje co najmniej "naprawdę, naprawdę silny".

W tym tygodniu, w wywiadzie z redaktorem Michalem Lev-Ramem w podcaście Leadership Next, powiedział, że obecnie jego zespół określił ilościowo chęć Amerykanów do "podróży w ramach zemsty" i jest to ogromna liczba. "Ludzie mówią o podróżach z zemsty lub zatrzymanych podróżach - to poza wszystkim, co ludzie mogą zaklasyfikować jako naprawdę zatrzymane" - powiedział Bastian. "Przeszliśmy przez kilka lat, kiedy ludzie nie mogli wrócić i podróżować, doświadczyć i zobaczyć swoich bliskich, zobaczyć swoich kolegów z pracy, przeżyć przygodę - to wszystko są powody, dla których podróżujemy. A ludzie mieli dużo czasu".

Osobiście zauważyłem tę firmę około 2 tygodnie temu i obserwowałem ją. Jej cena wzrosła z około 31 USD do dzisiejszych 39 USD. Według szacunków niektórych analityków średnia cena może wynieść nawet około 52 USD.

DAL
$52.70 $0.19 +0.36%

To prawda, że inflacja jest wysoka na całym świecie. Jest to spółka w Stanach Zjednoczonych, gdzie stopy procentowe stale rosną i wiele mówi się o spodziewanej recesji. Z drugiej strony, jak wynika z opinii prezesa, pomimo złej sytuacji gospodarczej i wyższych cen biletów, ludzie po prostu chcą wyjść z domów. Dlatego zaczynam myśleć o tym sektorze. 😊

Jak postrzegasz linie lotnicze? Czy masz jakieś w swoim portfelu i chciałbym zapytać o Twoją opinię na temat Ryanair $RYAAY-0.7%. Tania linia lotnicza z siedzibą w Irlandii, którą na pewno każdy z nas latał i najczęściej lata tutaj w Europie. Oferuje do 2000 lotów dziennie z 85 lokalizacji do 216 miejsc docelowych.

RYAAY
$125.59 -$0.83 -0.66%

Kupiłem $DAL+0.4% $AAL-0.4% w Covid i są to jedne z moich najbardziej dochodowych tytułów... więc lubię linie lotnicze! :-D

Świetnie, gratulacje. Dobrze się wczułeś w covid zakupu tego. Jak widać $DAL+0.4%, nie mam jeszcze zakupu, ale rozważam go, niestety przegapiłem zakup za 30 $, więc teraz myślę, czy nie jest za późno? ...🤔

Dla mnie z pewnością tak nie jest... akcje spadły z około 50 USD tylko w oparciu o covide, nie ma za tym żadnych innych fundamentalnych podstaw... a kiedy świat znów się uspokoi, wierzę, że wrócą przynajmniej do poziomów sprzed kryzysu. W końcu jest to druga co do wielkości linia lotnicza w USA, z dużym know-how w zakresie lotów, własną flotą i tradycją... więc nie martwię się o to :)

Obserwowałem w covid $UAL+0.4%. Wkrótce potem sprzedał Buffeta i powiedział, że to nie jest dobra inwestycja. W tej chwili linia lotnicza znajduje się znacznie poniżej poziomów covidowych i tak naprawdę nie patrzy w górę. Możliwe, że wraz ze wzrostem liczby pasażerów wartość akcji wzrośnie, ale prawdopodobnie zajmie to trochę czasu. Dla mnie w tej chwili ta branża jest nieinwestycyjna.

Zgadzam się i dzięki za opinię. Nie są jeszcze fajni po covid i te ceny biletów są teraz dość wysokie w porównaniu do zeszłego roku, dlatego też odmówiłem sobie wakacji tego lata i wolę je zainwestować, w zeszłym roku latałem prawie za darmo. Chciałbym znaleźć coś w co mógłbym zainwestować, w tej chwili to co obserwuję to wspomniany $DAL+0.4% radzi sobie dobrze, ale powinienem kupić w okolicach tych 30$, teraz pewnie przegapiłem.

Jasne, może to nie jest 30 dolarów, ale to, co nie jest, może być. Wciąż ma miejsce na wypełnienie tego skoku w covid.

Nie ufam zbytnio liniom lotniczym. Uważam, że jest to sektor cykliczny, a w przypadku spowolnienia gospodarczego jedne z pierwszych akcji, które odczują spadek koniunktury. Ponadto koszty paliwa mogą wzrosnąć. Jeśli inflacja się utrzyma, może to jeszcze bardziej ograniczyć działalność linii lotniczych.

Tak, w zasadzie się zgadzam, jest dużo tej cykliczności. Dlatego właśnie podoba mi się pomysł, aby poświęcić chwilę na wykorzystanie zainteresowania, które polega głównie na częstszym podróżowaniu w okresie letnim. I jak mówisz, inflacja, paliwo, a nawet ceny biletów, widzę różnicę z doświadczenia, w zeszłym roku, w drugiej połowie latałem, było dużo taniej. Ale jak na razie zainteresowanie jest w tym roku według statystyk, więc zobaczymy. 😊

Rozumiem obawy, ale jeśli wzrost się utrzyma, linie lotnicze mogą skorzystać na ożywieniu. Podróżowanie jest priorytetem dla ludzi i po wprowadzeniu ograniczeń będą oni chcieli latać więcej.

Zgoda, o to mi chodzi, ponieważ nawet jeśli ceny są droższe, ludzie po prostu nie wybaczą sobie podróżowania, zwłaszcza teraz po wszystkich latach ograniczeń.